چطور لباس ورزشی خوب و با کیفیت را انتخاب کنیم؟

خرید لباس ورزشی با کیفیت

راهنمای خرید لباس ورزشی با کیفیت  برای همه

برای بسیاری از ورزشکاران خرید لباس ورزشی با کیفیت و با دوام  که به بهبود حرکات ورزشی کمک کند، بسیار پر اهمیت می باشد. جنس مناسب لباس ورزشی از عرق سوز شدن بدن و بیماریهای پوستی و قارچی پیشگیری می نماید.

در انتخاب لباس ورزشی مناسب فقط زیبایی را مد نظر نداشته باشید و به ویژگی های دیگر آن نیز توجه کنید. با شرافیت باشید تا خصوصیات لباس های ورزشی بخصوص لباس بدنسازی را به شما معرفی بکنیم.

رکابی و شلوارک شرافیت
ست رکابی و شلوارک شرافیت

خصوصیات لباس ورزشی با کیفیت

در هر رشته ورزشی که فعالیت می کنید، چه بدنسازی، فوتبال، والیبال، تنیس و … برای  شروع اولین و مهم ترین قدم انتخاب یک لباس ورزشی مناسب می باشد.

در انتخاب لباس راحتی را در نظر بگیرید، زیرا هنگام تمرینات ورزشی لباس شما هر چه راحت تر باشد، کارایی بیشتر می شود.

تیشرت ورزشی شرافیت
خرید لباس ورزشی با کیفیت شرافیت

هنگام خرید لباس ورزشی این نکات را رعایت بکنید

سایز لباس ورزشی 

اگر می خواهید بیشترین تمرکز را هنگام  تمرینات ورزشی داشته باشید باید به اندازه لباس دقت کنید که نباید خیلی تنگ و یا خیلی گشاد باشد زیرا اگر خیلی تنگ باشد اجازه انجام دادن حرکات آزادانه را از شما می گیرد و اگر گشاد و یا خیلی بلند باشد ممکن است لباس به دست و پایتان بپیچد و باعث اختلال در تمرینات ورزشی تان شود.

رکابی ورزشی چریکی شرافیت
رکابی چریگی شرافیت مناسب برای ورزش

کیفیت لباس ورزشی

کیفیت لباس ورزشی بسیار مهم می باشد. لباس های ورزشی بی کیفیت بعد از شست و شو معمولاً تغیر سایز و رنگ می دهند که از مواد مصنوعی زیادی برای تولید آنها استفاده شده ولی لباس های با کیفیت از مواد مناسب و بیشتر الیاف طبیعی و نخی تهیه شده اند که موجب می شود تا عرق را به خود جذب بکنند و به بدن شما احساس راحتی می دهند.

خرید لباس ورزشی با کیفیت
لباس ورزشی و لوازم بدنسازی شرافیت و از شرافیت خرید کنید و تخفیف بگیرید

خرید لباس ورزشی با فصل متناسب 

فصل خرید لباس ورزشی هم خیلی مهم است، مثلا شما تیشرت را بیشتر در فصول گرم  می خرید و سویشرت یا هودی را در زمستان انتخاب می کنید.

رکابی ورزشی مناسب برای فصل
ورزش در فصل تابستان با رکابی ورزشی شرافیت

لباس مناسب با درجه حرارت محیط

یکی دیگر از مولفه های خرید لباس ورزشی درجه حرارت محیط می باشد. بعنوان مثال برای انجام تمرینات ورزشی با درجه حرارت 15 تا 26 درجه سانتی گراد تیشرت نازک و شلوارک ورزشی بپوشید، در دمای 6 تا 17 درجه پیراهن ورزشی آستین دار و شلوارک یا شلوار  ورزشی مناسب استفاده بکنید، در محل هایی با درجه حرارت زیر 7 درجه سانتی گراد از لباس گرم ورزشی مثل سویشرت استفاده بکنید و در دمای زیر 11 درجه از کلاه و دستکش مناسب استفاده بکنید.

انتخاب لباس ورزشی

رنگ هم می تواند نکته مهمی در انتخاب لباس ورزشی باشد و در روحیه شما تاثیرگذار باشد و هر چه رنگ شاد و روشن تر باشد بهتر.

تیشرت ورزشی سفید
تیشرت ورزشی سفید مناسب برای فصل تابستان

 

جنس لباس ورزشی 

لباس پنبه ای

پنبه یکی از بهترین متریال های تولید لباس ورزشی می باشد که رطوبت را به راحتی به خود جذب می کند. معمولا با ترکیب پلی استر و پنبه در تولید لباس ورزشی مشکل تغیر شکل و اندازه بعد از شست و شوی لباس حل می شود. برای مردها لباس های پنبه ای بهترین گزینه می باشند که در حین فعالیت های سنگین ورزشی تعرق بدن را به خود جذب می کنند. این نوع لباس در انجام ورزشهایی مانند بدنسازی، وزنه برداری، بسکتبال و … استفاده می شود.

مشکلات لباس پنبه ای 

پنبه رطوبت را به خود جذب می کند ، اما اجازه تبخیر به آن نمی د هد وسبب می شود هنگام ورزش عرق بد ن، جذب پارچه شد ه، آن را سنگین کرد ه و باعث بو گرفتن می شود . لباس های پنبه ای به مرور زمان بر اثر شستشو شکل خود را از دست می دهد و بعد از هر بار شست وشو شل تر می شود . محیط مرطوب لباس برای رشد باکتری ها و قارچ ها محیطی خوب فراهم می کند بنابراین بعد از هر بار ورزش کرد ن لباستان را بشویید و به طور کامل خشک کنید .

لباس های تمام نخ

لباس های تمام نخ بهترین جنس برای لباس های ورزشی هستند چرا که عرق را به خود جذب می کنند و جلوی عرق سوز و قرمز شدن بدن را به خصوص در ناحیه زیر بغل و کشاله ران می گیرند.

خرید تیشرت ورزشی نخ پنبه شرافیت
خرید لباس وررزشی با کیفیت و لوازم بدنسازی از شرافیت

  برای خرید لباس ورزشی و لباس بدنسازی بانوان و آقایان به www.sherafit.com  مراجعه کنید.  

لوازم بدنسازی شرافیت
لوازم بدنسازی شرافیت

برای دیدن مدل ها و عکس های محصولات شرافیت بر روی لینک های زیر کلیک کنید :

https://www.pinterest.com/sherafit/

https://medium.com/@sherafit.sportwear

https://www.instagram.com/sherafit_/

https://virgool.io/@sherafit.sportwear

برای گرفتن نمایندگی شرافیت لطفاً اینجا کلیک کنید.

چطور لباس ورزشی خوب و با کیفیت را انتخاب کنیم؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم