هرآنچه که باید از جام جهانی 2022 بدانید

این روزها شاهد خبرهای بسیار داغی از جام جهانی 2022 می باشیم که در گوش تمام مردم سراسر دنیا زمزمه می شوند. محل برگزاری مسابقات این جام قطر بوده و اگر بخواهیم اشاره ای نیز تاریخ شروع جام 2022 داشته باشیم بایستی بدانید در تاریخ 21 نوامبر تا 18 دسامبر آغاز خواهد شد. این رقابت ها میان 32 تیم از سراسر دنیا انجام خواهد شد و بر اساس قرعه کشی هایی که طی چند هفته اخیر انجام شد کشورمان ایران در روز ابتدایی به مصاف انگلستان خواهد رفت. اگر با جام جهانی فوتبال آشنایی داشته باشید می دانید که جام جهانی فیفا بوده و با عنوان جام جهانی شناخته می شود.

این دسته از رقابت ها مسابقات بسیار مهمی می باشند که بین اعضای فدراسیون بین المللی فوتبال برگزار شده و طرفداران قابل توجه ای نیز از سراسر دارند. دقیقا از سال 1930 بود که جام های جهانی روی کار آمده و برگزار شد و هم اکنون نیز شاهد برگزاری آن هر 4 سال یک بار می باشیم. جام جهانی 2022 بیست و دومین دوره از رقابت های جهانی به شمار می رود که طی امسال در کشور قطر در رده مردان برگزار خواهد شد.

محل و آغاز شروع رقابت های جام جهانی 2022

ما در روز دوشنبه 21 نوامبر سال 2022 شاهد شروع رقابت های جام جهانی در کشور قطر خواهیم بود که طی این جام بازی های بسیار مهمی میان اعضای فدراسیون بین المللی فوتبال برگزار می گردد. توجه داشته باشید همزمان با برگزاری بازی میان سنگال و هلند در ورزشگاه الثمامه که در گروه A این رقابت ها قرار دارند یک بازی نیز میان کشور قطر و اکوادور در ورزشگاه البیت نیز برگزار خواهد شد و بازیکنان تیم میزبان یعنی قطر به مصاف اکوادور خواهند رفت. در همان روز اول رقابت ها در گروه B نیز کشورمان ایران به رقابت با تیم انگلستان خواهد پرداخت و نکته ای که بایستی بدانید این است که تیم انگلستان تنها بعد از گذشت 8 روز از پایان رقابت های لیگ برتر با بازیکنان کشور ما بازی خواهد نمود.

چهارمین تیم از گروه B پس از برگزاری رقابتی میان دو تیم ولز و اسکاتلند مشخص می گردد که این بازی از طریق پلی اف برگزار شده و برنده آن در گروه B به رقابت با کشور انگلستان خواهد پرداخت. اگر بخواهیم           اشاره ای نیز به تاریخ برگزاری بازی فینال جام جهانی 2022 داشته باشیم باید بدانید که این بازی دقیق یک هفته قبل از کریسمس و در تاریخ 18 دسامبر در ورزشگاه لوسیل دوحه می باشد. برای انتخاب تیم های این رقابت ها بایستی بر اساس شرایط خاصی عمل نمود و بر این اساس می توان نتیجه گرفت هر تیمی از هر کشوری توانایی راهیابی به این رقابت ها را نخواهد داشت. ممکن است بپرسید شرایط حضور در رقابت های جام جهانی 2022 به چه صورت است ؟ در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

شرایط حضور در بازی های جام جهانی 2022

هر کشور و یا هر تیمی برای حضور در این رقابت ها بایستی صلاحیت های لازم را داشته باشد. به بیان ساده تر 29 کشوری که در این رقابت ها حضور دارند از شرایط خاصی برخوردار بوده و بر همین اساس صلاحیت آن ها برای حضور در رقابت های جام جهانی 2022 تایید گردیده است. همان گونه در بخش های قبل نیز اشاره نمودیم کشور قطر میزبان این رقابت هاست و به عنوان میزبان تایید صلاحیت شده و می تواند در این بازی ها شرکت کند.

با بررسی دقیق تر این موضوع می توان به این نتیجه دست یافت که کشور آلمان اولین تیم اروپایی به شمار         می رود که توانست صلاحیت حضور در بازی های جام جهانی 2022 را کسب نماید و پس از این تیم کشور بزریل به این موفقیت دست یافت. اگر با سوابق درخشان تیم ملی برزیل آشنایی داشته باشید می دانید که این تیم مطرح ترین تیم در جام های جهانی بوده و با به دست آوردن 5 کاپ به عنوان یکی از تیم های برتر در گروه های آمریکای جنوبی شناخته می شود.

کشورهای باقی مانده برای تایید حضور در جام جهانی 2022

به طور کلی 3 تیم برای تایید صلاحیت حضور در رقابت های 2022 باقی مانده اند که این سه تیم کشورهای اوکراین ، ولز و اسکاتلند بوده و با عنوان رقابت های پلی اف به مصاف یک دیگر خواهند رفت. برنده این رقابت ها به عنوان برنده پلی اف شناخته خواهد شود و می تواند در رقابت های جام جهانی 2022 حضور یابد. علاوه بر این یک پلی اف قاره ای نیز میان استرالیا ، امارات ، پرو ، کارستاریکا و نیوزیلند نیز در کشور قطر برگزار خواهد شد تا به این طریق بتوان دو جایگاه باقی مانده را نیز تثبیت نمود.

بازی های پلی اف یوفا و پلی اف قاره ای

براساس قرعه کشی هایی که انجام شده است این بازی ها به صورت زیر برگزار خواهند شد

  • کارستاریکا در مقابل نیوزیلند
  • استرالیا یا امارات در مقابل پرو
  • ولز در مقابل اسکاتلند یا اوکراین

نحوه قرعه کشی بازی های جام جهانی 2022

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی روند انجام قرعه کشی جام جهانی 2022 پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم. در این رقابت ها 32 تیم حضور دارند که در قالب 8 گروه 4 تیمی به رقابت با یک دیگر می پردازند. گروه هایی که در رقابت های جام جهانی 2022 حضور دارند به شرح زیر           می باشند.

گروه A

قطر ، اکوادور ، سنگال ، هلند

گروه B

انگلستان ، ایران ، ایالات متحده آمریکا و یکی از تیم های اوکراین ، اسکاتلند و ولز

گروه C

آرژانتین ، عربستان صعودی ، مکزیک ، لهستان

گروه D

فرانسه ، یکی از تیم های استرالیا ، امارات و پرو ، دانمارک ، تونس

گروه E

اسپانیا ، یکی از تیم های کارستاریکا و نیوزیلند ، آلمان ، ژاپن

گروه F

بلژیک ، کانادا ، مراکش ، کرواسی

گروه G

برزیل ، صربستان ، سوئیس ، کامرون

گروه H

پرتغال ، غنا ، اروگوئه ، کره جنوبی

مهم ترین ورزشگاه های قطر

تمام بازی هایی که میان 8 گروه نام برده شده برگزار می شوند در ورزشگاه های مهم و بزرگ کشور قطر قرار خواهند داشت. لیست کامل این ورزشگاه ها به صورت زیر است که آشنایی با آن ها خالی از لطف نیست.

  • ورزشگاه البیت

این ورزشگاه محل برگزاری بازی افتتاحیه جام جهانی 2022 و بازی مرحله نیمه نهایی دوم خواهد بود که در بخش شمال شرقی کشور قطر قرار دارد. این ورزشگاه با ظرفیتی 60 هزار نفری یکی از بهترین ورزشگاه های قطر یه شمار می رود.

  • ورزشگاه بین المللی خلیفه

در سال 1976 بود که ورزشگاه بین المللی الخلیفه در شهر دوحه قطر ساخته شد. ورزشگاه الخلیفه دارای ظرفیتی معادل 40 هزار نفر می باشد که به عنوان محل آماده مسابقات شناخته می شود.

  • ورزشگاه الثمامه

الثمامه در جنوب مرکز دوحه قرار گرفته است که ساختار آن به شکل کلاه سنتی مردان می باشد. این ورزشگاه نیز دارای ظرفیت 40 هزارنفری بوده و میزبان بازی های یک چهارم نهایی خواهد بود.

  • ورزشگاه احمد بن علی

ظرفیت این ورزشگاه پس از پایان مسابقات جام جهانی 2022 به نصف خواهد رسید و بایستی بدانید خانه یکی موفق ترین تیم های با عنوان الریان به شمار می رود.

  • ورزشگاه لوسیل

محل قرارگیری ورزشگاه لوسیل شهر لوسیل می باشد که خارج از پایتخت قطر یعنی دوحه است. لوسیل به عنوان میزبان مراسم افتتاحیه ، بازی افتتاحیه و فینال جام جهانی انتخاب گردیده است.

  • ورزشگاه شهر آموزش و پرورش

استادیوم شهر آموزش و پرورش میان پردیس های دانشگاهی در الریان واقع گردیده است که می توان با استفاده از مترو نیز به آن دسترسی یافت.

  • ورزشگاه الجنوب

این ورزشگاه در جنوب دوحه و در شهر الوکره قرار دارد و طراحی آن شبیه به قایق های سنتی است.

نتیجه گیری

بازی های جام جهانی از مهم ترین و پرطرفدارترین بازی های فوتبالی به شمار می روند که هر 4 سال یک بار میان اعضای فدراسیون بین المللی فوتبال برگزار باشند. رقابت های جام جهانی 2022 در کشور قطر میان 32 تیم برگزار می گردد که این تیم ها در 8 گروه 4 تیمی به مصاف با یک دیگر خواهند رفت.

شرافیت برای جام جهانی قطر محصولات ویژه تدارک دیده است.

با ما همراه باشید.

هرآنچه که باید از جام جهانی 2022 بدانید

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم