چگونه انواع فیگور گیری بادی کلاسیک را بشناسید؟

چگونه انواع فیگور گیری بادی کلاسیک را بشناسید؟

براي انواع فیگور گیری بادی کلاسیک در حد ايده ال شما به تمرينات زيادي احتياج داريد. فیگور گرفتن نوعی تمرین ایزومتریک به حساب می‌آید. وقتی فیگور می‌گیرید، عضلات شما به مدت چند ثانیه منقبض یا فشرده می‌شوند، و مفاصل مجاور هیچ حرکتی نمی‌کنند. با فیگور گیری بادی کلاسیک نتیجه و ماحصل سالها و ماه ها تلاش خود را به معرض تماشا قرار می‌دهید. شما با فیگور گیری داوران را باچالش روبرو می‌کنید تا در مورد آمادگی بدن شما داوری کنند..مقاله های ما رادر این اینحا دنبال کنید.

با گروه لباس ورزشی شرافیت اینستاگرام ، ویرگول ، pintrest ، medium ، همراه باشید

فیگورگیری های رایج بادی کلاسیک

فیگور بالا تنه

قدم اول فیگور بالاتنه

هر دو دستتان را دراز کنید و دست چپتان را روی آرنج دست راستتان بگذارید. به قفسه سینه خود فشار بیاورید، به طوری که انگار می‌خواهید خودکاری را میان عضلات قفسه سینه‌تان نگاه دارید. به مدت ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و این حرکت را ۳ بار تکرار کنید. یکی در میان دستانتان را عوض کنید و روی آن یکی قرار دهید.

قدم دوم

دست‌ها را پشت سرتان درست بالای ران قرار دهید. با دست راست، دست چپ‌تان را بگیرید. پاها را صاف نگاه دارید و از کمر به جلو خم شوید، تا جایی که می‌توانید دست‌ها را به بالای سر بکشید تا شانه‌ها و قسمت بالای کمرتان کشش داشته باشد. ۱۰ ثانیه در همین حالت بمانید و ۳ بار تکرار کنید.

قدم سوم

دست‌ها را روی باسن بگذارید و عضلات شکم خود را منقبض کنید. یک بازدم کامل داشته باشید و عضلات شکم را تا جایی که ممکن است به سمت ستون فقراتتان به داخل بکشید. ۵ ثانیه در همین حالت بمانید و ۳ بار تکرار کنید.

قدم چهارم

دست‌ها را روی هم بگذارید، به طوری که دست بالایی به موازات زمین قرار گرفته باشد. آرنج‌ها به سمت پهلوها کشیده شده باشند. هر دست را خم کنید و بر روی عضلات دو سر بازویی فشار وارد کنید. به مدت ۱۰ ثانیه در همین حالت بمانید. ۳ بار دیگر این حرکت را تکرار کنید.

قدم پنجم

هر دو دست را روی پهلو‌هایتان قرار دهید. وانمود کنید با مچ دست‌تان پشت آرنج را لمس می‌کنید تا با این کار ماهیچه‌ی سه سر بازویی خود را فعال کنید. به مدت ۱۰ ثانیه فشار آورید و این حرکت را ۳ بار تکرار کنید.

فیگور پایین تنه

قدم اول

در حالت ایستاده و یا نشسته، یک پا را به جلو دراز کنید. تا جایی که می‌توانید پا را بکشید تا عضلات جلوی پایتان منقبض شوند. به مدت ۱۰ ثانیه این حالت انقباض را نگاه دارید و حرکت را ۳ بار تکرار کنید. برای هر پا یک سیکل کامل را اجرا کنید.

قدم دوم

به شکم روی زمین دراز بکشید. پاها را از پشت حلقه کنید و سعی کنید با پاشنه‌ی پا، باسن‌تان را لمس کنید. این حرکت مشابه جلو بازو است. به مدت ۱۰ ثانیه تا جایی که می‌توانید به عضلات همسترینگ‌ در پشت ران‌هایتان فشار آورید. ۳ بار دیگر تکرار کنید.

قدم سوم

به حالت ایستاده بازگردید و پاها را کنار هم قرار دهید. تا جایی که می‌توانید روی انگشتان پاها بلند شوید و عضلات ساق‌ها را به مدت ۱۰ ثانیه منقبض کنید. برای دومین تکرار به مدت ۱۰ ثانیه، پاشنه‌ها را به سمت بیرون بچرخانید و برای سومین تکرار به مدت ۱۰ ثانیه، انگشتان پا را به سمت بیرون بچرخانید.

برای گرفتن نمایندگی شرافیت لطفاً اینجا کلیک کنید.

انواع  فیگور گیری بادی کلاسیک  جلو داوران

فیگور شکم و ران  ورزشکار با ایستادن در مقابل داوران هر دو دستش را پشت سر قرار داده و یک پای خود را جلو می گذارد . سپس عضلات شکم خود را منقبض می نماید . در همین زمان او باید عضلات پای جلویی خود را منقبض نماید . داور سپس به بررسی عضلات شکم و ران پرداخته و با بررسی کلی ورزشکار ارزیابی خود را خاتمه می دهند

مسابقات بدنسازی
با لوازم بدنسازی شرافیت ورزش کنید

شرایط  مناسب برای فیگور گیری بادی کلاسیک  چیست؟

در حين تمرين برای فیگور گیری بادی کلاسیک سعي کنيد کاملا ًخونسرد و آرام باشيد. محيط کاملا ساکت و خلوتي را انتخاب کنيد که فارغ از هر نوع هياهو باشد تا بتوانيد به خوبي تمرکز بگيريد.

  • سعي کنيد تا قبل از فيگور گيري فعاليت شديد داشته باشيد تا عضلاتتان کاملا منقبض شده باشد.
  • مي‌توانيد در مقابل آينه يا بدون آن فيگور بگيريد و حتي در برابر دوستان و منتقدان اين کار را انجام دهيد.
  • بهتر است از کسي بخواهيد تا در حين فيگور گيري از شما عکس بگيرد و عکس ها را در اختيار شما بگزارد تا خود شما به عنوان بهترين منتقد در زمان آرامش بصورت جامع بدن خود را بررسي کنيد.
  • هرچه به زمان مسابقات فیگور گیری نزدیک تر می‌شوید دامنه حرکات و تمرینات خود را افزایش دهید.
  • در حين فيگور گيري است که شما بايد به داوران ثابت کنيد که بدن شما از همه برتر ، حجيم تر و تفکيک شده تر است و شما از همه شرکت کنندگان ديگر براي قهرماني زحمت بيشتري را متحمل شده ايد.
  • فيگور گيري صحيح است که شما را قهرمان ميکند . به شهرت و آوازه مي رساند.
  • سعي کنيد در هر هفته سه زمان نيم ساعتي را به تمرين فيگور گيري اختصاص دهيد.

نتیجه 

فیگورگیری به مبتدیان کمک می‌کند تا بتوانند ارتباط بین عضلات و اعصاب را برقرار سازند. تنها با فیگور گیری می‌توانید قدرت، حجم، شکل و فرم عضلات خود را به نمایش بگذارید.

برای اینکه فیگورهای بادی کلاسیک زیبا و جذابی داشته باشید. باید برای تخصص یافتن هر کدام از فیگورها را بارها تمرین کنید. برای مهارت یافتن دانستن چند نکته لازم وضروری است.

چگونه انواع فیگور گیری بادی کلاسیک را بشناسید؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم