لباس مخصوص تنیس بازان

ورزش تنیس

از زمان پیدایش ورزش تنیس که طبق شواهدی بین قرون ۱۲ تا ۱۳ در فرانسه بوده این ورزش تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده. چه در قوانین چه در فضای بازی و چه در لباس و پوشش. تنیس یک ورزش بسیار محبوب است اما تنها جنبه حرفه‌ای ندارد بلکه امروزه به عنوان یک تفریح در میان مردم بسیار محبوب شده. برای انجام این ورزش چه با جنبه حرفه‌ای و چه با جنبه تفریحی مانند تمام ورزش‌های دیگر نیاز است که لباس مناسب بر تن داشته باشید. ما در این مقاله از وبسایت شرافیت قصد داریم در مورد لباس مخصوص تنیس بازان با شما صحبت کرده و نکات مهم در انتخاب آن را بازگو کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب لباس تنیس

ورزش تنیس ورزشی پرتحرک است که اغلب در فضای باز انجام می‌شود و انتخاب لباس توسط فرد بیشتر بستگی به شرایط جوی دارد. در واقع لباس مخصوص تنیس بازان پیش از آنکه زیبا و خوش سیما باشد باید کاربردی باشد و کاربردی بودن آن را باید بر اساس شرایط آب و هوای منطقه تعیین کرد.

بیشترین چالشی که تنیس بازان درگیر آن هستند آب و هوای گرم و وجود آفتاب است و در هنگام زمستان، ورزش تنیس به دلیل وجود هوای سرد اغلب، بازی‌ها در سالن انجام شده و در صورتی که سرمای هوا بیش از حد زیاد نباشد در بیرون از سالن. ولی در فضای باز به دلیل تحرک بالای ورزش تنیس نیازی نیست نگران سرما باشید چرا که خود به خود بدنتان گرم خواهد شد. مهمترین اولویت تنیس بازان کنترل دمای بدنشان است که با تهیه لباس راحت و خنک که توانایی تنفس برای بدن را فراهم کرده و از تعریق جلوگیری کند امکان‌پذیر است.

کلاه

اجازه بدهید از بالای بالا شروع کنیم. کلاه مخصوص تنیس. لباس مخصوص تنیس بازان مانند لباس‌ تمام ورزش‌های دیگر از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که تمام قسمت‌های بدن را به نحوی پوشش می‌دهند. اما در ابتدا کلاه برای تنیس‌بازان بسیار مهم است چرا که یک کلاه مناسب علاوه بر اینکه به کنترل دمای سر کمک می‌کند می‌تواند چشمان تنیس باز را از آفتاب در‌امان نگه دارد. تنها فاکتور‌های مهم در هنگام انتخاب کلاه طول مناسب لبه کلاه و همینطور قابلیت تنفس آن است. بهترین پیشنهاد برای انتخاب جنس کلاه تنیس پنبه برای هوای سرد و پارچه نخی برای هوای گرم می‌باشد.

پوشش بالا تنه

لباس مخصوص تنیس بازان در پوشش بالاتنه برای مردان و زنان قدری متفاوت است. مردان بیشتر از تیشرت مردانه، پولوشرت مردانه و یا سوییشرت ورزشی مردانه استفاده می‌کنند و زنان عموماً از تاپ زنانه، تیشرت زنانه و یا سوییشرت زنانه استفاده می‌کنند. اما هر چه که باشد موضوع اصلی تنفس لباس و جلوگیری از تعریق بیش از حد است. توصیه می‌شود که بیشتر از لباس‌های نخی استفاده کنید چرا که لباس‌های پلاستیکی توانایی تنفس برای بدن را ایجاد نکرده و باعث تعریق زیاد می‌شوند اما لباس‌های نخی اجازه تنفس به بدن را می‌دهند و در صورت تعریق آن را جذب می‌کند تا بدن خشک بماند و این یک مزیت بسیار مناسب برای ورزشی برجست و خیز مانند تنیس است.

پوشش پایین تنه

انتخاب‌های لباس پایین تنه در یک ست لباس مخصوص تنیس بازان دقیقاً مانند بالاتنه در میان زن و مرد متفاوت است. مرد‌ها از شورت ورزشی مردانه و شلوار ورزشی مردانه استفاده می‌کنند در صورتی که زن‌ها از شورت و یا دامن ورزشی زنانه و یا لباس‌های سرهمی استفاده می‌کنند.

فاکتور مهم پایین تنه دقیقاً به مانند بالاتنه راحتی و تنفس است. شما در ورزش تنیس دائما در حال دویدن هستید و برای اینکه به شکل مناسبی بتوانید این کار را انجام دهید نیاز به این دارید تا از یک شلوار و یا شلوارک راحت و کشی استفاده کنید تا جلوی حرکت شما گرفته نشود.

کفش

کفش یکی از مهمترین بخش‌های هر پوششی به شمار می‌رود. همانطور که پیشتر ذکر شد دویدن در ورزش تنیس اجتناب ناپذیر است و نقش مهمی را ایفا می‌کند و مهمترین ابزار برای دویدن مناسب کفش مناسب است. است در صورتیکه کفش شما نامناسب باشد نه تنها نمی‌توانید به خوبی به تنیس بازی کردن بپردازید بلکه ممکن است دچار آسیب‌های جدی بشوید. پس اگر قصد تهیه لباس تنیس را دارید بدانید کفش مناسب مهمترین قسمت از لباس مخصوص تنیس بازان است و حتماً باید در انتخاب آن دقت و وسواس به خرج بدهید.

یک کفش مناسب تنیس باید راحت و با دوام باشد، از مچ پا به خوبی محافظت کند، چسبندگی مناسب داشته باشد تا در هنگام استارت زدن به مشکل بر نخورید، دارای تهویه مناسب بوده و همینطور مناسب با سایز پای شما باشد یعنی نه بزرگتر و نه کوچکتر.

 

جزئیات لباس تنیس بازان

تمام مواردی که تا به اینجا گفته شد همگی قسمت‌های کلیدی و مهم لباس مخصوص تنیس بازان بود اما یک ست کامل لباس تنیس به جزئیات دیگری نیز احتیاج دارد که به شرح زیر است.

  • هد بند تنیس
  • مچ بند تنیس
  • جوراب تنیس
  • عینک آفتابی مخصوص تنیس

جزئیات و موارد فرعی یک ست پوشش و لباس مخصوص تنیس بازان به صورت مستقیم در تأثیر لباس‌های اصلی مؤثر است و همه این‌ها باعث می‌شود تا عملکرد تنیس باز به صورت مستقیم به پوشش‌های مهم و جزئی بستگی داشته باشد. در صورتی که بهترین کفش دنیا را داشته باشید اما جوراب مناسبی به پا نکرده باشید مسلماً نخواهید توانست به راحتی بدوید و یا اگر در هنگام بازی مچ بند مناسب نداشته باشید ممکن است که ضربه توپ به راکت باعث آسیب رسیدن به مچ دست شما شود پس حتماً علاوه بر توجه به سایر فاکتور‌های لباس مخصوص تنیس جزئیات این نوع از لباس توجه ویژه‌ای داشته باشید.

کلام آخر

اگر شما هم علاقه‌مند به ورزش مفرح تنیس هستید و برای شروع قصد تهیه لباس را دارید ما در این مقاله تمام سعی خودمان را کردیم تا در مورد لباس مخصوص تنیس بازان اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه شرافیت لباس‌های مناسب تنیس خود را با قیمت و کیفیت مناسب خریداری کرده و به سرعت دریافت کنید.

لباس مخصوص تنیس بازان

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم