برای شستشوی لباس رنگ مشکی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

لباس ورزشی شرافیت

همیشه استفاده از لباس مشکی دردسرهای خودش را دارد. اینکه در یک مهمانی یا جمع مهمی حضور پیدا کنید و در نور متوجه شوید که چقدر لباستان بور است. استفاده از مواد شوینده‌ی قوی سبب می شود تا رنگ لباس مشکی شما تغییر پیدا کند و بور شود.لباس‌های مشکی در هر زمانی با هر لباس دیگر ست می شود و نیاز به هزینه‌ی زیاد هم نخواهید داشت.

در این صورت شستشوی لباس رنگ مشکی از اهمیت زیادی برخوردار است. در مجالس رسمی یا محل کار کارکرد رنگ مشکی بیشتر از رنگ های دیگر است. به همین دلیل زودتر دچار آسیب می شود.برای جلوگیری از این آسیب توصیه می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

لباس مشکی برای شما جذابیت ایجاد می کند!

به واسطه‌ی رنگ شخصیت انسان‌ها مشخص می شود. هر رنگی دنیای خاص خود را دارد و سبب می شود انرژی به جهان ساطع شود.اکثر افراد به رنگ مشکی علاقه ی خاصی دارند این رنگ به دلیل داشتن تم یکنواخت سبب می شود شما لاغرتر از همیشه دیده شوید.همچنین این رنگ در کنار رنگ های دیگر هارمونی زیبایی را ایجاد می کند و سبب می شود شما استایل زیبایی داشته باشید.

اما جذابیت لباس مشکی تا زمانی است که رنگ و جلای خود را داشته باشد؛ شستشوی زیاد و غیر حرفه ای لباس مشکی سبب آسیب زدن به بافت پارچه و رنگ آن می شود.از جذابیت لباس رنگ مشکی همین حد کافی است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند و این اتفاق به دلیل یک دست بودن این رنگ اتفاق می افتد.رنگ مشکی رنگ شب و تاریکی است و همانطور که شب به ما آرامش می دهد لباس رنگ مشکی باعث آرامش فرد می شود و این حس را به مخاطب نیز القا میکند.بیشتر ورزشکاران و بدنسازان برای لباس بدنسازی خود و یا ساک ورزشی خود از رنگ مشکی استفاده می کنند.

این رنگ باعث زیباتر شدن استایل ورزشکار می شود و همچنین مثل رنگ های روشن زود کثیف نمی شود و ظاهر زشتی پیدا نمی کند. به همین دلیل با استفاده ی مکرر از لباس رنگ مشکی، لباس های شما ممکن است رنگ طبیعی خود را از دست بدهند و بور شوند، اما با رعایت کردن این موارد ساده می توانید از این اتفاق پیشگیری کنید.

هودی ورزشی شرافیت

شستشوی لباس رنگ مشکی با احتیاط بیشتر

یکی از عواملی که سبب می شود لباس رنگ مشکی شما دچار آسیب شود و رنگ آن تغییر کند بی احتیاطی در شستن آن است.چنگ زدن لباس مشکی سبب می شود بافت طبیعی پارچه حالت اصلی خود را از دست بدهد و در اثر فشار رنگ پارچه نیز به مرور کدر شود.توصیه می کنیم لباس رنگی مشکی خود را با دقت و احتیاط بیشتری بشویید و آن را زیادی مچاله نکنید تا آب آن گرفته شود. اگر لباس مشکی خود را به صورت صاف و بدون آب گیری روی بند لباس پهن کنید بافت پارچه حفظ می شود و رنگ آن نیز ثابت می ماند. شرافیت با تولید تیشرت ورزشی مردانه استایل منحصر به فردی را برای ورزشکاران به ارمغان می آورد.

در شستشوی لباس رنگ مشکی از آب گرم استفاده نکنید

شستن لباس رنگ مشکی با آب گرم سبب می شود پارچه رنگ طبیعی خود را از دست بدهد اگر برای شستن لباس خود از ماشین لباسشویی استفاده می کنید درجه ی ماشین را در سرد ترین حالت ممکن قرار دهید. برای شستن لباس رنگ مشکی حتما کمترین زمان شستشو را انتخاب کنید تا لباس شما رنگ خود را از دست ندهد.اگر لباس مشکی خود را با دست بشویید مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید بدون اینکه لباس شما تغییر رنگ پیدا کند.

استفاده از شوینده های مخصوص لباس های مشکی و تیره

 برای اینکه لباس های شما بور نشوند و رنگ خود را حفظ کنند استفاده از شوینده های مخصوص لباس های مشکی می تواند سبب حفظ شدن رنگ لباس شما شود. شوینده های مخصوص رنگ مشکی فاقد آنزیم هستند و با دارا بودن تثبیت کننده سبب ثابت ماندن لباس رنگ مشکی شما می شوند.پس به اینکه از پودر ماشین لباس شویی استفاده کنید از مایع لباسشویی مخصوص لباسهای تیره استفاده کنید در این صورت لباس شما تا مدت زیادی تیره و زیبا باقی می ماند.

بعد از اینکه لباس رنگ مشکی خود را با آب سرد شستید برای آویزان کردن آن از چوب لباسی استفاده کنید. این روش برای لباس های نازک تر و لباسهای پشمی بسیار مناسب است زیرا بافت پارچه به دلیل ظرافت دچار آسیب نمی شود و در نتیجه رنگ پارچه نیز ثابت می ماند. دقت کنید که لباس‌های بافت خود را روی بند پهن نکنید سعی آنها را روی یک سطح صاف پهن کنید تا بافت لباس کشیده نشود و از بین نرود.

شستن لباس رنگ مشکی با رعایت اصول اولیه

یکی از اصولی که برای شستن لباس رنگ مشکی باید رعایت کنید اجتناب از شستشوی زیاد است.اگر فردی هستید که مرتب لباس خود را می شویید توقع نداشته باشید که رنگ لباستان ثابت بماند. شستن مکرر لباس مشکی سبب از بین رفتن بافت پارچه و همچنین رنگ آن می شود. اگر لباس های خود را بعد از هر بار استفاده در کمد خود آویزان کنید در نتیجه برای استفاده ی بعدی مرتب و تمیز می ماند.

از زیاد اتوکردن لباس رنگی مشکی پرهیز کنید!

یکی از عواملی که سبب می شود لباس‌های شما رنگ طبیعی خود را از دست بدهد و به مرور زمان بور شود اتوکشی زیاد و غیر اصولی است.حرارت باعث برق افتادن پارچه‌ی شما شده و سبب می شود بافت پارچه بیش از حد کشیده شود و به مرور رنگ آن سفید شود.برای جلوگیری از این اتفاق یک پارچه ی سفید را روی لباس خود پهن کنید و سپس اتوکشی را شروع کنید.

هنگام شستن رنگ مشکی به برچسب های لباس توجه کنید

برای اینکه لباس مشکی شما رنگ خود را حفظ کند و تا مدت زمان زیادی رنگ آن ثابت بماند حتما برچسب روی لباس را چک کنید. بعضی از لباس ها به دلیل نازک بودن و حساسیت بالا، حتما باید با دست شسته شوند در این صورت عمر مفید لباس شما بیشتر خواهد شد. پس حتما قبل شستن لباس رنگ مشکی برچسب های لباس را چک کنید.

جدا کردن لباس های مشکی از سایر لباس ها

شستشوی لباس مشکی با سایر رنگ ها سبب می شود لباس های رنگ روشن آسیب ببینند و همچنین لباس رنگ مشکی شما رنگ طبیعی خود را از دست بدهد. برای شستن لباس‌های رنگ روشن از پودرهای آنزیم دار استفاده می شود. این پودر ها بافت لباس مشکی و رنگ آن را دچار آسیب می کند.توصیه می کنیم لباس‌های رنگ مشکی خود را جمع کنید و ماشین لباسشویی را در زمان مشخصی روشن کنید.

سرکه یک شوینده‌ی مناسب برای لباس رنگ مشکی

اگر می خواهید رنگ لباس مشکی شما ثابت بماند توصیه می کنیم از سرکه استفاده کنید.سرکه باعث ثابت شدن رنگ لباس مشکی شما می شود. در زمان شستشو با دست مقداری سرکه را در آب سرد بریزید و اجازه دهید لباس‌هایتان به مدت ده دقیقه در محلول بماند و سپس آنها را بشویید و آبکشی کنید.اگر از لباسشویی استفاده می کنید به میزان یک فنجان سرکه را در لباسشویی بریزید و شستشو را آغاز کنید. و پس از شستشو لباسهای خود را آویزان کنید تا در معرض هوای آزاد خشک شود.سرکه موجب پیشگیری از بور شدن لباس می شود.

نور خورشید عاملی برای بور شدن لباس رنگ مشکی

نور خورشید سبب سفید شدن و بور شدن لباس‌های مشکی شما می شود. برای جلوگیری از این اتفاق شب زمان مناسبی برای شستن این لباس هاست.از قرار دادن لباس‌های های مشکی در معرض آفتاب جلوگیری کنید تا مقاومت لباس شما بیشتر شود و در زمان طولانی تری بتوانید از آن استفاده کنید.

پشت رو کردن لباسها عاملی برای تثبیت رنگ لباس مشکی

پشت و رو کردن لباس ها می‌شود تا بافت لباس شما آسیب کمتری ببیند و درنتیجه رنگ لباس شما ثابت بماند. در زمان شستشوی لباس رنگ مشکی با ماشین لباسشویی به دلیل چرخش‌های مکرر لباسشویی، لباس حالت اصلی خود را از دست می دهد. به همین خاطر وارونه کردن لباس ها می تواند تا حدود زیادی از آسیب های جدی جلوگیری کند. شرافیت تولید کننده انواع شلوار اسلش مردانه، لباس ورزشی مردانه و انواع اکسسوری هایی ورزشی با بالاترین کیفیت است. برای خرید به وبسایت ما به نشانی sherafit.com مراجعه نمایید.

برای شستشوی لباس رنگ مشکی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم