لباس اسپرت چیست؟

لباس اسپرت چیست؟

خوشتیپ بودن و آراستگی در بین اقوام انسانی از گذشته تحت توجه زنان و مردان جوان‌ها و حتی کودکان بوده. اما اگر فکر می‌کنید برای خوشتیپ بودن حتماً باید لباس‌های خیلی خشک و مجلسی به تن کنید حتماً اطلاعی ندارید که لباس اسپرت چیست؟ پس تا انتهای این مقاله از وبسایت شرافیت با ما همراه باشید تا با شما در میان بگذاریم. لباس اسپرت یک سبک از لباس است که فارغ از محدودیت‌های جنسیتی برای زن‌ها و مرد‌ها در هر سنی قابل استفاده است و بیشتر از همه در بین دوستداران ورزش بسیار محبوب بوده و استفاده می‌شود.

در واقع لباس اسپرت لباسی است که علاوه بر زیبایی برای شما راحتی را نیز به ارمغان می‌آورد. چیزی که در سایر انواع لباس پیدا نمی‌شود اما متأسفانه خیلی از مردم لباس اسپرت را با شلختگی و پوشیدن لباس‌های بچگانه اشتباه می‌گیرد. درست است که لباس اسپرت هیچ محدودیت سنی و جنسی ندارد اما برای انتخاب لباس مناسب خود حتما باید به فاکتور‌هایی مانند جنسیت و همینطور سن خود اهمیت دهید تا لباس اسپرتی مناسب با شرایط خودتان پیدا کرده و جذابیت خود را دوچندان کنید پس به این موضوع خیلی اهمیت بدهید که استایل و تیپ منتخب شما در حوزه لباس اسپرت چیست؟

 

شرایط یک تیپ اسپرت

پیش از این که در مورد لباس اسپرت صحبت کنیم بیایید تا شرایط اسپرت بودن را متوجه شویم و ابتدا بگذارید با خانم‌ها شروع کنیم. خانم‌ها عاشق زرق و برق هستند اما متأسفانه تیپ اسپرت به معنای ر‌هایی از زرق و برق و شیک بودن در عین سادگی است. پس اولین قدم برای اسپرت بودن این است که خود را از شر و جواهرات، بدلیجات و زرق و برق‌های این چنینی ر‌ها کنید اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که برای خانم‌ها عوامل تأثیر‌گذار بر زیبایی لباس اسپرت چیست و به  چگونه باید لباس اسپرت مناسب با شرایط خودمان پیدا کنیم؟

دوری از آرایش غلیظ

همانطور که پیشتر ذکر شد لباس اسپرت به معنای ر‌هایی از زرق و برق است اما زرق و برق تنها بدلیجات و جواهرات نیستند بلکه آرایش غلیظ هم با تیپ اسپرت همخوانی ندارد. این کار یک جور‌هایی مانند این می‌ماند که بر روی تشک پر قو خوابیده باشید اما آجر به زیر سر خود بگذارید! در هنگامی که تیپ‌تان اسپرت است باید تا حد ممکن ظاهر طبیعی خودتان را حفظ کنید البته این به این معنا نیست که نباید آرایش کند بلکه آرایش ساده و شیک گزینه بسیار مناسب‌تری است. آرایش کردن چیزی نیست که بشود برای آن فرمول تعیین کرد خانم‌ها خودشان بهتر می‌دانند که چه نوع آرایشی به صورتشان می‌آید حال چه غلیظ باشد و چه ساده و در واقع این وظیفه خودتان است که متوجه بشوید بهترین و نزدیک‌ترین آرایش برای شما با یک مدل خاص از لباس اسپرت چیست.

کیف دستی

اگر خانم‌ها در حال ورزش کردن نباشند به احتمال زیاد کیف دستی و یا کولی همراه خود دارند. اگر تیپ‌تآن اسپرت است به هیچ عنوان از کیف‌های مجلسی پر زرق و برق و بزرگ استفاده نکنید. پیشنهاد ما این است که از کیف‌های کوله دانشجویی و همینطور کیف‌های کج استفاده کنید اگر قصد استفاده از کیف دستی را دارید حتماً از مدل‌های کوچک آن استفاده کنید و بهتر است رنگ هر کیفی که به دست می‌گیرید با کفش‌هایتان همخوانی داشته باشد.

مدل مو

شاید برایتان سؤال باشد که مدل موی مناسب تیپ و لباس اسپرت چیست؟ گرچه موی خانم‌ها با آقایان متفاوت است اما نکاتی که باید برای انتخاب مدل موی متناسب با تیپ اسپرت در نظر بگیرید چه برای خانم‌ها و چه برای آقایان یکسان است. تا به اینجا چند بار اشاره شد تیپ اسپرت به معنای سادگی اما در عین شیک بودن و جذاب بودن است پس شرایط مو‌های شما هم باید پیرو همین قاعده باشد و نباید از مدل‌های به شدت آراسته برای موهایتان استفاده کنید. برای خانم‌ها تنها باز گذاشتن و یا بافتن و برای آقایان تنها آراستگی طبیعی مو کفایت می‌کند از حجم دهنده‌ها و براق‌کننده‌ها استفاده نکنید و بیش از حد مو‌هایتان را درست نکنید که از شکل طبیعی خارج شود.

زیورآلات

زیورآلات نیز چه گران قیمت باشند و چه بدل هر دو انواع اسپرت و مجلسی و همینطور زنانه و مردانه دارند اما بیشترین طرفدار این قسمت را خانم‌ها تشکیل می‌دهند! اگر خاطرتان باشد به شما گفتیم که از زیورآلات پر زرق و برق استفاده نکنید چه برای خانم‌ها و چه برای آقایان اما این به این معنی نیست که اصلاً نباید از زیورآلات استفاده شود اما به راستی زیورآلات متناسب با لباس اسپرت چیست و چگونه باید آن را انتخاب کرد؟

اولین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که علاوه بر اینکه نباید از انواع پر زرق و برق زیورآلات که خیلی به چشم می‌آیند استفاده شود نباید از زیورآلات زیادی نیز استفاده کنید. در بحث زیورآلات ساعت مهمترین نقش دارد استفاده از ساعت حتماً پیشنهاد می‌شود البته ساعت‌هایی که نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک هستند، پر زرق و برق نیستند و رسمی و مجلسی نیز نمی‌باشد.

لباس اسپرت

تا کنون در مورد شرایط یک تیپ اسپرت صحبت شده اما حالا برویم سراغ موضوع اصلی؛ لباس اسپرت چیست و از چه جنس و بخش‌هایی تشکیل شده؟ طبیعتاً هر لباسی چه اسپرت چه مجلسی چه ورزشی و هر نوع دیگر از سه بخش بالا تنه پایین تنه و کفش تشکیل شده. اما قبل از اینکه لباس اسپرت مناسب خود را انتخاب کنید باید به موضوعاتی مانند همخوانی رنگ لباس با پوستتان، حساس نبودن پوستتان نسبت به یک جنس خاص، سنتان و موارد این چنینی توجه کنید این موارد نیز مانند بحث آرایش فرمول خاصی ندارد و برای هر شخصی متغیر هستند پس باید بسته به شرایط خودتان توجه لازم را داشته باشید. اما به عنوان مثال اگر در شرایط آب و هوایی گرم و آفتابی بیرون می‌روید نباید نوعی از لباس‌های تیره و ضخیم استفاده کنید چه اسپرت و چه نوع دیگر و یا اگر پوستتان نسبت به لباس‌هایی که بافت پلاستیکی دارند حساس است بهتر است از نوع نخی لباس اسپرت استفاده کنید.

پوشش بالاتنه

حال بیایید با هم بررسی کنیم که بهترین گزینه برای بخش بالاتنه یک ست لباس اسپرت چیست؟

خوب این موضوع سلیقه‌ای و بسته به شرایط است اما انتخاب‌های متفاوتی مانند تیشرت و تیشرت ورزشی، هودی مردانه و هودی زنانه، کت‌های تک بلند و کوتاه از جنس پارچه، چرم و یا جین، سویشرت مردانه و زنانه، پیراهن‌های اسپرت که اغلب دارای رنگ‌های روشن هستند و همینطور پیراهن‌های جین و انواع ژاکت‌ها در دسترس است. ‌ترین ویژگی لباس‌های اسپرت مشترک بودن بین زن و مرد است که البته باید بسته به سن و جنسیت‌تان از رنگ‌ها و مدل‌های مناسب استفاده کنید. به عنوان مثال خیلی جالب نیست که آقایان از رنگ صورتی برای انتخاب لباس اسپرت خود استفاده کنند و خانم‌ها از رنگ‌های بسیار تیره و یا انتخاب تیشرت و شلوار کوتاه برای آقایان مناسب نیست.

پوشش پایین تنه

پوشش پایین تنه برای یک ست لباس اسپرت می‌تواند شلوار و شلوارک باشد که البته از شلوارک بیشتر در جای استفاده می‌شود که قصد ورزش داشته باشید. اما اگر می‌خواهید بدانید که محبوب‌ترین انتخاب برای پوشش پایین تنه یک ست لباس اسپرت چیست به شما جنس جین را معرفی می‌کنیم! شلوار و شلوارک‌های جین سالهاست که محبوب‌ترین نوع پوشش پایین تنه لباس‌های اسپرت و تقریباً می‌توان گفت که هیچ گاه از مد نمی‌افتند و تنها هر ساله مدل‌های آن عوض می‌شود. در چند سال اخیر شاهد این بودیم که مدل‌هایی مانند گشاد، لوله تفنگی، زاپ دار، پاره و انواع بسیار دیگری در ایران و کشور‌های دیگر مورد استفاده قرار گرفتند و به اصطلاح مد شدند! بنابراین اگر قصد این را دارید که یک تیپ اسپرت زیبا داشته باشید هرگز از جنس جین غافل نشوید.

البته که تنها جنس جین برای شلوار‌های اسپرت استفاده نمی‌شود بلکه می‌توانید از انواع کتان جنس‌هایی با طرح ارتشی و همینطور گرمکن‌های ورزشی و اسلش‌ها نیز استفاده کنید.

کفش‌ها

کفش‌ها مهمترین بخش هر پوششی هستند چراکه اگر پوشش شما در بالا تنه و یا پایین تنه مناسب نباشد ممکن است که جلوه خوبی نداشته باشد اما چندان به سلامتی شما آسیب نمی‌زند ولی برای انتخاب کفش داستان کاملاً متفاوت است علاوه بر اینکه زیبایی را در عین سادگی باید در نظر بگیرید حتماً به راحت بودن و استاندارد بودن کفش خود توجه کنید. به هیچ عنوان از کفش‌های تنگ و غیر استانداردی که به هر دلیلی شما را اذیت می‌کند استفاده نکنید. اما آیا می‌دانید یک کفش مناسب برای یک ست لباس اسپرت چیست؟

در استایل اسپرت اغلب از کفش‌های کتانی استفاده می‌شود اما می‌توانید از کالج‌ها و کفش‌های چرمی و بوت و نیم بوت و پوتین نیز استفاده کنید که البته در انتخاب آن‌ها باید شرایط و رنگ تیپ‌تان را در نظر گرفته و حتماً به راحتی و استاندارد بودن کفش‌تان اهمیت بدهید.

کلام آخر

پوشش اسپرت همواره محبوب مردم در هر سن و سال و جنسیتی بوده و سالهاست که انسان‌ها از این نوع پوشش استفاده می‌کنند و ما در این مقاله از وب سایت فروشگاهلباس ورزشی شرافیت تلاش کردیم تا لباس اسپرت را به شما معرفی کنیم. یک پوشش اسپرت می‌تواند مناسب برای میهمانی، ورزش و پیاده روی، قرار‌های دوستانه و غیر رسمی و تفریحات مورد استفاده قرار گیرد پس اگر شما نیز طرفدار تیپ اسپرت هستید حتماً توصیه می‌کنیم تا این تیپ را امتحان کنید و  لذت زیبایی و راحتی را بچشید.

لباس اسپرت چیست؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم