تیشرت چیست و چه فرقی با پولوشرت دارد؟

تاریخچه تیشرت

تیشرت چیست؟ تیشرت نوعی پیراهن جلو بسته و معمولاً آستین کوتاه و گشاد تابستانی می باشد، هر چند که در فصول دیگر هم می توانید از آن استفاده بکنید. تی شرت (t-shirt) کلمه ای انگلیسی است که وارد زبان فارسی شده است.

  • shirt به پیراهنی گفته می شود که مخصوص بالاتنه است. ولی t-shirt به پیراهنی گفته می شود که ساده است و از جلو بسته می شود و معمولا دکمه و یقه ندارد، از سر پوشیده می شود و معمولا آستین کوتاه می باشد.
  • تی شرت ها از نخستین روزهای تولید تا به امروز یک لباس ساده، راحت و دم دست بوده اند.
  • این لباس مردانه  اوایل بعنوان زیر پیراهنی استفاده می شدند ولی بعدها توانستند به یک لباس عمومی برسند.
  • شاید برایتان جالب باشد که چرا می گویند T shirt ؛ به خاطر اینکه این لباس ظاهری شبیه T انگلیسی دارد و هم جلو بسته و آستین کوتاه می باشد.
  • یقه تی شرت ها معمولا گرد می باشد هر چند که تی شرت های یقه داری هم تولید می شوند که به آنها پولوشرت می گویند.
  • همچنین بعضی از تی شرت ها ممکن است به صورت جیب دار تولید شوند و یا برای مکان هایی که هوا سرد تر است به صورت آستین دار تولید شوند که به آنها تی شرت آستین بلند می گویند.
  • t-shirt ها لباس رسمی نیستند و معمولا کسی با تی شرت به عروسی نمی رود و یا در یک جلسه رسمی شرکت نمی کند حتی اگر طرح آن جذاب و مناسب باشد. با این حال تی شرت را می توان در مکانهای نیمه رسمی مانند مهمانی های خودمانی، مدرسه و دانشگاه، تفریح، باشگاه ورزشی، خرید و … استفاده کرد.

آیا به دنبال خرید تی شرت مارک با قیمت مناسب هستید؟

شرافیت فعلا ۳ نوع تی شرت تولید می کند: یکی تیشرت سافت و دیگری تیشرت پین که اینها مردانه هستند و تیشرت ورزشی زنانه. هر کدام  از این محصولات با توجه به جنس پارچه و دوخت قیمت متفاوتی دارند . اگر قصد مقایسه محصولات و یا سفارش دارید بر روی لینک زیر کلیک بکنید:

خرید تی شرت

چاپ روی تی شرت

امروزه چاپ بر روی تیشرت به یکی از صنعت های تولید لباس تبدیل شده است که طرح های روی آنها می تواند شامل اشکال متفاوتی از جمله تصاویر افراد مشهور، تصاویر تبلیغاتی، تایپوگرافی، انیمیشن و … باشد. برای مثال برخی از هنرمندان معروف به وسیله فروش تی شرت های هواداری خود کسب درامد می کنند.
تی شرت ها هم زنانه و هم مردانه هستند که نوع زنانه بیشتر مزین به عکس های هنری، تبلیغاتی، گل و … می باشد.

آیا می توان بر روی تی شرت پیراهن پوشید؟

بله اما نه هر نوع تی شرتی بخصوص تی شرت های یقه دار. نوعی تی شرت تولید می شود که به آن تی شرت یقه هفت ( V-neck ) می گویند و برای زمانی مناسب است که بخواهیم پیراهنی روی آن بپوشیم، زیرا یقه ندارد و بهترین انتخاب می باشد.

جنس تیشرت

اکثر تی شرت هایی که امروز تولید می شوند نخی (پنبه ای) یا ویسکوز هستند. یا ممکن است از اسپان، فلامینت ورزشی یا ترکیبی از نخ ها مثلا هفتاد درصد پنبه و سی درصد الیاف مصنوعی باشد. جنس اسپان در برابر پنبه و ویسکوز ضعیف تر است. همین طور جنس پنبه بهتر از ویسکوز است اما ویسکوز مصنوعی نیست و مواد آن از طبیعت و الیاف و الوار بدست می آیند و در صنعت به نخ تبدیل می گردند.
در حال حاضر بهترین نوع تی شرت، تی شرت نخی است زیرا نخ آن از گیاه پنبه بدست می آید و تهویه خوبی دارد و قیمت آن مناسب است.

تفاوت تی شرت و پولوشرت

  • تفاوت تی شرت و پولوشرت در نامشان پیداست. پولوها دارای یقه پیراهن هستند ولی تی شرت ها یقه گرد یا همان یقه هفتی هستند.
  • تفاوت دیگر این است که تی شرت های یقه دار(پولوشرت ها) رسمی تر از تی شرت ها هستند.