توصیه هایی برای نگهداری از لوازم چرمی

لوازم بدنسازی شرافیت

با صرف زمان برای مراقبت از کالاهای چرمی خود و همچنین لوازم بدنسازی می توانید مدتها ظاهر وسایل خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید. مراقبت از کالاهای چرمی و همچنین وسایل بدنسازی با مراقبت روزانه شروع می شود. تنها با رعایت چند مورد ساده می توانید از فرسودگی وسایل خود جلوگیری کرده و عمر لوازم خود را برای سال‌ها افزایش دهید. تیم حرفه ای شرافیت با تولید بهترین لوازم چرمی، لوازم بدنسازی، کمربند بدنسازی و انواع ساک ورزشی شرافیت همواره به راحتی و آسایش مشتریان خود می اندیشد.

در این مقاله می کوشیم تا بتوانیم اطلاعاتی در مورد چگونگی نگهداری وسایل چرمی به شما ارائه دهیم.

کمربند بدنسازی شرافیت

 

مراقبت روزانه از وسایل چرمی

چرم یک پوست است و می‌تواند کشیده شود. ممکن است ساک ورزشی شما از چرم ساخته شده باشد. مراقبت روزانه می توانید به طولانی شدن عمر وسایل چرمی شما بینجامد. به همین منظور رعایت نکات زیر توصیه می شود:

1.از پر کردن بیش از حد ساک ورزشی خود بپرهیزید تا آسیب کمتری به جداره های ساک شما وارد شود.

ساک ورزشی شرافیت مناسب برای حمل وسایل بدنسازی شماست،محصولات شرافیت طوری طراحی شده اند که برای جاسازی وسایل بدنسازی شما مناسب باشد. کافی است به فروشگاه شرافیت مراجعه کنید و انواع وسایل بدنسازی و کیف های چرم را مشاهده کنید.

2.توصیه ی متخصصان در مورد وسایل چرمی که به طور روزانه و مداوم با آنها سر و کار دارید این است که بیشتر مراقب وسایلی مانند ساک ورزشی یا کمربند بدنسازی باشید.

اینگونه وسایل به دلیل قرار گرفتن در محیط خشک و یا مرطوب زودتر دچار پارگی و پوسیدگی خواهند شد.

3.سعی کنید زمانی را به تمیز کردن لکه ها و گرد و غبار با یک پارچه یا برس نرم اختصاص دهید.

4.کمربند بدنسازی خود را در معرض گرم و سرد شدن قرار ندهید و به هیچ وجه وسایل چرمی خود را با ماشین لباسشویی نشویید در این صورت انتظار نداشته باشید وسایل چرمی شما عمر زیادی داشته باشد.

5.اگر وسایل چرمی را در معرض سطوح تیز یا جواهرات درشت قرار دهید ممکن است خش یا خط بردارد و از زیبایی وسیله‌ی چرمی شما بکاهد. بنابراین از تماس با لباس‌های بسیار تزئین شده یا سطوح تیز خودداری کنید.

اگر ساک یا کمربند بدنسازی شما از چرم  ساخته شده است و در معرض باران قرار گرفتید حتما از چتر استفاده کنید.

نگهداری ساک ورزشی شرافیت

شاید از خود بپرسید چگونه از ساک ورزشی خود نگهداری کنم؟ حتما برای شما پیش آمده است که بعد از مدت زمان کوتاهی ساک چرمیتان دچار پارگی شده است و این مسئله ذهن شما را تا مدت‌ها درگیر خواهد کرد. کیفیت محصولات چرمی یک طرف قضیه و سمت دیگر به نوع مراقبت شما بستگی دارد. با رعایت نکات زیر عمر ساک ورزشی خود را افزایش دهید:

 • برای جلوگیری از آسیب دیدگی، ساک چرمی خود را دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید زیرا به مرور زمان این امر باعث کمرنگ شدن آن می شود.
 • پس از هر بار تمرین وسایل بدنسازی خود را تمیز کنید و آن را در کیسه ای قرار دهید تا در برابر گرد و غبار و خراشیدگی از آن محافظت شود
 • استفاده از کیسه های پلاستیکی را فراموش کنید! زیرا آنها از تهویه ی خوب جلوگیری می کنند.
 • وسایل چرمی و وسایل بدنسازی خود را دور از منابع مصنوعی حرارت، نگهداری کنید. برای مثال رادیاتورها می توانند باعث خشک شدن و ترک خوردن چرم شوند.

نگهداری از محصولات خاص

مراقبت روزانه تا حدود زیادی می تواند  به جلوگیری از آسیب دیدگی وسایل چرمی شما کمک کند اما بعضی محصولات خاص نیازمند تکنیک های مراقبتی متفاوت هستند. تیم شرافیت در این زمینه می تواند به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهد.

نحوه ی نگهداری از کمربند بدنسازی

کمربند بدنسازی شرافیت از چرم گاوی اعلا تهیه شده است که با بستن این کمربند می توانید در برابر آسیب های جدی ناشی از سنگینی وزنه یا عوامل دیگر، مراقبت کنید. برای نگهداری از کمربند بدنسازی توصیه می کنیم از بیش از حد محکم بستن کمربند جلوگیری کنید. همچنین برای جلوگیری از پاک شدن شماره های درج شده روی کمربند حتما واکس مخصوص چرم شرافیت را روی آن اسپری کنید.

با این کار از کمربند خود محافظت خواهید کرد. برای محافظت از سایر وسایل بدنسازی نیز می توایند از واکس چرم شرافیت برای تمیز کردن آنها استفاده کنید. این نوع واکس می تواند جلا و زیبایی را به وسایل چرمی شما برگرداند.

مراقبت از کیف های دستی چرم

کیف های دستی چرم شرافیت طوری طراحی شدند که در زمان سفر می توانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید. با این حال چند قدم ساده وجود دارد که می توانید برای حفظ کیفیت کیف های مسافرتی و دستی از آنها استفاده کنید و سفر خوبی را برای خود و خانواده رقم بزنید.

 1. قبل و بعد سفر حتما کیف خود را روی چرخ یا پایه های محافظ قرار دهید تا برخورد کیف با زمین به حداقل برسد.
 2. هنگام حمل و نقل از پرت کردن کیف و یا کشیدن بیش از حد آن جلوگیری کنید
 3. با قرار دادن کیف روی پایه های برنجی محافظ در هر زمان ممکن؛ ظاهر حرفه ای کیف خود را حفظ کنید.
 4. محافظت از کیف دستی چرمی، مانند وسایل بدنسازی و ساک ورزشی شرافیت نیازمند یک واکس مخصوص است. این محصول می تواند از کیف دستی شما در هنگام سفر، در برابر آسیب های جدی محافظت کند و سبب می شود کیف شما از ظاهر خوبی برخوردار شود.
 5. با پر نکردن بیش از حد کیف خود از وارد آوردن فشار اضافی به زیپ ها خودداری کنید.

چگونه وسایل چرمی خود را تمیز نگه داریم؟

 • تمیز کردن سطوح چرم با واکس به طور مرتب
 • به طور مرتب چرم خود را در معرض هوا قرار دهید.
 • آب و رطوبت را سریع از روی وسایل چرمی پاک کنید.
 • کمربند بدنسازی و سایر وسایل چرمی را از حرارت دور نگه دارید.
 • هر 3 تا 6 ماه یکبار با یک نرم کننده مخصوص، وسایل چرمی خود را انعطاف پذیر نگه دارید.
 • لکه های ایجا شده را با مخلوطی از آب گرم و صابون تمیز کنید.
 • از بخارشوی برای ضدعفونی کردن و حذف تجمعات ناشی از استفاده منظم استفاده کنید

 

نگهداری از  لوازم چرمی چگونه است؟ چرم یکی از ابزار هایی است که از دیرباز در زندگی بشر نقش بسزایی داشته است، از استفاده بعنوان لباس گرفته تا کفش و استفاده برای نگهداری مواد غذایی و امروزه استفاده از آن دو چندان شده است بطوری که با آن انواع کمربند، کفش، کیف، دستکش، کلاه، کاپشن و … تولید می شود.  بطور کلی چرم ماده اولیه گرانی می باشد پس مواد تولیدی لوازم چرمی قیمت بالاتری دارند. هنگامی که یک محصول چرمی مي‌خريد، خیالتان راحت است که برای مدت چند سال بخوبی کار می کند و فرسوده نمی شود. اما، نگهداري از لوازم چرمي هم نکاتی دارد که اگر آنها را رعایت کنید، طول عمر وسلیه چرمی خود را بالا برده اید. 

لوازم چرم بدنسازی شرافیت
لوازم بدنسازی چرمی شرافیت

نکاتی برای نگهداری هر چه بهتر از  لوازم چرمی

 • محصول چرمی را  همیشه خوب گردگيري کنيد زیرا اگر گرد و خاک روي لوازم چرمی بچسبد، به مرور زمان آن را خراب می کند.
 • ممکن است موادی روی لوازم چرمی بریزند که با دستمال پاک نشوند که در این صورت بهتر است با صابون و اسفنج به آرامی لکه را از روی آن بردارید و سپس با یک دستمال خشک آن را خشک نمایید.
 • ممکن است مواد چرمی آسیب ببینند و مثلا لکه ای عمیق روی آنها ایجاد بشود که در این صورت نگران از بین بردن آن نباشید زیرا ممکن است بیشتر به ان صدمه وارد کنید.
 • هر ماه یک بار سعی کنید وسایل چرمی خود را واکس بزنید. برای این منظور می توانید یک واکس چرم بخرید.  پیشنهاد ما به شما واکس چرم شرافیت می باشد که محصولی جدید برای لوازم چرمی شما و محافظی در برابر خشک شدن و افزایش عمر مفید محصولات چرمی طبیعی و هر محصول چرمی دیگری است.
 • محصولات چرمی را در جایی که رطوبت کم است نگهداری کنید چرا که در صورتی که رطوبت زیاد باشد کپک می زنند. 
 • اگر از لباس های چرمی استفاده می کنید اصلا بر روی آن از عطر یا اسپری استفاده نکنید زیرا عطر به بافت آن اسیب می زند.
 • برای نگهداری  لوازم چرم آن را در کمد و دور از آفتاب و گرد و خاک نگهداری کنید.
 • تجهیزات چرمی را بهتر است شب خوب واکس بزنید و در جایی دربسته تا صبح نگهداری کنید. لوازم چرمی که به تازگی واکس خورده زودتر به خود گرد و خاک  می گیرد.
 • واکس چرم شرافیت
  واکس چرم مخصوص لوازم بدنسازی چرم شرافیت

 محصولات چرمی شرافیت که برای استفاده از آنها نیاز به واکس چرم دارید:

لوازم بدنسازی شرافیت
لوازم بدنسازی شرافیت

برای خرید لباس ورزشی و لباس بدنسازی بانوان و آقایان به www.sherafit.com  مراجعه کنید.

 

 

توصیه هایی برای نگهداری از لوازم چرمی

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم