با انواع ورزش های رزمی و خصوصیاتشان آشنا شوید!

ورزش های رزمی و یا هنرهای رزمی متشکل از مجموعه ای از فنون مبارزه ای و تکنیک های سنتی و باستانی در یک مقابله تن به تن می باشند. در ورزش های رزمی به سلامتی بدن در کنار آمادگی جسمانی، رشد و تعالی ذهنی و معنوی توجه می شود. انواع ورزش های رزمی در سه گروه با سلاح، بی سلاح و یا هردو برگزار می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون ورزش های رزمی در ادامه این مقاله از سایت شرافیت که  تولید کننده و فروشنده ی  انواع لباس ورزشی مردانه به صورت حضوری و آنلاین  است، همراه ما باشید.

لازم است اشاره کنیم که منشاء ورزش های رزمی از ورزش های پهوانی و باستانی و همینطور مبارزات آیینی کشورها است، به همین دلیل ادای احترام در آن برای رسیدن به فضایل اخلاقی بسیار مهم است.

آشنایی با انواع ورزش رزمی

شروع ورزش های رزمی به جبهه های جنگ بازمی گردد اما از آنجایی که این ورزش ها نشان دهنده فاکتورهای مختلفی شامل صداقت، شجاعت، افتخار، فروتنی، احترام، نظم، تواضع و جوانمردی است، امروزه بیشتر از آن برای خودسازی استفاده می گردد. در ادامه اطلاعات کاملی از انواع ورزش های رزمی را آورده ایم.

شرافیت ارائه دهنده انواع لباس ورزشی مردانه، لگ ورزشی مردانه و شلوار و شلوارک ورزشی مردانه می باشد، در صورتی که مایل به خرید محصولات باکیفیت می باشید که در عین کارایی بالا زیبا باشند، بر روی گزینه “خرید لباس ورزشی مردانه ” کلیک کنید.

اُ اسپرت  (O-Sport)

ایرانیان در ورزش های رزمی دارای سابقه ای طولانی هستند؛ به طوری که در سال 1360 در روستای آرجان از توابع بهبهان، جام مفرغی و سینی منقوشی به تاریخ ورزش های ایرانیان باستانی که قدمتی بیش از 5 هزار سال دارد، یافته شده است.

تاریخ نشان می دهد که رزم جویان ایرانی با فنونی همچون فنون رزمی دفاعی و کاربرد سلاح های سرد، کاملا آشنا بوده اند. از همین رو در سال 1378 ورزشی با نام ورزش اُ اسپرت توسط برادران منوچهری پایه گذاری گردد. چندین سال تلاش در زمینه این ورزش سبب شده است که حالا در سطح ملی و بین المللی شناخته شده و به ثبت جهانی برسد.

تکواندو 

تکواندو ورزش رزمی سنتی کره ای است که آغاز پایه گذاری آن به سال 1955 بازمی گردد؛ البته تاریخ منشاء این ورزش کره ای را در 37 سال قبل از میلاد نشان می دهد. امروزه از فعال ترین فدراسیون های جهانی ورزش های رزمی، فدراسیون جهانی تکواندو است.

در این ورزش المپیکی، تمرکز بر روی ضربات پا می باشد. اولین مهارت در ورزش تکواندو با کمربند سفید نشان داده می شود و آخرین مهارت در این ورزش نیز دارای کمربند مشکی است.

تعداد و تنوع ضربات در ورزش تکواندو بسیار زیاد می باشد. از مهم ترین مراحل تکواندو می توان به کیورگی (مبارزه)، پومسه یا فوم (حرکات نمایشی)، هامبادانگ (حرکات رکوردی و نمایشی) و دفاع شخصی اشاره کرد. ورزش کاران رشته تکواندو لباس توبک را بر تن می کنند که در سطح حرفه ای به رنگ مشکی است.

برای عملکرد صحیح ورزشکار نیاز است که لباس مناسب آن ورزش را بر تن داشته باشد. از همین رو می توانید برای تهیه لباس ورزشی مورد نظر خود و همینطور لباس ورزشی مردانه به سراغ فروشگاه های معتبر بروید؛ شرافیت ارائه دهنده انواع لباس ورزشی مردانه می باشد.

موی تای

موی (مبارزه) تای (تایلند) از دیگر ورزش های رزمی در جهان می باشد که ورزش ملی کشور تایلند است و قدمت آن به دوران سلسله کنبونگ برمی گردد. در مبارزات MMA استفاده از موی تای از محبوب ترین سبک ها به شمار می رود.

در ورزش موی تای تمرکز بر روی برخی از اندام های بدن شامل دست ها، زانوها، آرنج ها و پاها است؛ از همین رو به آن هنر هشت اندام نیز گفته می شود.

از کاربرد های ورزش موی تای می توان سلامتی و پیشرفت شخصی و همینطور دفاع شخصی را نام برد. این ورزش تمرینی برای تمام بدن به شمار می رود چراکه تکنیک ها و حرکات آن به گونه ای است که ورزشکاران در آن از تمامی قسمت های فوقانی و تحتانی بدن خود استفاده می کنند.

ورزشکارانی که در رشته موی تای مبتدی هستند، تورم و کبودی در ناحیه لگن را تجربه می کنند. از همین رو ورزشکاران این رشته از رژیم غذایی خوب برای سخت شدن نقاط حساس بدن خود بهره می برند. گفتنی است که موی تای تا کنون به عنوان یکی از قوی ترین و خشن ترین رشته های رزمی معرفی شده است.

 ووشو و کونگ فو

از ورزش های رزمی چینی، ووشو و کونگ فو است که هر دو به یک معنا می باشند اما در هر کدام سنت های رزم چینی متفاوتی به کار رفته است.  واژه کونگ فو، بیانگر مهارت های پیچیده انسانی است که محدود به یک هنر رزمی نیست و در بر دارنده تمرینات بدنی، ذهنی و تکامل مهارت ها است.

در مقابل ورزش ووشو بیانگر یک هنر رزمی و تکنیک های جنگیدن است. مسابقات ووشو در دو بخش اصلی با نام های سانشو یا ساندا با سلاح و بدون سلاح (مبارزه) و تالو اجرای فرم برگزار می گردد. گفتنی است که ورزش ووشو از کهن ترین ورزش های رزمی شناخته شده می باشد.

سامبو | لباس ورزشی مردانه

سامبو از ورزش های روسی است که از آن به عنوان دفاع شخصی بدون سلاح یاد می شود و منشاء آن به دهه 1920 برمی گردد. سامبو ترکیبی از تکنیک های ورزش های رزمی نظیر جودو و سبک های سنتی کشتی می باشد که هدف از آن ضربات قدرتمند است.

شائولین

از قدیمی ترین، قدرتمندترین و کامل ترین ورزش های رزمی شناخته شده، شائولین است و حتی ممکن است ضربات آن کشنده نیز باشد.

کاراته 

در میان ورزش های رزمی، کاراته از اهمیت بالایی برخودار است و مسابقات بین المللی آن در سطح جهانی برگزار می گردد.

طی سال های اخیر فدراسیون جهانی در تلاش است که ورزش کاراته را به یکی از ورزش های المپیکی مبدل کند. بسیاری محبوبیت ورزش کاراته را قابل فهم بودن قوانین آن می دانند. کمربندهای کاراته در سطوح مختلف دارای رنگ های سفید تا مشکی هستند. این روزش نیز شامل سبک ها و زیرشاخه های مختلفی می باشد و در دو سبک کنترلی و غیر کنترلی به ورزشکاران آموزش داده می شود.

اسپوکس

اسپوکس از دیگر ورزش های رزمی می باشد که از لازمه های آن تحرک بالا است. ورزشکاران اسپوکس باید از نظر چابکی، آمادگی جسمانی و هوشیاری در سطح بالایی قرار داشته باشند. این ورزش در سال 1390 توسط محمد رضا هاشم پور به وجود آمد ولی ایده آن به زمان پیدا شدن شمشیری از دوران هخامنشیان در همدان بازمی گردد که دارای قدمت 2400 ساله است.

شمشیر مورد استفاده در این ورزش، دارای طول 75 سانتی متری است اما به دلیل اسفنجی بودن، دارای ایمنی کافی می باشد. بازیکن این ورزش برای اجرای ضربات و تکنیک های اسپوکس به سرعت، قدرت و انعطاف بالایی نیاز دارد.

 بوکس

برگزاری اولین بوکس و یا مسابقه مشت زنی در تاریخ، مرتبط با 677 سال قبل از میلاد مسیح می باشد که پیدایش آن به شکل امروزی و با دستکش های مخصوص به سال 1890 باز می گردد که در 15 گروه وزنی در رینگ هشت در هشت برگزار می گردد. دستکش های بوکس هر کدام دارای 227 تا 284 گرم وزن هستند و برای سنگین وزنان تا 340 گرم نیز وزن دارند.  این مسابقه در راند سه الی پانزده وقت سه دقیقه ای برگزار می شود و بین هر راند، یک استراحت دارد.

جودو 

جودو در سال 1882 در ژاپن به وجود آمده است و هدف از آن ترویج سلامتی جسمی و روحی و همینطور اخلاقی است. این ورزش طی سال ها رشد و تکامل پیدا کرده است و امروز به عنوان یک ورزش المپیکی شناخته می شود.

در ورزش جودو، هدف شکست حریف و خارج کردن او از زمین می باشد که در واقع سعی می کند با استفاده از مانور دست و پنجه نرم، قفل مفصل، نگه داشتن یا خفه کردن حریف خود را بی حرکت و یا تسلیم کند. این ورزش به عنوان تربیت ذهن و جسم انسان کارایی دارد و در آن شاهد حرکات خشن، مشت و لگد زدن نیستیم.

جودوکاران لباسی به نام جودوگی به تن می کنند که به رنگ سفید و یا آبی است. رنگ کمبربند لباس جودوکاران نشان دهنده درجه ورزشکار است و ترتیب آن سفید، زرد، سبز، بنفش، قهوه ای و سیاه می باشد.

 کیک بوکسینگ

از دیگر ورزش های رزمی محبوب، ورزش کیک بوکسینگ است که می توان گفت ترکیبی از ورزش های کاراته، موی تای و بوکس می باشد و اولین برگزاری آن به 40 سال پیش بازمی گردد. رتبه بندی کیک بوکسینگ نیز همانند دیگر ورزش های رزمی با دان و کمر بند است.

اگر ورزشکار هستید و به دنبال فروشگاه معتبری هستید تا بتوانید انواع لباس ورزشی مردانه را تهیه کنید، می توانید بر روی لینک خرید لباس ورزشی مردانه  کلیک کنید.

آیکیدو

هدف از این ورزش دفاع کردن از خود بدون آسیب زدن به حریف مقابل است و شعار آن صلح و آشتی جهانی می باشد. در واقع در این ورزش، ورزشکار با تسلط بر حرکات و جنبش های داینامیک از انرژی حریف استفاده می کند و کنترل حریف را با تشخیص به موقع ضربات به دست می گیرد و سعی دارد با بازگردان نیرو، مفصل های او را قفل کند.

جوجیتسو

جوجیتسو متمرکز بر دفاع شخصی است و ورزشکاران در آن تکنیک های قفل مفصل، خفه کردن، انداختن، خاک کردن و حمله را آموزش می بینند. در واقع می توان با این ورزش بدون آسیب زدن به حریف و در شرایط واقعی و در مبارزات خیابانی از جوجیتسو استفاده کرد.

کشتی  

ورزش کشتی از روش های مبارزات تن به تن و بدون هیچ وسیله دیگری است و شواهد موجود در تاریخ نشان می دهد که این ورزش در تمام تمدن های باستانی کشورهای مختلف وجود داشته است. کشتی در دو سبک آزاد و فرنگی برگزار می شود اما کشتی فرنگی در اروپا طرفداران بیشتری دارد که در آن تکنیک گرفتن پایین کمر و استفاده از پا ممنوع است؛ در حالی که این حرکات در کشتی آزاد مانعی ندارد.

پرتوا

پرتوا از واژه های باستانی ایرانی می باشد که از آن در کتیبه های داریوش نیز یاد شده است و معنای آن جنگجوی بافضیلت و پهلوان است. این ورزش برگرفته از ورزش های رزمی سنتی و باستانی ایرانی می باشد که به دو صورت با سلاح و بدون سلاح قابل انجام است.

این ورزش در سال 1360 توسط استاد قادری ارائه شد و با تلاش هایی که کردند توانستند در سال 1378 این ورزش را در مجموعه ورزش های رزمی کشور قرار دهند.

پیشرفت ورزشکاران در ورزش پرتوا در سه قسمت شامل توانایی با تمرینات جسمی و تاکتیک های مبارزاتی، دانایی با تمرینات تمرکز و ارتقای فکری جهت رسیدن به بالاترین قدرت فکری و بینایی و رسیدن به آخرین مرحله رزم برای ارائه فنون جدید و مراحل پهلوانی می باشد.

در صورتی که مایل هستید لباس ورزشی مردانه ، لگ ورزشی مردانه ، شلوارک ورزشی مردانه را با بالاترین کیفیت و کم ترین قیمت بخرید، توصیه می شود بر روی لینک “ خرید لباس ورزشی مردانه ” کلیک نمایید.

شلوارک بدنسازی مردانه شرافیت

با انواع ورزش های رزمی و خصوصیاتشان آشنا شوید!

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم