لباس مناسب دویدن برای خانم ها

بهترین لباس های زنانه مناسب برای دویدن در هر نوع شرایط آب و هوایی

من یک دونده هستم. گرداب های قطبی و بارندگی های شدید من را منصرف نمی کند. مدتی که در یک فروشگاه لباس ورزشی کار می کردم، به سادگی یک کمد لباس برای دویدن آماده کردم که برای هر آب و هوایی مناسب است.

مدیریت درجه حرارت در لباس ورزشی

شخصاً در دویدن خیلی سریع خودم را گرم می کنم، بنابراین از قانون پوشش لباسی پیروی می کنم که انگار 20 درجه گرمتر از دمای واقعی بیرون است. این بدان معناست که احساس سرما را در پنج دقیقه اول دویدن به جای گرمای بیش از حد در اولین کیلومتر دویدن می پذیرم.

کنترل سطح رطوبت در لباس ورزشی

عرق خارج شده از بدن و هرگونه رطوبت خارجی مانند برف یا باران. شما می خواهید پوست خود را تا حد امکان خشک نگه دارید تا به تنظیم دمای بدن کمک کنید. من زیاد عرق می کنم، بنابراین پارچه های رطوبت گیر مانند ترکیبات مصنوعی پلی استر، نایلون، و اسپندکس اصلا مناسب نیستند. اگر می‌خواهید رطوبت را کاملاً طبیعی نگه دارید، پشم را انتخاب کنید که در واقع رطوبت را به خوبی از بین می‌برد، اما از پنبه اجتناب کنید که باعث خیس شدن شما می‌شود.

لباس ورزشی شرافیت

لایه بندی در لباس ورزشی

همه لباس‌های دویدن از ترکیبی از سه نوع لایه ساخته شده‌اند:

لایه‌های پایه

برای دور نگه داشتن عرق از پوست.

لایه های میانی

برای عایق کردن شما از سرما

لایه های بیرونی

برای محافظت در برابر عناصری مانند باران، برف و باد.

ممکن است هر سه لایه را در یک روز سرد با بادهای گزنده بپوشم، اما فقط یک لایه پایه را در یک روز ملایم بپوشم. اما من برای انواع شرایط آب و هوایی، ترکیب‌های آزموده و واقعی را انجام داده‌ام و آنها به شرح زیر هستند.

 

روزهای معتدل (50 درجه تا 65 درجه)

وقتی دما به زیر 60 درجه می‌رسد یا باد شروع به وزیدن می‌کند، برای پوشاندن کم تر شانه‌ها به دنبال یک پیراهن آستین کوتاه می‌روم. این نوع پیراهنها، نرم، سبک وزن و ضدعرق هستند و هر فصل در رنگ های جدید عرضه می شوند. سبک Big Size تناسب گشاد دارد، بنابراین بیشتر شبیه یک تی شرت معمولی به نظر می رسد تا یک پیراهن دویدن تنگ.

پیراهن آستین کوتاه (تیشرت ورزشی)

این پیراهن‌ها آنقدر راحت و در رنگ‌های منحصربه‌فردی هستند که من وسوسه می‌شوم آن‌ها را بپوشم حتی زمانی که نمی‌دوم. این پارچه شبیه ژاکت است و فقط روی پوست می لغزد. تناسب تقریباً نازک آنها را فوق العاده راحت می کند.

تاپ هریر

از آنجایی که از پشم مرینو ساخته شده است و ضخیم‌تر از رکابی ورزشی است که در تابستان می‌پوشم، من در واقع ترجیح می‌دهم این تاپ را زمانی که هوا سرد است بپوشم. همچنین دارای یقه بلند است که برای پیراهن دویدن به طرز شگفت انگیزی شیک به نظر می رسد و در روزهای بادخیز پوشش بیشتری به شما می دهد.

شورت کوتاه 6 اینچی

فکر می‌کنم وقتی هوا برای شلوارک خیلی سرد است، مدل‌های شلواری مانند این‌ها گرم‌تر از مدل‌های گشاد هستند، زیرا اجازه جریان هوای کمتری را می‌دهند. اگرچه اینها به اندازه کافی نازک هستند که هرگز بیش از حد گرم نخواهید شد. من همچنین جیب‌های بزرگی که برای گوشی، کلیدها و برخی ژل‌های انرژی‌زا مناسب هستند، دوست دارم.

شلوارک جیبی

ضخیم تر از شورت قبلی است، ممکن است برای گرم ترین روزها مناسب نباشند، اما برای این شرایط آب و هوایی مناسب هستند. همانگونه که از نامش پیداست، از جیب این شلوارک ها می توان برای حمل همه چیز استفاده کرد. این مدل در چند رنگ محدود موجود است، اما با سرد شدن هوا می توان مدل بلندتر آن را امتحان کرد.

جوراب مچ پا

وقتی در فروشگاه ورزشی کار می‌کردم، اکثر مردم باور نداشتند که ارزش یک جفت دویدن بیشتر از ۲۵۰ هزار تومان باشد، در صورتی که می‌توانید یک جین جوراب نخی را با همان قیمت یا ارزان‌تر تهیه کنید. وقتی شروع به دویدن کردم متوجه ارزش جوراب ها شدم. اما با گذشت زمان، مانند بسیاری از مشتریانم، متوجه شدم که جوراب های تخصصی ارزش هر تومانی را دارند، به یک دلیل: آنها از ایجاد تاول جلوگیری می کنند. یک جوراب خیس و عرق کرده، اصطکاک ایجاد می‌کند و به پای شما می‌مالد و تاول‌های باز دردناکی برای شما ایجاد می‌کند. جوراب هایی بخرید که از مواد جذب کننده رطوبت ساخته شده اند. وقتی هوا نه خیلی گرم است و نه خیلی سرد، جوراب های متوسط ​​را انتخاب کنید، که نرم هستند، دارای رنگ های سرگرم کننده هستند و اطراف قوس پا را پشتیبانی می کنند. آنها همچنین رطوبت گیر هستند، بنابراین لازم نیست نگران تاول ها باشید.

سرد اما نه سرد (40 درجه تا 50 درجه)

هریر آستین بلند

مانند شلوارک هریر، اگر پارچه های طبیعی را به پارچه های مصنوعی ترجیح می دهید، انتخاب خوبی است. این پیراهن از پشم مرینو ساخته شده است، آنقدر نرم و راحت است که حتی در روزهایی که بلند شدن از رختخواب سخت است، من را هیجان زده می کند. نوعی زیبایی شناسی دارد، بنابراین این پیراهن ها به اندازه کافی شیک هستند که می توانند برای یک کار یا وعده غذایی بعد از دویدن استفاده شوند.

آستین بلند جانجی رانپاکا

ساخته شده از مواد مشابه هریر آستین کوتاه، این یک تاپ آستین بلند سبک وزن برای روزهایی است که در حصارهای بلند یا کوتاه هستید. باد را قطع می کند و هنگام گرم شدن احساس سرما نخواهید کرد، عین این است که انگار تی شرت بپوشید

کراپ ۱۹ اینچی (لگ ورزشی)

بسته به اینکه چقدر سرما را تحمل می کنید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که شورت خود را برای این فصل بازنشسته کنید و جوراب شلواری کوتاه را دور بیندازید. من از سال گذشته شروع به پوشیدن اینها کردم و اکنون آنها را در سه رنگ مختلف دارم. مانند شورت های  کوتاه، آنقدر نازک و کشدار هستند که مانند یک پوست دوم احساس می شوند.

شلوارک جیب دار

یک شلوارک ضخیم تر (و در عین حال کشدار) با کمربند پهن برای قرار دادن همه چیز و جیب های فراوان.

جوراب راحتی

وقتی هوا سردتر می شود، جوراب ضخیم تر را دوست دارم. واقعاً احساس لاکچری بودن می دهد، زیرا آنها دارای بالشتک بسیار شیک زیر پا هستند. همچنین عاشق جمع آوری تمام رنگ های سرگرم کننده هستم.

سرمای مجاز (30 درجه تا 40 درجه)

وقتی دما به 40 درجه رسید، در نهایت آنقدر سرد است که بتوانم یک لایه میانی اضافه کنیم.  خرید ژاکت به شما کمک می‌کند تا هزینه بیش از حد پول منطقی به نظر برسد، زیرا ژاکت در دمای وسیع‌تری نسبت به سایر لباس ها قابل پوشیدن است.

نیو بالانس هیت لوفت پولور

باید اعتراف کنم که این برند را خریدم چون فکر می کردم زیبا به نظر می رسد، و اگر هم دوست نداشتم با آن بدوم، حداقل آن را به عنوان یک گرمکن بپوشم. بنابراین وقتی معلوم شد که یک تیشرت و پلوشرت ورزشی بسیار کاربردی و بسیار گرم و عملکردی است، شگفت زده شدم. به لطف پشم های لحافی همچنان احساس گرمای زیادی داشته باشید.

جوراب شلواری استیلث آتلتا

زمان آن رسیده است که محصول را با جوراب شلواری تمام قد تعویض کنید. من کوتاه قد هستم، بنابراین قدردانی می کنم که جوراب شلواری دویدن در سایز های مختلف موجود است و نیازی به تا زدن لبه آن ندارم. جوراب شلواری تناسب خوبی دارد که روی ماهیچه های دویدن را ساپورت می کند و در قدهای ریز، منظم و بلند است.

این مدل گرم ترین جوراب شلواری نیست که من پوشیده ام، اما زمانی که هوا سرد باشد، کاملاً مناسب خواهد بود. آنها نسبت به جوراب شلواری کوتاه از داخل نرمتر و پرزرق‌تر به نظر می‌رسند، بنابراین اگر در جوراب شلواری کوتاه احساس سردی می‌کنید، اینها جایگزین خوبی خواهند بود. همچنین فوق العاده انعطاف پذیر هستند و هیچ درز داخلی ران که می تواند ساییدگی داشته باشد ندارند.

لباس مناسب دویدن برای خانم ها

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم