توصیه هایی برای نگهداری از محصولات چرمی

نگهداری از لوازم چرمی

نگهداری از محصولات چرمی چگونه است؟ چرم یکی از ابزار هایی است که از دیرباز در زندگی بشر نقش بسزایی داشته است، از استفاده بعنوان لباس گرفته تا کفش و استفاده برای نگهداری مواد غذایی و امروزه استفاده از آن دو چندان شده است بطوری که با آن انواع کمربند، کفش، کیف، دستکش، کلاه، کاپشن و … تولید می شود.  بطور کلی چرم ماده اولیه گرانی می باشد پس مواد تولیدی چرمی قیمت بالاتری دارند. هنگامی که یک وسیله چرمی  مي‌خريد، خیالتان راحت است که برای مدت چند سال بخوبی کار می کند و فرسوده نمی شود. اما، نگهداري از وسایل چرمي هم نکاتی دارد که اگر آنها را رعایت کنید، طول عمر وسلیه چرمی خود را بالا برده اید. 

نکاتی برای نگهداری هر چه بهتر محصولات چرمی

  • وسیله چرمی را  همیشه خوب گردگيري کنيد زیرا اگر گرد و خاک روي وسیله چرمی بچسبد، به مرور زمان آن را خراب می کند.
  • ممکن است موادی روی اوازم چرمی بریزند که با دستمال پاک نشوند که در این صورت بهتر است با صابون و اسفنج به آرامی لکه را از روی آن بردارید و سپس با یک دستمال خشک آن را خشک نمایید.
  • ممکن است مواد چرمی آسیب ببینند و مثلا لکه ای عمیق روی آنها ایجاد بشود که در این صورت نگران از بین بردن آن نباشید زیرا ممکن است بیشتر به ان صدمه وارد کنید.
  • هر ماه یک بار سعی کنید وسایل چرمی خود را واکس بزنید. برای این منظور می توانید یک واکس چرم بخرید.  پیشنهاد ما به شما واکس چرم شرافیت می باشد که محصولی جدید برای لوازم چرمی شما و محافظی در برابر خشک شدن و افزایش عمر مفید محصولات چرمی طبیعی و هر محصول چرمی دیگری است.
  • وسایل چرمی را در جایی که رطوبت کم است نگهداری کنید چرا که در صورتی که رطوبت زیاد باشد کپک می زنند. 
  • اگر از لباس های چرمی استفاده می کنید اصلا بر روی آن از عطر یا اسپری استفاده نکنید زیرا عطر به بافت آن اسیب می زند.
  • برای نگهداری چرم آن را در کمد و دور از آفتاب و گرد و خاک نگهداری کنید.
  • تجهیزات چرمی را بهتر است شب خوب واکس بزنید و در جایی دربسته تا صبح نگهداری کنید. وسیله چرمی که به تازگی واکس خورده زودتر به خود گرد و خاک  می گیرد.

 محصولات چرمی شرافیت که برای استفاده از آنها نیاز به واکس چرم دارید:

 

نگهداری از لوازم چرمی

 

 توجه : اگر قصد خرید هر یک از این محصولات را دارید می توانید به همراه آن یک واکس چرم برای نگهداری هر چه بهتر ،خریداری کنید.