چربی سوزی موضعی

شلوارک ورزشی شرافیت

امروزه با توجه به زندگی مکانیکی شهری که تقریباً می‌توان هر کاری را از طریق ماشین‌ها و سیستم‌های آماده انجام داد، فعالیت انسان‌ها بسیار کمتر شده و همین موضوع سبب شده تا در بین اکثر جوامع مشکل افزایش وزن و چاقی که در اثر عدم فعالیت بدنی مناسب است بسیار شایع ‌باشد.

به همین جهت کاهش وزن امروزه تبدیل به یک نیاز همه جانبه در سرتاسر جهان شده و به تبع این موضوع روش‌های مختلفی از جمله چربی سوزی موضعی که یکی از معروف‌ترین این روش‌ها است برای این مشکل معرفی شده‌اند. البته بسیاری از این روش‌ها یا عملی نیستند و یا می‌توانند برای بدن مضر باشند.

با توجه به اینکه یکی از شایع‌ترین تلاش‌های افراد برای کاهش وزن استفاده از روش چربی سوزی موضعی می‌باشد، در ادامه این نوشته از وبسایت شرافیت قصد داریم تا به صورت کامل در رابطه با جزئیات و جوانب این موضوع صحبت کرده و بررسی کنیم که آیا اصلاً چنین چیزی امکان‌پذیر می‌باشد یا خیر پس تا انتها با ما همراه باشید.

چربی سوزی موضعی به چه معناست؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد‌، چربی سوزی موضعی یکی از رایج‌ترین تلاش‌هایی است که برای کاهش وزن صورت می‌گیرد اما پیش از آنکه در رابطه با جزئیات این موضوع همچنین بررسی عملی بودن یا نبودن آن صحبت کنیم بهتر است قدری در رابطه با خود موضوع لاغری موضعی صحبت شود.

بدن انسان در اقصا نقاط خود دارای میزانی چربی می‌باشد که طبیعتاً بسته به شرایط بدنی افراد در یک سری از قسمت‌های بدن چربی بیشتر و در یک سری دیگر قسمت‌های بدن چربی کمتری ذخیره می‌شود. به عنوان مثال یک انسان هر چقدر هم که چاق باشد حجم زیادی از چربی در نوک انگشتان او جمع نخواهد شد اما حجم زیادی از چربی را می‌توان در نقاطی مانند شکم و پهلو‌های افراد چاق مشاهده نمود.
چربی سوزی موضعی به این معنا می‌باشد که شما تنها چربی‌های یک قسمت از بدن را با رعایت رژیم غذایی و همچنین انجام یک سری حرکات ورزشی از بین ببرید. این روش بیشتر محبوب بانوان می‌باشد چرا که اغلب بانوان دوست دارند در برخی از قسمت‌های بدن مانند سینه‌ها چربی باقی بماند و چربی پهلو‌ها و شکم‌شان را آب کنند.
به عبارت دیگر در یک فرایند چربی سوزی موضعی، چربی‌های آن قسمت‌هایی که دوست دارید از بین بروند، از بین ‌می‌روند و سایر قسمت‌ها یا دست نخورده باقی می‌مانند و یا بسیار کمتر چربی‌ها را از دست می‌دهند. فرایند چربی سوزی موضعی تنها با ورزش‌های خواص صورت نمی‌گیرد و برخی معتقدند که مصرف یک سری از مواد غذایی می‌تواند تنها باعث از بین رفتن چربی‌ها در یک قسمت از بدن بشود.

آیا چربی سوزی موضعی به واقعیست؟

به هیچ عنوان قصد نداریم در این نوشته چیزی را رد یا تأیید کنیم اما تا به حال تحقیقات زیادی در این رابطه صورت گرفته و هیچ کدام از این تحقیقات تأیید شده نتوانستند چربی سوزی موضعی را اثبات کنند.

این شواهد نشان می‌دهد که به عنوان مثال انجام تمرینات مربوط به شکم و پهلو با رعایت رژیم غذایی خاص صرفاً باعث کمتر شدن چربی تنها در این نواحی نمی‌شود و چربی سوزی یک فرآیند کلی است یعنی باید تمرینات را به نحوی انجام دهید که تمام بدن درگیر چربی سوزی بشود و یا اصلاً این کار را انجام ندهید.

نتیجه این تحقیقات آه از نهاد خیلی‌ها بلند کرد یا به عنوان مربی و یا به عنوان فردی که قصد دارد چربی‌هایش را آب کند سال‌ها زحمت کشیده و می‌بیند که نتیجه تلاش‌هایش اصلاً علمی و اصولی نبوده. در طی تحقیقات بی‌رحمانه‌تری مشخص شد که چربی سوزی موضعی یا همان فرایند تلاش برای آب کردن چربی‌ها تنها در یک منطقه از بدن نه‌تنها باعث آب شدن آن چربی‌ها نمی‌شود بلکه باعث می‌شود که حتی دیرتر بتوانید از شر آن چربی‌ها خلاص شوید.

چربی سوزی حقیقی به چه شکل است؟

گذشته از تمام این موارد، اینکه شما بخواهید چربی‌های موجود در بدن انسان که ناشی از عدم فعالیت بدنی و همچنین سبک زندگی ناسالم است را در یک سری از قسمت‌ها نگه داشته و تنها در یک سری از قسمت‌های دیگر بدن آب کنید تا همان فرایند چربی سوزی موضعی رخ دهد، قدری جاه طلبانه به نظر می‌رسد و علاوه بر اینکه طبق شواهدی که ذکر شدند و می‌توانید بیشتر در رابطه با آن‌ها تحقیق کنید، اصلاً چنین فرایندی عملی نیست بلکه حتی اگر هم عملی بود برای سلامتی شما مضرات زیادی را به همراه داشت.

به صورت کلی چربی زمانی در بدن انباشته می‌شود که شما بیشتر از مقدار کالری که بدن انسان نیاز دارد دریافت کنید و به همان نسبت هم تحرک بدنی کمتری داشته باشید. روش چربی سوزی اصولی دقیقاً برعکس این حالت می‌باشد به این صورت که شما در درجه اول باید غذای کمتر اما سالم‌تر و پر انرژی‌تری را مصرف کنید که دارای چربی کمتری باشد و در قدم دوم به جای استفاده از روش‌های غیر علمی و غیر استاندارد چربی سوزی موضعی، افزایش فعالیت بدنی و همچنین ورزش‌های هوازی و یا ورزش‌های حرفه‌ای‌تر می‌باشد.

همانطور که گفته شد در این روش، تمام چربی‌های بدن تحت تأثیر قرار گرفته و در تمام نقاط شاهد کاهش بافت چربی خواهیم بود که ممکن است برای بعضی افراد بالاخص از بانوان به همان دلیلی که پیشتر ذکر شد خوشایند نباشد. حال اگر افراد بخواهند بافت چربی را در برخی از نقاط بدن خود حفظ کنند راه چاره چیست؟
بهترین راه بیخیال شدن چربی‌ها می‌باشد! شما باید با استفاده از رژیم غذایی سالم و تمرینات متمرکز در کنار تمرینات عمومی که برای تمام بدن‌تان انجام می‌شود، عضلات نواحی مدنظر خود را حجم بخشیده و تقویت کنید تا هم ظاهر زیباتری نسبت به بافت چربی خالص داشته باشند و هم مشکل خاصی برای سلامتی شما ایجاد نکنند.

استرج ورزشی شرافیت

چند توصیه مهم

حال که متوجه شدید چربی سوزی موضعی راه درستی برای اصلاح استایل بدنی نیست باید بدانید که آب کردن چربی‌ها در قدم اول و در قدم دوم تقویت بافت ماهیچه‌ای و عضلانی که در نهایت باعث زیباتر شدن استایل بدنی شما می‌شود نیازمند یکسری ملاحظات می‌باشد.

پیش از این که به این موارد بپردازیم باید در نظر داشته باشید که شرایط بدنی هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت بوده و مواردی که در ادامه توصیه می‌شوند همگی به صورت کلی هستند و به همین جهت بهتر است پیش از هر قدمی ابتدا با یک پزشک متخصص در امور تغذیه مشورت کرده سپس از مربی‌های کارکشته و حرفه‌ای در مورد توصیه‌های ورزشی کمک بگیرید.

  • مداومت داشته باشید.
  • غذاهای نا سالم نخورید.
  • جذب تبلیغات گول زننده نشوید.
  • از مصرف دارو و مکمل سرخود بپرهیزید.
  • برای اصلاح سبک زندگی خود اقدام کنید.
  • در طول روز تحرک بیشتری داشته باشید.

در بین تمام موارد ذکر شده به جرات می‌توان گفت که مورد اول از همه مهمتر است! فرایند چربی سوزی استاندارد برخلاف چربی سوزی موضعی بعضا ممکن است فرایندی سخت و زمانبر باشد و شما عزیزان در صورتی که قصد دارید نتیجه مطلوب را از تلاش‌هایتان بگیرید نباید منتظر تغییرات در یک هفته یا دوهفته اول باشید و با مداومت و تلاش به مسیر خود ادامه داده و ناامید نشوید.

جمع بندی

همانطور که بار‌ها در سطح‌های مختلف این نوشته اشاره شد، روش چربی سوزی موضعی روش استاندارد نبوده و شما عزیزان باید به صورت اصولی اقدام به کاهش چربی در تمام نقاط بدن خود کنید و ما در این نوشته از شرافیت، تولیدکننده و فروشنده انواع لباس ورزشی از جمله اکسسوری ورزشی، هدبند ورزشی، اسکارف ورزشی و وارد دیگر تمام تلاش خود را به کار بستیم تا جزئیات و جوانب این موضوع را با شما عزیزان در میان بگذاریم.

در انتها لازم به ذکر است که تهیه یک دست لباس ورزشی استاندارد و زیبا مانند انواع لباس ورزشی شرافیت می‌تواند یک گام محکم در جهت هدف شما برای رسیدن به اندام‌ایده‌آل‌تال باشد. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به بخش فروشگاه وب‌سایت، محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و با بهترین قیمت خریداری کنید تا فروشگاه در کوتاه مدت زمان ممکن محصول را به دست‌تان برساند تا بتوانید هر چه سریعتر ورزش و چربی سوزی را آغاز کنید.

چربی سوزی موضعی

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم