چگونه از مکمل‌های بدنسازی استفاده کنیم؟

مکمل بدنسازی

استفاده از مکمل بدنسازی بدون اطلاعات کافی خطرناک است.با تمرین و ورزش کردن می‌توان عضله سازی کرد. مصرف مکمل‌های عضله سازی روند افزایش حجم عضلات را تسریع می‌کند. اما استفاده از مکمل‌ بدنسازی  برای همه افراد توصیه نمی‌شود.

شما می‌توانید برای خرید لباس ورزشی و لوازم  بدنسازی به سایت شرافیت  مراجعه کنید.

خیلی از افراد با رعایت یک رژیم غذایی مناسب می‌توانند چربی سوزی کنند و به کمک تمرینات هوازی بدن خود را برای انجام حرکات قدرتی جهت عضله سازی آماده سازند.

ناگفته نماند عضلاتی که با تمرین در مدت زمان طولانی ساخته می‌شوند. کمتر در معرض نابود کردن بدن هستند. اما چگونه از مکمل بدنسازی استفاده کنیم؟ تا از بدن خوش فرم و عضله‌ای برخوردار شویم.

عضلاتی که با نابودی چربی‌های اضافی بدن ساخته می‌شوند. مکمل‌ های بدنسازی با افزایش کاهش چربی‌های اضافی روند عضله سازی را افزایش می‌دهند.

اگر ورزشکار حرفه ای هستید و می‌خواهید به طور اصولی عضله سازی کنید استفاده از مکمل‌ بدنسازی به شما کمک می‌کند زودتر به هدف خود برسید.

مکمل بدنسازی
چکونه مکمل های بدنسازی را استفاده کنیم

 

تفاوت مکمل‌های عضله سازی در زنان و مردان

زنان به دلیل بافت نرم و انعطاف پذیر عضله سازی به مراتب سخت تر از آقایان است با توجه به اینکه شکل گیری عضلات وابسته به ترشح هرمون مردانه تستوسترونن، انسولین، سایز بدن و سن است.

هرمون‌های عضله سازی در مکمل‌های بدنسازی هم موجود هستند.

این هورمون‌ها سنتز و تجزیه پروتین در عضلات را افزایش می‌دهند. هورمون‌های آنابولیک را تحریک می‌کنند.

توده رشد عضلانی شدن بدن را افزایش می‌دهند. بدن مردان بیشتر از زنان تستوسترون تولید می کند و همین امر سبب می شود که توده عضلانی آنها قوی تر از توده عضلانی زنان باشد.

در کنار مکمل‌ عضله سازی، تداوم تمرین‌های مقاومتی و ورزش‌های مناسب سبب می‌شوند تا فیبرهای موجود در عضلات آسیب ببینند.

در نتیجه  بدن برای ترمیم این فیبرها بر عضلات تمرکز می‌کند و همین امر سبب افزایش سایز عضلات می‌شود. این روند در بدنسازی هیپروتروفی عضلانی نامیده می‌شود. در این زمان استفاده از مکمل‌های بدنسازی روند افزایش حجم عضلات را تسریع می‌بخشد.

مکمل های بدنسازی
استفاده از مکمل های عضله سازی

رژیم های غذایی مورد نیازبرای مکمل‌ بدنسازی 

رژیم غذایی متعادل و سالم به بدن کمک می‌کند تا تناسب خود را حفظ کند. میزان پروتین مصرفی در عضله سازی بسیار مهم است. رژیم غذایی درست و مناسب به بدن کمک می‌کند تا سلامتی خود را حفظ کند. حفظ سلامتی نکته بسیار مهمی است که در طول تمرینات بدنسازی و ورزش برای عضله سازی باید مورد توجه باشد.

علاوه بر رژیم غذایی سالم، ورزشکاران باید از مکمل بدنسازی برای عضله سازی استفاده کنند. مکمل بدنسازی برای عضله سازی گزینه‌ای مناسب برای تامین مواد مورد نیاز عضلات در طول تمرین و ریکاوری است.

رژیم غذایی در استفاده مکمل
چگونه از مکمل ها استفاده کنیم

انواع مکمل‌های عضله سازی

انواع مکمل بدنسازی
مکمل بدنسازی را چگونه انتخاب کنیم

مکمل‌های پروتئینی:

مکمل‌های پروتئینی جز مهمترین مکمل‌های بدنسازی است. زیرا پروتئین‌ها برای ساختار عضلات شما لازم می‌باشد. مکمل‌های پروتئینی برای افزایش توده‌ی عضلانی و همچنین ریکاوری و بازیابی بعد از تمرینات سنگین ضروری هستند. این مکمل‌ها انواع گوناگونی دارند:

مکمل پروتئین وی:

پروتئین وی یکی از پروتئین‌های پرکاربرد و معروف در عضله‌سازی و تقویت عضلات می‌باشد و معمولا بدنسازان از این مکمل بیشتر از سایر مکمل‌های دیگر استفاده می‌کنند.

از جمله خاصیت‌های این مکمل می‌توان به جذب و هضم سریع آن در بدن، به دلیل داشتن آمینواسیدهای مختلف، اشاره کرد. این امر باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی، کاهش فشار خون، کاهش استرس و بهبود عملکرد کبد می‌شود. پروتئین وی یک محصول جانبی است که در صنایع لبنیات شیر و پنیر تولید می‌شود.

مکمل ایزوله:

وجود آمینو اسیدهایی با سرعت جذب بالا در این مکمل نسبت به پروتئین وی سبب می‌شود تا در حرکات ورزشی و تمرینات سخت و همچنین در زمان ریکاوری که بدن ورزشکار نیاز ضروری به منابع پروتئینی دارد، مفید الفایده واقع شود.

مکمل‌ پروتئین کازئین:

به منظور عضله سازی در زمان استراحت و خواب استفاده از پروتئین موجود در شیر که کازئین نامیده می‌شود، موثر و مفید خواهد بود. کازئین با ایجاد یک جریان مستمر از آمینواسیدها در خون باعث افزایش میزان عضله‌اسزی بدن در مدت زمان استراحت می‌شود.

مکمل‌های آمینواسید:

آمینواسیدها، واحدهای اصلی سازنده پروتئین‌ها، شامل دو دسته‌ی ضروری و غیر ضروری هستند. بدن انسان به منظور رشد و عملکرد خوب به بیست آمینو اسید مختلف نیاز دارد. آمینواسیدهای ضروری به کمک رژیم غذایی مناسب تامین می‌شوند در حالی که آمینواسیدهای غیرضروری توسط خود بدن ساخته می‌شوند.

مکمل بدنسازی

مکمل بی سی ای ای:

آمینواسیدهای والین، لوسین و ایزولوسین از جمله اسید آمینه‌های ضروری محسوب می‌شوند که بدن قادر به ساخت آنها نیست و برای عضله‌سازی نیاز دارد تا این آمینواسیدها را از منابع غذایی خارجی تامین کند.

مکمل بی سی ای ای، از جمله معروف‌ترین مکمل‌های ورزشی است که حاوی تمامی این اسیدهای آمینه نام برده شده می‌باشد.

مکمل گلوتامین:

آمینواسید گلوتامین، یک آمینو اسید غیر ضروری ولی بسیار مهم بوده که به افزایش حجم سلول‌های عضلانی، کاهش دردهای عضلانی و تسریع فرآیند ریکاوری کمک می‌کند. این مکمل با داشتن اسید آمینه‌ی گلوتامین، باعث بهبود خون‌رسانی به اندام‌های مختلف بدن شده و قدرت و عملکرد ورزشکار را افزایش می‌دهد.

مکمل آرژنین:

اسید نیتریک، یکی از منابع غذایی است که سنتز پروتئین‌ها در عضلات بدن را افزایش می‌دهد. مکمل آرژنین، اسید نیتریک مورد نیاز برای ساخت پروتئین‌های بدن را تامین می‌کند و با افزایش خون‌رسانی به اندام‌های مختلف، توان ورزشی فرد را بهبود می‌بخشد.

مکمل آلانین:

گلیکوژن، سوخت ذخیره‌ای عضلات بدن است که هنگام انجام فعالیت‌های بدنی بخصوص تمرینات سخت، به گلوکز تجزیه شده و از این طریق انرژی مورد نیاز بدن را فراهم می‌کند. مکمل آلانین، حاوی اسید آمینه‌هی آلانین بوده که باعث افزایش تولید پروتئین و گلیکوژن در عضلات می‌شود و بر این اساس انرژی مورد نیاز ورزشکار را فراهم می‌سازد.

جهت خرید لوازم بدنسازی لازم برای عضله‌سازی در خانه یا باشگاه از سایت www.sherafit.com  دیدن فرمایید.

لوازم بدنسازی شرافیت
لوازم بدنسازی شرافیت

برای دیدن مدل ها و عکس های محصولات شرافیت بر روی لینک های زیر کلیک کنید :

https://www.pinterest.com/sherafit/

https://medium.com/@sherafit.sportwear

https://www.instagram.com/sherafit_/

https://virgool.io/@sherafit.sportwear

برای گرفتن نمایندگی شرافیت لطفاً اینجا کلیک کنید

چگونه از مکمل‌های بدنسازی استفاده کنیم؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم