تاثیر کمربند بدنسازی در حرکت ددلیفت

کمربند بدنسازی شرافیت

در تمرینات بدنسازی برخی از تمرینات هستند که به دلیل فشار به عضلات، نیاز است که در هنگام انجام آن‌ها ایمنی کافی را برای کاهش احتمال آسیب به عضلات در نظر بگیریم. کمربند بدنسازی از جمله‌ی لوازمی است که استفاده از آن در باشگاه‌ بدنسازی برای سلامت بسیار مهم و حائز اهمیت است. اما کمربند بدنسازی علاوه بر این موضوع، فواید دیگری را نیز برای بدن دارد و از این رو در این مقاله توضیحات بیشتری درباره تاثیرات و فواید آن بیان می‌کنیم.

آموزش استفاده از کمربند بدنسازی

چرا باید از کمربند بدنسازی استفاده کرد؟

وسایل و تجهیزاتی در باشگاه‌های ورزشی وجود دارند که مزیت‌های مختلفی را برای افراد به ارمغان می‌آورند و می‌توانند کیفیت تمرینات ورزشکاران بهبود دهند. آرم بلاستر شرافیت و کمربند بدنسازی شرافیت از جمله این موارد هستند که استفاده از آن‌ها را به شما توصیه می‌کنیم. حال در ادامه این مقاله در نظر داریم تا چند مورد از مزیت‌های کمربند بدنسازی را شرح دهیم.

کاهش فشار به ستون فقرات

هنگامی که از کمربند بدنسازی استفاده می‌کنیم، در هنگام برداشتن وزنه ‌در حرکت ددلیفت فشار از روی ستون فقرات برداشته شده و یا این فشار بسیار کمتر از حالت معمول است. همچنین این نوع کمربند سبب شده تا عضلات شکم در هنگام انجام این تمرین درگیر شوند و بدین ترتیب فشار از روی کمر برداشته می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت که کمربند بدنسازی شرافیت باعث می‌شود تا برای بلند کردن وزنه‌ها یا هالتر به جای عضلات کمر، عضلات پا درگیر شوند و همچنین طبق تحقیقات انجام شده افرادی که از کمربند استفاده می‌‌کنند، می‌توانند وزنه‌های سنگین تری را بزنند.

این موارد از اصلی‌ترین دلایل استفاده از کمربند است که استفاده از آن به همراه آرم بلاستر شرافیت می‌تواند کیفیت تمرینات را تا حد زیادی افزایش دهد.

تحریک بیشتر عضلات در هنگام انجام حرکات ددلیفت

برخی از ورزشکاران در باشگاه‌‌های بدنسازی با وجود انجام حرکت درست و استاندارد ددلیفت باز هم نمی‌توانند به آن چه که خواسته‌ی خود از انجام این حرکت است، دست پیدا کنند. عوامل مختلفی می‌تواند در نتیجه نگرفتن از حرکت ددلیفت نقش داشته باشند که یکی از مهم‌ترین این موارد، نداشتن کمربند در هنگام انجام این حرکت است. هنگامی که در انجام ددلیفت از کمربند استفاده می‌کنید، عضلات شما بیشتر تحریک می‌شوند و این موضوع در افزایش و تقویت عضلات پایین تنه نقش بسیار مهمی‌ دارد. از این رو می‌توان گفت که با استفاده از کمربند بدنسازی شرافیت می‌توانید، تمرینات خوب و بهتری را داشته باشید، و در بازه زمانی کمتری به نتیجه دلخواه از انجام حرکت ددلیفت دست پیدا کنید.

کمربند بدنسازی شرافیت
کمربند چرمی شرافیت

افزایش فشار به عضلات برای تقویت آن‌ها

یکی از مهم‌ترین عواملی  که می‌تواند در افزایش کیفیت حرکات در باشگاه‌ بدنسازی نقش داشته باشد، تمرکز کردن بر روی انجام حرکات است، از این رو توصیه می‌شود تا در روز‌هایی که فکر شما به شدت مشغول زندگی روزمره است، به باشگاه بدنسازی نروید. اما به طور کلی برخی از حرکات نیز هستند که به دلیل سخت بودن افراد مبتدی نمی‌توانند روی آن حرکت تمرکز کنند و به همین دلیل حرکت را کاملا اشتباه می‌زند، ددلیفت یکی از همین تمرینات سخت است که برای آن که آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهید باید مدت زمان زیادی را تمرین کرده و به آمادگی بدنی ایده آل رسیده باشید. اما برای افرادی که به تازگی وارد باشگاه بدنسازی شده‌اند و می‌خواهند که این حرکت را کاملا درست انجام دهند، توصیه می‌کنیم که از کمربند ورزشی شرافیت استفاده کنند. این کمربند‌ها تمرکز شما را در هنگام انجام حرکت ددلیفت افزایش می‌دهند و از این رو حرکت را ساده‌تر انجام می‌دهید.

کاهش دامنه حرکتی در هنگام انجام تمرینات ددلیفت

اگر تمرینات بدنسازی را به طور جدی دنبال می‌کنید، قطعا به این موضوع آگاه هستید که برخی از حرکات دامنه‌ی حرکتی زیادی دارند که این موضوع در خستگی زودرس نقش بسیار مهمی دارد. کم کردن دامنه‌ی حرکت امر مهمی است که باید برای حل این مشکل از آن بهره گرفت. حرکت ددلیفت از جمله حرکاتی است که دامنه‌ی حرکتی زیادی دارد و به همین دلیل اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از آن بگیرید باید بیش از هر چیزی دامنه‌ی حرکت را کوتاه کنید. به طور کلی با استفاده از تجهیزات مختلفی می‌توان این امر را انجام داد، به عنوان مثال آرم بلاستر شرافیت می‌تواند سبب کاهش دامنه حرکات برخی از تمرینات شود و بدین ترتیب انجام حرکات را بهینه‌تر می‌کند. همچنین کمربند بدنسازی نیز از دیگر تجهیزاتی است که استفاده از آن در باشگاه دامنه حرکات مختلف علی الخصوص پایین تنه را کاهش می‌دهد و از این رو استفاده از آن برای افزایش کیفیت تمرینات و دیر خسته‌ شدن پیشنهاد می‌دهیم.

کمربند چرمی شرافیت
لباس ورزشی و لوازم بدنسازی شرافیت

از آسیب دیدگی عضلات مختلف بدن با استفاده  از کمربند جلوگیری کنید

معمولا هنگامی که حرکتی را در باشگاه‌‌های بدنسازی انجام می‌دهیم، عضلات مختلفی از بدن نیز درگیر می‌شوند که برخی از عضلات ضعیف قدرت تحمل این حرکات را نداشته و دچار آسیب دیدگی می‌شوند. اما می‌توان با تغییر شیوه انجام حرکات از آسیب رسیدن به بدن جلوگیری کرد. معمولا حرکت ددلیفت با وجود این که تمرکزش بر روی حرکات پایین تنه است، اما باز هم فشار‌هایی به اندام‌های مختلف بدن وارد می‌کند. به عنوان مثال برخی از افراد در هنگام انجام این حرکت دچار کمر یا گردن درد می‌شوند که این موضوع می‌تواند در دراز مدت آثار منفی از خود بر جای بگذارد.  اما با استفاده از کمربند بدنسازی شرافیت می‌تواند از وارد شدن کمترین فشار‌ها به نقاط مختلف  بدن جلوگیری کنید. از این رو در هنگام خرید لباس ورزشی شرافیت به خرید بهترین کمربند‌‌ها نیز توجه کنید.

بهبود فرم بدن در هنگام انجام حرکات بدنسازی با استفاده از کمربند

داشتن فرم مناسب در باشگاه‌ها بدنسازی از دو جهت می‌تواند بسیار خوب و مفید باشد. اول آن که افراد می‌توانند اعتماد به نفس خود را با داشتن فرم مناسب در حین انجام تمرینات حفظ کنند. دومین مورد این است که اگر فرم خوب و مناسبی در باشگاه داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید حرکات درست و صحیح را انجام دهید. از این رو باید برای داشتن فرم بهتر در باشگاه بدنسازی تمام تلاش خود را به کار بگیرید. یکی از راه‌هایی که می‌توانید برای این امر از آن استفاده کنید خرید لباس ورزشی مردانه مناسب است که به خوبی و به اندازه استاندارد به بدن چسبیده و نقش زیادی در  بهبود فرم بدن دارد. کمربند بدنسازی و آرم بلاستر شرافیت از دیگر عواملی هستند که فرم بدن را در هنگام انجام حرکت بهبود می‌دهند.

لباس ورزشی و لوازم بدنسازی شرافیت
کمربند چرمی شرافیت

به چه نکاتی در هنگام خرید کمربند توجه کنیم؟

به طور کلی برای خرید لباس ورزشی شرافیت اعم از لباس ورزشی مردانه، لباس ورزشی زنانه و… باید به موارد مختلفی توجه کرد. کمربند بدنسازی شرافیت نیز از آن دست لوازم باشگاه است که باید در هنگام خریدش موارد مختلفی را مدنظر قرار دهید که در ادامه به آن‌‌ها اشاره می‌کنیم.

محکم و بادوام بودن: همانطور که گفته شد، کمربند برای حفاظت از عضلات پشت و کمر مورد استفاده قرار می‌گیرد و از این رو باید برای این موضوع محکم و بادوام باشد.

ضخامت مناسب: برای آن که در هنگام حرکات سنگین بدنسازی، کمربند بیشتر شما را کمک کند باید از کمربندی استفاده کنید، که علاوه بر بادوام بودن، ضخامت کافی داشته باشد.

کمربند بدنسازی شرافیت
کمربند چرمی شرافیت

قفل سگک یا چسب مناسب: معمولا افرادی که از کمربند بدنسازی استفاده می‌کنند با دو مشکل روبه‌رو هستند. اول اینکه معمولا در هنگام فشاری که زیر وزنه‌های تحمل می‌کنند، کمربند باز می‌شود. و دومین مشکل این است که در نمونه‌های بی کیفیت فرد در بستن کمر بند اذیت می‌شود. از این رو با خرید کمربند بدنسازی شرافیت با هیچکدام از این موارد روبه‌‌رو نمی‌شوید.

قابل شستشو بودن: تعرق بدن اگر زیاد باشد، به کمربند بدنسازی نیز سرایت می‌کند و از این رو نیاز است تا هر از گاهی کمربند را به طور کامل بشوییم. به همین دلیل باید از کمربندی استفاده کنید که عرق را به خود جذب می‌کند.

سخن پایانی

کمربند بدنسازی یکی از مهم‌ترین لوازمی است که در باشگاه بدنسازی‌ها باید از آن استفاده کنید. به طور کلی این نوع کمر بند فواید و مزایای زیادی را به همراه دارد که از جمله مهم ترین آن‌‌ها می‌توان به کاهش احتمال آسیب دیدگی ستون فقرات اشاره کرد.

تاثیر کمربند بدنسازی در حرکت ددلیفت

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم