کات در بدنسازی

لباس ورزشی شرافیت

کات در بدنسازی

مطمئناً زمانی که انجام تمرینات مربوط به کات را انتخاب می‌کنید، هدفتان این است که بدون کاهش عضله در کمترین زمان ممکن، بدنی عضلانی پیدا کنید. بهتر است در دوره کات، برنامه درستی داشته باشید. دقت کنید که تنها تأکیدمان بر روی انجام تمرینات نیست، بلکه لازم است در رابطه با برنامه غذایی و لوازم بدنسازی مورد نیاز و مناسب در این دوران نیز، اطلاعات کاملی داشته باشید. با توجه به تمامی این موارد، می‌توان به این صورت نتیجه‌گیری کرد که در انجام تمرینات کات، دو اصل مهم دخیل‌اند.

اهمیت رژیم غذایی و ارتباط آن با کات در بدنسازی

لازم به ذکر است که چربی‌سوزی با سرعت نسبتاً بالا در مراحل ابتدایی ایرادی ندارد. به علت آن که چربی بدن زیاد است، اما به مرور چربی بدن کاهش پیدا می‌کند. در این جاست که باید سرعت چربی‌سوزی هم با راهکارهایی درست کم‌تر شود. مسلماً دوست ندارید که عضلات با ارزشتان از بین بروند، درست است؟

همان طور که بر روی استفاده از مچ بند و کمربند بدنسازی تأکید داریم، به همان میزان داشتن رژیم غذایی مناسب هم در این دوره مهم است. راهکارهای اصولی و مطمئنی که برای چربی‌سوزی در این دوران، به کارتان می‌آیند، عبارت‌اند از:

 • رژیم غذایی
 • تمرینات هوازی
 • تمرینات با وزنه

نکاتی که باید به منظور چربی سوزی در دوران کات بدنسازی بدانید

 • رژیم غذایی که در این دوران انتخاب می‌کنید و از آن پیروی می‌کنید، در زمینه چربی‌سوزی شما بیش‌ترین تأثیر را خواهد داشت.
 • تمرینات هوازی را نیز می‌توانید به منظور افزایش کالری‌سوزی به شکل سیستماتیک به برنامه تمرینی روزانه خود، اضافه کنید.
 • و تمریناتی که با وزنه انجام می‌دهید هم تا حدودی می‌توانند در افزایش کالری‌سوزی بدنتان مؤثر باشند.

در معادله تعادل انرژی، در یک طرف با میزان انرژی دریافتی و در طرف دیگر با میزان کالری‌سوزی رو به رو هستیم. دقت داشته باشید مهم‌ترین نکته‌ای که در این مسیر به کمکتان می‌آید، ترکیب ورزش بیشتر و تغذیه کم‌تر است.

با حفظ این ترکیب، می‌توانید به اندازه یک بدنساز حرفه‌ای، در کاهش سطح چربی بدن خود موفق باشید. در این بین به هنگام ورزش‌ بیش‌تر و سنگین‌تر، استفاده از مچ بند بدنسازی شرافیت به شدت به کارتان می‌آید. بدون شک با اراده‌ای که دارید به هدفتان می‌رسید، اما فراموش نکنید که حفظ سلامتی بدنتان از همه چیز، مهم‌تر است.

اشتباهاتی که نباید در دوره کات در بدنسازی انجام دهید

بسیاری از افراد نمی‌توانند در دوره کات، به هدف خود برسند. ما در این جا هستیم تا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار هیم که دیگر مرتکب اشتباهات رایج دیگر بدنسازان نشوید. لازم به ذکر است مطالبی که در ادامه مطالعه می‌کنید، از تجربیات چندین بدنساز در رابطه با لوازم بدنسازی و نیازهای غذایی است که در این جا گردآوری کرده‌ایم؛ بنابراین با دقت مطالعه کنید و فراموش نکنید که باید از اشتباهات دیگران درس بگیرید تا این که خودتان بخواهید آن‌ها را تکرار کنید.

شدت نامناسب تمرینات کاردیو

راه حل: در دوره کات، عضلات گلیکوژن کافی را دریافت نخواهند کرد. در این میان پایندی به رژیم غذایی، در حالی که درگیر تمرین‌های کاردیو هستید، کار بسیار سختی است. در دوره کات، لازم است به نوع تمرین‌های هوازی توجه کنید و با شدت مناسبی آن‌ها را انجام دهید.

دریافت نکردن اصولی و منظم کالری

راه حل: پیش از شروع دوره کات و چندین هفته پس از آن، ترکیب بدنتان کاملاً متفاوت خواهد بود. در هنگام شروع، لازم است میزان کالری دریافتی خود را معلوم کنید و نیاز است که مجدداً هر هفته آن را مشخص کنید.

اگر عضله‌سازی بیش از حدی داشته‌اید، لازم است پروتئین دریافتی خود را افزایش دهید. همچنین اگر کم‌تر از حد انتظار چربی‌سوزی داشته‌اید، میزان کالری دریافتی را نیز کاهش دهید.

دقت داشته باشید که یکی از پارامترهایی که شما را به موفقیت می‌رساند، تنظیم کردن میزان کالری دریافتی است.

پیروی نکردن از یک برنامه اصولی و مشخص

راه حل: دقت داشته باشید لازم نیست بر روی ترازو بایستید، از دیدن وزن خود شوکه شوید و برنامه غذایی سنگینی برای خودتان بریزید. تنها لازم است یک برنامه کم کالری را در همان آغاز دوره کات برای خود مشخص کنید و در طول دوره، واقعاً به آن پایبند بمانید.

انجام ندادن تمرینات کات به صورت صحیح و اصولی

راه حل: لازم است بدانید که هر کدام از حرکت‌ها را باید چگونه و در چه مدت زمانی انجام دهید. این که بخواهید شد و زمان حرکتی را کم و زیاد کنید، نتیجه‌ی مثبتی را برایتان به دنبال نخواهد داشت. همچنین انجام صحیح حرکات اهمیت بسیار زیادی دارد، در صورتی که اشتباه کنید، ممکن است آسیب‌های زیادی متوجهتان شود. شرافیت به جهت حفظ سلامتتان، استفاده از مچ بند و کمربند بدنسازی را پیشنهاد می‌کند.

طولانی شدن دوره کات

راه حل: درست است که یکی از بهترین راه حل‌های چربی‌سوزی، کاهش میزان کالری دریافتی است. اما اگر برنامه کم کالری مدت زمان زیادی ادامه داشته باشد، تولید کورتیزول درون بدن شروع می‌شود. کورتیزول همان هورمون استرسی است که می‌تواند منجر به افزایش قند خون شود و به نوبه‌ی خود چربی را نیز در بدن افزایش دهد. با توجه به تجربیات بدنسازان و به گفته مربیان، پیشنهاد می‌کنیم که بیش‌تر از 6 هفته، دوره کات را ادامه ندهید. حتی می‌توانید در این دوره، وعده‌های غذایی تقلبی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید برای ادامه مسیر، انگیزه خود را حفظ کنید.

و از دیگر اشتباهات رایج در دوره کات بدنسازی که در بخش‌های مختلف به گونه‌ای به آنها اشاره کردیم، عبارت‌اند از:

 • کوتاهی و لغزش در دوره کات: در صورتی که مرتکب اشتباه شدید، ناامید نشوید. شرافیت همیشه می‌گوید که نتایج ارزشمند در گرو پایدار ماندن به برنامه‌تان و ادامه مسیر است.
 • عدم مصرف پروتئین به اندازه کافی: مطمئن شوید که به میزان کافی پروتئین دریافت می‌کنید.

لوازم بدنسازی شرافیت و یک برنامه غذایی درست، همان چیزی است که در دوره کات به آن نیاز دارید

در یک جمع‌بندی کلی، می‌توان گفت تمام آن چه که شما را پس از اتمام دوره کات، به نتیجه دلخواه می‌رساند، داشتن یک برنامه غذایی درست و حرکات تمرینی اصولی است. در طول مقاله در رابطه با این که دقیقاً به چه لوازمی نیاز دارید و باید و نبایدهای دوره کات بدنسازی، صحبت کردیم.

هم اکنون، همه چیز برای یک شروع طوفانی آماده است.

کات در بدنسازی مورد توجه همه ورزشکارانی است که به این رشته علاقه دارند؛ اما به دلیل شناخت ناکافی پس از مدت زمان کوتاهی مشکلات مختلفی برای این افراد به وجود می آید. برند شرافیت برای کم کردن این مشکلات لوازم ورزشی مناسب از جمله کمربند بدنسازی شرافیت را ارائه می دهد که با تهیه این ابزارها می توانید ضمن آماده کردن بدن خود از آن نیز محافظت نماید.

کات در بدنسازی به چه معناست؟

اغلب افرادی که به بدنسازی علاقه مندند، به دنبال ایجاد بافت عضلات قوی و مستحکم بوده و ترجیح می‌ دهند تا استایلی زیبا و قوی داشته باشند.

در ابتدای ورود به بدن سازی با واژه هایی مانند حجم دهی عضلات و کات عضله آشنا می شوید، خوب است بدانید که این دو با یکدیگر تفاوت زیادی دارند. معمولاً در بدنسازی همه تلاش‌ها بر حول محور عضله می چرخد و ورزشکاران به دنبال پرورش و حجیم کردن عضلات می باشند.

اما نکته مهمی که در نهایت اندام ایده آل ایجاد می کند، کات عضلانی است که کات عضلانی نیاز به تلاش های بیشتری نسبت به حجم عضله دارد.

پس از اینکه ورزشکار به حجم عضله مناسب رسید با رعایت برخی از نکات باید به مرحله کات وارد شود. در این مرحله تمامی تلاش ورزشکار این بوده که با حفظ توده عضلانی چربی های بین عضلات را تا حد زیادی کاهش دهد.

برای موفق شدن در مرحله کات ضمن داشتن ورزش های هوازی، استفاده از رژیم غذایی مناسب، به کارگیری ابزارها و لوازم ورزشی جهت حفظ عضلات و انجام حرکات ورزشی به صورت ایمن، لازم و ضروری می باشد.

شرافیت یکی از برترین برندهای ورزشی در کشور است که با تولید لوازم مختلف، مناسب برای این دوره از ورزش بدنسازان، توانسته نیاز آنها را به طور کامل مرتفع سازد.

معرفی کمربند بدنسازی

در رشته بدنسازی که جزء رشته های قدرتی محسوب می شود، احتمال آسیب دیدگی قسمت های مختلف بدن در حین انجام تمرینات ورزشی وجود دارد، یکی از مهمترین قسمت های آسیب پذیر، کمر ورزشکاران است.

امروزه با تولید انواع کمربندهای بدنسازی که جزء لوازم و تجهیزات ضروری ورزشکاران محسوب می ‌گزدد، ورزشکاران عملکردهای بهتری با حفظ ستون فقرات و محافظت از کمر انجام می دهند.

کمربند بدنسازی با ایجاد فشار مناسب در قسمت شکم موجب استحکام بیشتر بدن با افزایش فشار و تمام شدن فضا در قسمت عضلانی شکم می شوند.

به عنوان مثال در حرکات ورزشی خاصی مانند اسکوات یا ددلیفت بیشترین فشار بر ستون فقرات ورزشکار وارد می‌ آید. استفاده از کمربند در چنین شرایطی لازم و ضروری است، تا ستون فقرات را در موقعیت صحیح نگه داشته که کمترین میزان فشار را تحمل کند.

کمربند بدنسازی از لحاظ نحوه باز و بسته شدن در سه دسته بندی قرار می گیرد:

کمربند بدنسازی دارای اهرم دار

کمربند بدنسازی دارای اهرم، به راحتی بسته شده؛ اما تنظیم کردن این نوع کمربند کار بسیار مشکلی بوده و باید اهرم و کمربند از کیفیت خوبی برخوردار باشند،  تا در حین انجام تمرین ‌های سخت ورزشی کمربند باز نشود.

کمربند بدنسازی سگک دار

کمربند بدنسازی سگک دار جزء کمربندهایی است که به سختی بسته شده؛ اما با وجود این دشواری ها، از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار بوده و در حین تمرینات سخت ورزشی، باز نمی شود که از ویژگی ‌های خاص این کمربند به شمار می آید.

کمربند بدنسازی چسبی

در کمربند بدنسازی چسبی، از یک نوار پارچه ای چسبی برای اتصال کمربند به یکدیگر استفاده شده است. این نوع کمربند استحکام و دوام بالایی در برابر فشارهای سنگین ندارد، پس برای حرکات ورزشی پرفشار توصیه نمی گردد.

با انتخاب برند شرافیت برای تهیه کمربند بدنسازی می توانید از کارشناسان متبحر آن در این حوزه مشاوره دریافت کرده و متناسب با شرایط ورزشی خود بهترین نوع کمربند بدنسازی از لحاظ نحوه باز و بسته شدن و همچنین جنس و کیفیت را تهیه کنید.

کمربند بدنسازی شرافیت

مزیت استفاده از کمربند بدنسازی شرافیت در کات

کمربند بدنسازی جزء مهمترین لوازمی است که ورزشکاران در رشته های سخت، مانند وزنه برداری و بدنسازی به صورت حرفه ای جهت حفظ مهره های کمر و ستون فقرات استفاده می کنند.

کمربندهای بدنسازی در جنس ها و کیفیت های مختلف طراحی و تولید شده اند، عمده ترین محصولاتی که در بازار وجود دارد، کمربندهایی از جنس نایلون، برزنت و چرم می باشند. در این میان،کمربند چرم جزء بهترین گزینه ها محسوب شده و از کیفیت و دوام بالاتری برخوردار است.

کمربند بدنسازی شرافیت جزء کمربندهای باکیفیت موجود در بازار بوده که ورزشکاران می توانند برای محکم نگه داشتن عضلات کمر و شکم از آن استفاده کنند.

از آنجا که جنس این کمربند از چرم با کیفیت بالا تولید شده، مزیت های استفاده از آن در ورزش بدنسازی و برای کات بسیار زیاد است که در ادامه به برخی از مهمترین آنها اشاره می نماییم:

 • کمربند بدنسازی چرم طبیعی موجب شده تا عضلات به شکل بهتری تحریک شوند.
 • مقاومت بالای کمربند چرم طبیعی ورزشکاران را از آسیب دیدگی های احتمالی محافظت می کند.
 • مقاومت بالای این کمربند به گونه ای بوده که ورزشکار همانند یک دیوار می تواند به آن تکیه نماید. زیرا بخش های عمومی بدن و ناحیه کمر را با قدرت بیشتری نگه می دارد.
 • با ایجاد افزایش فشار بر عضلات هدف، تمرکز و اعتماد به نفس بیشتری را برای تمرین ایجاد می ‌کند.
 • قابلیت پوشش کامل ماهیچه های کمر و شکم از مهمترین مزایای استفاده از این کمربند است.
 • امکان تنفس صحیح در حین حرکات ورزشی افزایش عملکرد ورزشکار را به دنبال دارد.

در نهایت استفاده درست از این کمربند بدنسازی به فرم گیری بهتر عضلات بدن در حین تمرینات ورزشی سخت کمک می کند.

انواع لباس بدنسازی شرافیت

برای شروع هر ورزشی اولین قدم تهیه لباس و ابزارهای مناسب آن است، برای شروع ورزش بدنسازی نیز تهیه لباس های مناسب این رشته اهمیت دارند.

در حال حاضر تعداد کمی از لباس ها به صورت بهینه و با عملکرد مناسب طراحی و تولید می شوند. برند شرافیت انواع مختلف لباس بدنسازی را طراحی و تولید کرده، تا بتواند نیاز و سلیقه همه ورزشکاران را پوشش دهد.

از مهمترین ویژگی های انواع لباس بدنسازی شرافیت می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

 • امکان تمرین در ساعت های طولانی بدون احساس عرق و چسبندگی بدن به دلیل جذب رطوبت خوب به وجود می آید.
 • خاصیت کشسانی مناسب البته شرایط انجام حرکات ورزشی مختلف را به وجود می آورد
 • مقاومت بالای این لباس ها در برابر تنش و پاره شدن یکی دیگر از ویژگی های آنها محسوب می شود.
 • البته مهمترین ویژگی لباس های بدنسازی شرافیت قابلیت تهویه هوا برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در روی بافت لباس و پوست بدن است.

انواع لباس بدنسازی شرافیت شامل موارد ذیل می شود:

انواع لگ

شلوارهای لگ علاوه بر خوش حالت نشان دادن ماهیچه های پا، شرایط بهتری برای انجام حرکات ورزشی ایجاد می کند.

شلوارک

شلوارک های ورزشی نیز به گونه ای تولید شده که ضمن خنک بودن، ورزشکاران در آن احساس راحتی داشته باشند؛ زیرا از پارچه های کشسان تولید می شود.

شلوار اسلش

شلوارهای اسلش جزء شلوارهای پرطرفدار در حوزه ورزش و بدنسازی است و به دلیل داشتن الیاف پنبه ای از حساسیت های پوستی جلوگیری می کند.

رکابی بدنسازی

رکابی بدنسازی به گونه ‌ای طراحی شده که لایه زیرین آن از جنس الیاف پنبه و لایه رویی آن با قابلیت تنفس بالا شرایط خوبی را برای ورزشکاران فراهم می ‌آورد.

تیشرت های استرج

تیشرت های استرچ مخصوص بدنسازی در مدل های مختلف طراحی می شود که متناسب با فصل می توان از نوع رکابی، آستین کوتاه یا آستین بلند آن استفاده کرد.

استرج ورزشی شرافیت

عرضه مستقیم لوازم بدنسازی شرافیت

لوازم بدنسازی مهمترین ابزارها برای شروع کار بدنسازی است که با توجه به تجربه ورزشکاران و اهداف آنها برای عضله سازی، کات یا هر مورد دیگری تفاوت می کند.

برند شرافیت با عرضه مستقیم لوازم بدنسازی شرایط خرید آسان تر را برای همه بدنسازان فراهم کرده تا ضمن به دست آوردن قیمت مناسب، از کیفیت خوب هم بهره ببرند.

انواع لباس بدنسازی شرافیت بعلاوه کمربند بدنسازی شرافیت را با خیال راحت می توانید با مراجعه به سایت و بررسی تمامی ویژگی ها و مشخصات آنها، نوع مناسب را تهیه کنید.

تمامی محصولات ارائه شده در این مجموعه در سایزبندی های متنوع ارائه می گردد که همه افراد بتوانند لباسهای فیت تن خود را  بخرند.

کات در بدنسازی

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم