هرآنچه که باید از جام جهانی ۲۰۲۲ بدانید

این روزها شاهد خبرهای بسیار داغی از جام جهانی ۲۰۲۲ می باشیم که در گوش تمام مردم سراسر دنیا زمزمه می شوند. محل برگزاری مسابقات این جام قطر بوده و اگر بخواهیم اشاره ای نیز تاریخ شروع جام ۲۰۲۲ داشته باشیم بایستی بدانید در تاریخ ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر آغاز خواهد شد. این رقابت ها میان ۳۲ تیم از سراسر دنیا انجام خواهد شد و بر اساس قرعه کشی هایی که طی چند هفته اخیر انجام شد کشورمان ایران در روز ابتدایی به مصاف انگلستان خواهد رفت. اگر با جام جهانی فوتبال آشنایی داشته باشید می دانید که جام جهانی فیفا بوده و با عنوان جام جهانی شناخته می شود.

این دسته از رقابت ها مسابقات بسیار مهمی می باشند که بین اعضای فدراسیون بین المللی فوتبال برگزار شده و طرفداران قابل توجه ای نیز از سراسر دارند. دقیقا از سال ۱۹۳۰ بود که جام های جهانی روی کار آمده و برگزار شد و هم اکنون نیز شاهد برگزاری آن هر ۴ سال یک بار می باشیم. جام جهانی ۲۰۲۲ بیست و دومین دوره از رقابت های جهانی به شمار می رود که طی امسال در کشور قطر در رده مردان برگزار خواهد شد.

محل و آغاز شروع رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲

ما در روز دوشنبه ۲۱ نوامبر سال ۲۰۲۲ شاهد شروع رقابت های جام جهانی در کشور قطر خواهیم بود که طی این جام بازی های بسیار مهمی میان اعضای فدراسیون بین المللی فوتبال برگزار می گردد. توجه داشته باشید همزمان با برگزاری بازی میان سنگال و هلند در ورزشگاه الثمامه که در گروه A این رقابت ها قرار دارند یک بازی نیز میان کشور قطر و اکوادور در ورزشگاه البیت نیز برگزار خواهد شد و بازیکنان تیم میزبان یعنی قطر به مصاف اکوادور خواهند رفت. در همان روز اول رقابت ها در گروه B نیز کشورمان ایران به رقابت با تیم انگلستان خواهد پرداخت و نکته ای که بایستی بدانید این است که تیم انگلستان تنها بعد از گذشت ۸ روز از پایان رقابت های لیگ برتر با بازیکنان کشور ما بازی خواهد نمود.

چهارمین تیم از گروه B پس از برگزاری رقابتی میان دو تیم ولز و اسکاتلند مشخص می گردد که این بازی از طریق پلی اف برگزار شده و برنده آن در گروه B به رقابت با کشور انگلستان خواهد پرداخت. اگر بخواهیم           اشاره ای نیز به تاریخ برگزاری بازی فینال جام جهانی ۲۰۲۲ داشته باشیم باید بدانید که این بازی دقیق یک هفته قبل از کریسمس و در تاریخ ۱۸ دسامبر در ورزشگاه لوسیل دوحه می باشد. برای انتخاب تیم های این رقابت ها بایستی بر اساس شرایط خاصی عمل نمود و بر این اساس می توان نتیجه گرفت هر تیمی از هر کشوری توانایی راهیابی به این رقابت ها را نخواهد داشت. ممکن است بپرسید شرایط حضور در رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ به چه صورت است ؟ در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

شرایط حضور در بازی های جام جهانی ۲۰۲۲

هر کشور و یا هر تیمی برای حضور در این رقابت ها بایستی صلاحیت های لازم را داشته باشد. به بیان ساده تر ۲۹ کشوری که در این رقابت ها حضور دارند از شرایط خاصی برخوردار بوده و بر همین اساس صلاحیت آن ها برای حضور در رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ تایید گردیده است. همان گونه در بخش های قبل نیز اشاره نمودیم کشور قطر میزبان این رقابت هاست و به عنوان میزبان تایید صلاحیت شده و می تواند در این بازی ها شرکت کند.

با بررسی دقیق تر این موضوع می توان به این نتیجه دست یافت که کشور آلمان اولین تیم اروپایی به شمار         می رود که توانست صلاحیت حضور در بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ را کسب نماید و پس از این تیم کشور بزریل به این موفقیت دست یافت. اگر با سوابق درخشان تیم ملی برزیل آشنایی داشته باشید می دانید که این تیم مطرح ترین تیم در جام های جهانی بوده و با به دست آوردن ۵ کاپ به عنوان یکی از تیم های برتر در گروه های آمریکای جنوبی شناخته می شود.

کشورهای باقی مانده برای تایید حضور در جام جهانی ۲۰۲۲

به طور کلی ۳ تیم برای تایید صلاحیت حضور در رقابت های ۲۰۲۲ باقی مانده اند که این سه تیم کشورهای اوکراین ، ولز و اسکاتلند بوده و با عنوان رقابت های پلی اف به مصاف یک دیگر خواهند رفت. برنده این رقابت ها به عنوان برنده پلی اف شناخته خواهد شود و می تواند در رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ حضور یابد. علاوه بر این یک پلی اف قاره ای نیز میان استرالیا ، امارات ، پرو ، کارستاریکا و نیوزیلند نیز در کشور قطر برگزار خواهد شد تا به این طریق بتوان دو جایگاه باقی مانده را نیز تثبیت نمود.

بازی های پلی اف یوفا و پلی اف قاره ای

براساس قرعه کشی هایی که انجام شده است این بازی ها به صورت زیر برگزار خواهند شد

  • کارستاریکا در مقابل نیوزیلند
  • استرالیا یا امارات در مقابل پرو
  • ولز در مقابل اسکاتلند یا اوکراین

نحوه قرعه کشی بازی های جام جهانی ۲۰۲۲

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی روند انجام قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم. در این رقابت ها ۳۲ تیم حضور دارند که در قالب ۸ گروه ۴ تیمی به رقابت با یک دیگر می پردازند. گروه هایی که در رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ حضور دارند به شرح زیر           می باشند.

گروه A

قطر ، اکوادور ، سنگال ، هلند

گروه B

انگلستان ، ایران ، ایالات متحده آمریکا و یکی از تیم های اوکراین ، اسکاتلند و ولز

گروه C

آرژانتین ، عربستان صعودی ، مکزیک ، لهستان

گروه D

فرانسه ، یکی از تیم های استرالیا ، امارات و پرو ، دانمارک ، تونس

گروه E

اسپانیا ، یکی از تیم های کارستاریکا و نیوزیلند ، آلمان ، ژاپن

گروه F

بلژیک ، کانادا ، مراکش ، کرواسی

گروه G

برزیل ، صربستان ، سوئیس ، کامرون

گروه H

پرتغال ، غنا ، اروگوئه ، کره جنوبی

مهم ترین ورزشگاه های قطر

تمام بازی هایی که میان ۸ گروه نام برده شده برگزار می شوند در ورزشگاه های مهم و بزرگ کشور قطر قرار خواهند داشت. لیست کامل این ورزشگاه ها به صورت زیر است که آشنایی با آن ها خالی از لطف نیست.

  • ورزشگاه البیت

این ورزشگاه محل برگزاری بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ و بازی مرحله نیمه نهایی دوم خواهد بود که در بخش شمال شرقی کشور قطر قرار دارد. این ورزشگاه با ظرفیتی ۶۰ هزار نفری یکی از بهترین ورزشگاه های قطر یه شمار می رود.

  • ورزشگاه بین المللی خلیفه

در سال ۱۹۷۶ بود که ورزشگاه بین المللی الخلیفه در شهر دوحه قطر ساخته شد. ورزشگاه الخلیفه دارای ظرفیتی معادل ۴۰ هزار نفر می باشد که به عنوان محل آماده مسابقات شناخته می شود.

  • ورزشگاه الثمامه

الثمامه در جنوب مرکز دوحه قرار گرفته است که ساختار آن به شکل کلاه سنتی مردان می باشد. این ورزشگاه نیز دارای ظرفیت ۴۰ هزارنفری بوده و میزبان بازی های یک چهارم نهایی خواهد بود.

  • ورزشگاه احمد بن علی

ظرفیت این ورزشگاه پس از پایان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ به نصف خواهد رسید و بایستی بدانید خانه یکی موفق ترین تیم های با عنوان الریان به شمار می رود.

  • ورزشگاه لوسیل

محل قرارگیری ورزشگاه لوسیل شهر لوسیل می باشد که خارج از پایتخت قطر یعنی دوحه است. لوسیل به عنوان میزبان مراسم افتتاحیه ، بازی افتتاحیه و فینال جام جهانی انتخاب گردیده است.

  • ورزشگاه شهر آموزش و پرورش

استادیوم شهر آموزش و پرورش میان پردیس های دانشگاهی در الریان واقع گردیده است که می توان با استفاده از مترو نیز به آن دسترسی یافت.

  • ورزشگاه الجنوب

این ورزشگاه در جنوب دوحه و در شهر الوکره قرار دارد و طراحی آن شبیه به قایق های سنتی است.

نتیجه گیری

بازی های جام جهانی از مهم ترین و پرطرفدارترین بازی های فوتبالی به شمار می روند که هر ۴ سال یک بار میان اعضای فدراسیون بین المللی فوتبال برگزار باشند. رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر میان ۳۲ تیم برگزار می گردد که این تیم ها در ۸ گروه ۴ تیمی به مصاف با یک دیگر خواهند رفت.

شرافیت برای جام جهانی قطر محصولات ویژه تدارک دیده است.

با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم