جنس لباس ورزشی فوتبالیست ها چیست؟

لباس ورزشی شرافیت

بهترین باشگاه‌های فوتبال در جهان با کمپانی‌ها تولید کننده لباس و لوازم ورزشی در ارتباط هستند و با آن‌ها برای دریافت لباس‌ها استاندارد و باکیفیت قرارداد بسته و هزینه‌های گزافی را پرداخت می‌کنند. لباس ورزشی یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند در کیفیت فنی فوتبالیست‌ها تاثیر بگذارد. به همین دلیل برترین تیم‌های فوتبالی به لباس ورزشی بازیکنان خود بسیار بها می‌دهند.

هوادار‌های تیم‌ها نیز برای نشان دادن تعصب خود، از لباس‌های تیم مورد علاقه‌شان استفاده می‌کنند، این لباس‌ها نیز کیفیت بالایی دارند اما نه به اندازه لباس مخصوص بازیکنان. حال در این مقاله در نظر داریم تا شما را با لباس مخصوص فوتبالیست‌ها و لباس هواداری بیشتر آشنا کنیم.

وبلاگ آموزشی شرافیت
جنس لباس ورزشی شرافیت

آشنایی با لباس ورزشی فوتبالست‌ها

معمولا لباس‌های باکیفیت فوتبالیست‌‌ها برای فرم و بدن آن‌ها طراحی می‌شود و در آن‌ها به اصول برش و طراحی توجه بسیار زیادی می‌شود. در این نوع از لباس‌ها معمولا از تکنولوژی تهویه هوا استفاده شده تا ورزشکار در حین تمرین یا مسابقه دمای بدنش در حالت نرمال و معمولی باشد. اما باید گفت که لباس‌های فوتبالیست‌های ایرانی به طور کلی کپی هستند و از این رو از این تکنولوژی در آن‌ها استفاده نشده است.

لباس‌های فوتبالیست‌ها از روی سینه به سمت شکم جمع می‌شوند و به همین جهت برای افرادی که چربی اضافه در شکم خود دارند مناسب نیستند. این لباس‌ها از جنسی ساخته شده‌اند که بسیار سبک باشند و منافذی برای عبور هوا نیز داشته باشند تا بدین شکل تهویه مناسبی برای ورزشکار به وجود آید. در ادامه با لباس‌هایی که بازیکن‌‌های فوتبال بر تن می‌کنند، آشنا می‌شویم.

فوتبالیست‌ها از چه لباسی استفاده می‌کنند؟

به طور کلی برای خرید لباس ورزشی توجه به جنس لباس بسیار حائز اهمیت است و باید بر اساس نوع ورزش و شرایط آب و هوایی بهترین لباس ورزشی مردانه را خریداری کرد. معمولا بازیکنان فوتبال از لباس اصل و اورژینالی استفاده می‌کنند که به آن لباس پلیری می‌گویند.

لباس پلیری لباسی است که برای یک بازیکن طراحی شده است و بهترین و موغوب‌ترین لباسی است که هر فوتبالیست می‌تواند در جریان مسابقات یا تمرینات بر تن کند. در این نوع لباس‌ها تکنولوژی‌ها مختلفی به کار رفته است که ورزشکار می‌تواند با استفاده از آن‌ها از این ویژگی‌ها بهره‌مند شود. البته باید گفت لباس‌های پلیری که در ایران نیز وجود دارند و فقط از نظر ظاهری شبیه لباس‌های اصل است ولی از نظر کیفیت و کارایی هیچ شباهتی به نمونه‌های خارجی ندارند. به طور کلی می‌توان لباس‌های پلیری را به سه دسته مختلف تقسیم بندی کرد که در ادامه این تقسیم‌ بندی‌ها را بیان می‌کنیم.

لباس پلیری درجه یک: لباس‌های درجه یک  تمام ویژگی‌هایی که یک لباس اصل دارد را شامل می‌شود. یعنی پارچه جلو، پارچه پشت، منافذ لباس، جنس لوگو و برش لباس کاملا اورژینال بوده و کیفیت بسیار بالایی دارند.

لباس پلیمری درجه دو: در لباس‌های درجه دو معمولا یکی از بخش‌‌های لباس آن کیفیت و مرغوبیتی که باید داشته باشد را ندارد. یعنی یکی از موارد لباس یعنی پارچه جلو یا پشت، منافذ لباس، لوگو و برش آن مشابه نسخه اصلی نبوده و کیفیت بالایی ندارد.

لباس پلیری درجه سه: این لباس‌ها در چند مورد با لباس‌های اورژینال فرق دارند و از جنس‌های متفرقه‌ای در آن‌ها استفاده شده است و بدین جهت  می‌توان آن‌ها را در بین لباس ورزشی زنانه یا مردانه بی‌کیفیت دسته بندی کرد.

قیمت لباس اصلی فوتبالیست‌ها

برند‌های مختلفی لباس‌های فوتبالیست‌ها را طراحی و تولید می‌کنند که هر کدام از آن‌ها بر اساس امکانات و ویژگی‌هایی که در لباس از آن‌ها استفاده می‌کنند، قیمت‌های مختلفی را ارائه می‌دهند. در بین تمامی مارک‌های لباس باید گفت که سه کمپانی از سایرین بهتر عمل کرده و معمولا لباس‌های تیم‌ها از این کمپانی‌ها انتخاب می‌شوند. این سه کمپانی عبارت‌انداز: نایک، آدیداس و پوما.

در این بین لباس‌های نایک به دلیل طراحی بهتر قیمت بیشتری دارد و بعد از آن پوما و آدیداس از نظر قیمت به ترتیب دوم و سوم هستند.

البته باید گفت که درجه یک، دو و سه بودن لباس نیز در قیمت آن نیز تاثیر گذار است. اما فوتبالیست‌‌‌های خارجی از لباس‌های درجه یک استفاده می‌کنند تا از تمامی امکانات و تکنولوژی‌های به کار رفته در لباس بهره‌مند شوند.

لباس فوتبالیست‌ها ورژن هواداری

لباس‌های ورژن هواداری با لباس‌های پلیری تفاوت‌های مختلفی دارند. لباس‌های هواداری برای یک نفر طراحی نمی‌شوند و از این رو باید طراحی آن‌هابه گونه‌ای باشد که افراد با جثه‌ و اندام‌های مختلف از آن ها استفاده کنند. به طور کلی لباس هوادری تیم‌ها جزو لباس ورزشی مردانه خوب و جذاب به حساب می‌آید که افراد زیادی در سراسر جهان برای نشان دادن عِرق خود به یک تیم خاص از آن‌ استفاده می‌کنند. همچنین این نوع لباس‌ها می توانند برای یک ست زیبا نیز مورد استفاده قرار گیرند. درسایت شرافیت می‌توانید انواعی از این ست‌ها را مشاهده کنید و بهترین آن‌ها را به عنوان ست ورزشی شرافیت مورد استفاده قرار دهید. بانوان نیز برای استایل و تیپ خاص خود می‌توانند از این لباس‌ها برای لباس ورزشی زنانه خود استفاده کنند.

به طور کلی لباس‌های هواداری دارای قواره‌های بزرگ هستند تا در هنگام خرید لباس ورزشی با مشکل و محدودیتی روبه‌رو نشوید. در این لباس‌ها معمولا لوگو‌ها دوخته می‌شوند اما در مدل‌های جدید‌تر لوگو‌های ژلاتینی برجسته نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لباس فوتبال ورژن هوادارای چه ویژگی‌هایی دارند؟

لباس‌های ورژن هوادارای دارای کیفیت‌های مختلفی هستند و مدل‌های مختلفی از آن‌ها وجود دارد. به طور کلی کیفیت لباس هوادارای را می‌توان  در چند مورد مختلف بررسی کرد که این عوامل را در زیر ملاحظه می‌کنید.

  • نوع پارچه
  • لوگو
  • نوع دوخت لباس
  • طرح و برش

به طور کلی می‌توان گفت که هر چه این موارد به نسخه اصلی لباس شباهت بیشتری داشته باشد، لباس کیفیت بهتری داشته  و می‌توان آن را بهترین لباس ورزش مردانه هواداری نامید.

لباس‌های هواداری نیز به مانند لباس‌های پلیری از نظر کیفیت به سه دسته مختلف تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

لباس هوادارای درجه یک: این لباس‌ها به دلیل کیفیت بالا، قیمت بیشتری نیز دارند. کیفیت، نوع پارچه، نوع دوخت و… این لباس‌ها بسیار مناسب است و شباهت زیادی با نسخه پلیری دارد.

لباس هواداری درجه دو: لباس‌های درجه دو شباهت زیادی با نسخه پلیری دارند اما در برخی از موارد می‌توان این تفاوت‌ها را مشاهده کرد. به عنوان مثال احتمال آن که یکی از موارد نوع پارچه، لوگو  و دوخت با نسخه اصلی تفاوت داشته باشد بسیار زیاد است.

لباس هواداری درجه سه: لباس‌های درجه سه کیفیت مناسبی نداشته اما به دلیل قیمت مناسب طرفداران زیادی دارند. بخش‌های مختلف این نوع از لباس‌ها معمولا کیفیت بالایی نداشته و با نسخه‌ اصلی تفاوت‌های زیادی دارد.

به طور کلی اگر می‌خواهید لباس هواداری را خریداری کنید که کیفیت بالایی داشته باشد و بتوانید از آن‌ها در هنگام ورزش نیز استفاد کنید، لباس فوتبال هواداری درجه یک انتخاب مناسبی برای شما است. اما اگر می‌خواهید خرید لباس ورزشی برای شما هزینه‌ی زیادی را نداشته باشد و به نوعی فقط به دنبال جنبه‌ی ظاهری آن هستید، می‌توانید از لباس هواداری درجه سه استفاده کنید.

ست پیراهن و شورت فوتبال

به طور کلی باید گفت که نمی‌توانید ست پیراهن و شورت ورزشی را اصل و اورژینال بخرید و همه‌ی نمونه‌های موجود در بازار درجه دو یا سه هستند. اما اگر علاقه به خرید ست پیراهن و شورت دارید می‌تواند از ست ورزشی شرافیت استفاده کنید که کیفیت و مرغوبیت‌ بالایی دارد و موارد مختلفی در هنگام تولید آن‌ها رعایت شده است. اما برای خرید لباس ورزشی هواداری بهتر است که پیراهن ورزشی و شورت ورزشی را جداگانه بخرید. به این صورت می‌توانید هر دوی آن‌ها از نوع درجه یک خریداری کنید.

دلیل کیفیت بالای لباس فوتبالیست‌ها چیست؟

فوتبالیست‌ها در هنگام تمرین یا مسابقه فوتبال فشار زیادی را تحمل می‌کنند و از این رو باید با استفاده از موارد مختلفی فشار‌های وارده را کاهش داد. یکی از مهم‌ترین  مواردی که می‌تواند در تحلیل انرژی بازیکنان نقش داشته باشد، لباس و شورت ورزشی آن‌ها است.

این لباس‌ها معمولا پارچه‌ای بسیار سبک دارند تا بازیکن در هنگام بازی، احساس راحتی داشته باشد و جنس لباس برای او آزار دهنده نباشد.

از دیگر مواردی که سبب کیفیت بالای این لباس‌ها شده، جذب‌ دیرتر رطوبت است. این نوع لباس‌ها در اصطلاح دارای تنفس بیشتری هستند و از این رو دمای بدن بیش از اندازه افزایش نمی‌یابد و همچنین تهویه این نوع از لباس‌ها بسیار بالا است.

 

جنس لباس ورزشی فوتبالیست ها چیست؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم