آیا وزنه برداری برای زنان مضر است ؟

 

زنان و وزنه برداری، خوب یا بد؟

آیا می توانید دنیایی را تصور کنید که در آن عضلانی بودن زنان در لباس ورزشی زنانه، جذاب و ویژگی بسیار ارزشمندی تلقی شود؟ ماهیچه ها می توانند عملکردهای شگفت انگیزی را در بدن انسان انجام دهند. آنها به طور متناوب در روند ایجاد تمام حرکات، از نشستن، ایستادن تا رقصیدن، از بلند کردن اجسام سنگین تا در آغوش گرفتن نقش داشته باشند. ماهیچه ها می توانند قوی باشند و در عین حال از نظر زیبایی نیز خوشایند باشند. توده عضلانی چیزی است که فرم مناسب و لاغر را برای زن فراهم می کند، به ویژه هنگامی که با یک برنامه غذایی سالم و محتاطانه و خرید ست نیم تنه و شلوارک ترکیب شود. با این حال، بسیاری از زنان هنوز از کلمه “ماهیچه” هراس دارند در حالی که به نظر می رسد تصورات به طور چشمگیری در مورد بهتر شدن این موضوع، تغییر می کند، بسیاری از زنان هنوز از تصور غلط رایج که بلند کردن وزنه ها آنها را “حجیم” نشان می دهد وحشت دارند. بهترین راه برای درمان این ترس این است که به زنان بیاموزید که چگونه توده عضلانی می تواند بدن آنها را واقعا تقویت کند، در حالی که این تمرینات بدن آنها را به فرم خشن و غیر طبیعی تبدیل نمی کند. اضافه کردن ماهیچه های جدید مستلزم دریافت کالری بیشتر از آنچه بدن در طول ورزش و فعالیت های زندگی روزمره استفاده می کند است. مشکل این است که کالری بیشتر ممکن است به معنی اضافه کردن برخی از بافت های چربی و همچنین توده عضلانی بدون چربی باشد. این یک واقعیت ناگوار و در عین حال مسلم فیزیولوژی است که ما قادر به ارسال این کالری اضافی به طور مستقیم به عضلات خود نیستیم. این اصلی ترین دلیلی است که زنان از ترس بزرگ شدن بدنشان نشان می دهند. اصطلاح “حجیم شدن”، همان طور که در مورد رشد عضلانی به کار می رود، می تواند به عنوان کالری بیشتر از کل انرژی مصرفی روزانه شما برای تغذیه رشد ماهیچه های جدید و ایجاد محیط مطلوب برای چنین رشدی، تعریف شود. برعکس، اصطلاح “برش” در اشاره به حذف چربی و کاهش درصد چربی بدن برای آشکارسازی خطوط واضح در ماهیچه ها استفاده می شود.

مواجهه با ترس  “چاق شدن”

این یک تصور اشتباه رایج در بین ورزشکاران زن است که از نظر زیبایی شناختی دارند. از دست دادن بافت چربی سرسخت به معنای غوطه ور شدن در تکنیک های چربی سوزی است، که البته غیرقابل دوام هم هستند. این امر مستلزم کاهش مداوم کالری دریافتی است که خطر اختلالات خوردن و همچنین از دست دادن توده عضلانی را به همراه دارد. علاوه بر این، خوردن بسیار کم در حین انجام بیش از حد تمرینات کاردیو استرس مضری را بر بدن وارد می کند. عضله سازی اغلب برای دستیابی به ظاهر مجسمه ای که بسیاری از زنان از آن صحبت می کنند، مورد نیاز است. در حالی که زنان این مفهوم را درک می کنند، تصور از رژیم غذایی حجیم موقت می تواند تهدید آمیز باشد. این وظیفه ما به عنوان مربیان حرفه ای شرافیت است که به ورزشکاران خود آموزش دهیم. این فرایند نیازی به خوردن غیرقابل کنترل، بازگشت به عادت های بد یا افزایش فوق العاده بافت چربی ندارد. کمی چربی به دست آمده احتمالاً اجتناب ناپذیر است، و این جایی است که اکثر زنان نمی توانند خود را برای انجام کار مجبور کنند. در این مرحله از آموزش، یک عامل اعتماد بین خود و ورزشکار به طور برجسته ایجاد کنید. کمک به او برای شناخت بدن خود، تقویت عادت های خوب و کار با آنچه پایدار است نه تنها خیال او را راحت می کند بلکه او را به سمت نتایج موفق سوق می دهد.

از محصولات شرافیت دیدن کنید .

مکانیک رشد عضلات

از نظر علمی ثابت شده است که وزنه زدن یکی از کارآمدترین روش ها برای افزایش چربی در حین حفظ عضله است، ترکیبی مهم برای دستیابی به اندام قوی، افزودن مقاومت به تمرینات، استرس خوبی را بر عضله تحمیل می کند و آن را مجبور می کند تا با وزنه سازگار شود. هرچه بیشتر بدن خود را مجبور به تغییر در این شیوه کنیم، در این فرآیند قوی تر و مناسب تر می شویم. هنگامی که از یک رژیم غذایی سالم، متشکل از پروتئین بدون چربی، کربوهیدرات های غنی از مواد مغذی، مقدار زیادی سبزیجات و میوه ها و چربی های سالم حمایت می شود، نتایج حتی سریع تر به دست می آید. هنگامی که فشار می آوریم، می کشیم، بلند می کنیم یا مقاومت را تحمل می کنیم، مقدار کمی ضربه به عضلات ایجاد می کنیم. بافت ماهیچه ای تحت چنین تنشی “پارگی” کوچکی را تجربه می کند. هنگامی که بدن ما این بافت ماهیچه ای را در دوران نقاهت و استراحت ترمیم می کند، قدرت و در نهایت توده آن رشد می کند. این به معنای واقعی کلمه ساختن عضله است. بهتر است قبل از شروع وزنه زدن با خرید کمربند بدنسازی، وزنه برداری ایمن تری را تجربه کنید. زیرا این کمر بند باعث می شود از آسیب دیدگی های احتمالی جلوگیری شود.

مزایای وزنه برداری برای زنان

تمرینات قدرتی یکی از سالم ترین تلاش هایی است که یک زن می تواند در آن شرکت کند. مزایای بی شمار شامل موارد زیر است:

  • افزایش بافت عضلانی بدون چربی، که باعث ایجاد قدرت و استقامت می شود.
  • سوخت و ساز بدن را تقویت می کند و باعث سوزاندن کالری بیشتر در طول روز می شود.
  • بهبود وضعیت بدن.
  • استخوان های قوی تر، که ممکن است خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد.

اگر بتوانیم اصول اساسی نحوه رشد توده عضلانی را به بانوان بیاموزیم و ترس آنها را از نظر حجیم شدن از بین ببریم، می توان شاهد تغییر بیشتر در جهت پذیرش مثبت انواع بدن لاغر، قوی و مناسب زن باشیم. به خاطر بسپارید که با لباس بدنسازی زنانه شرافیت،  عضلات می توانند زیبا باشند. بلند کردن وزنه مزایای سلامتی روحی و جسمی را برای همه جنسیت ها دارد. بر اساس تحقیقات انجام شده، می تواند سلامت استخوان ها را بهبود بخشد، تحرک را در تاندون ها و مفاصل حفظ کند و حتی ممکن است به شما کمک کند عمر طولانی تری داشته باشید. مطالعات نشان می دهد که وزنه زدن می تواند اعتماد به نفس و تصورتان را نیز بهبود بخشد. این امر می تواند به ویژه برای زنانی که به دلیل لاغری با تصویر بدنی دست و پنجه نرم می کنند مفید باشد. یک جمله ی معروف می گوید: “تمرکز بر روی تمرین برای ظاهر خاص و تمرکز بر تمرین برای انجام یک روش خاص است”. علاوه بر این مزایا، وزنه برداری، مانند هر نوع ورزشی، می تواند استرس را کاهش دهد، روحیه را افزایش داده و کیفیت خواب شما را بهبود بخشد.

زنان نمی توانند با وزنه زدن، کاهش وزن را تجربه کنند!

این تصور غلط رایج است که کاردیو بهترین راه برای سوزاندن چربی یا کاهش وزن است در حالی که وزنه زدن برای سوزاندن کالری خوب یا حتی بهتر است، زیرا تحقیقات نشان می دهد که می تواند میزان متابولیسم پایه یا تعداد کالری که در حالت استراحت می سوزانید را تا 48 ساعت پس از اتمام تمرین افزایش دهد. به محض اینکه تمرینات کاردیو را متوقف کنید، کالری سوزی را هم متوقف می کنید اما هنگامی که وزنه می زنید، پس از توقف، بدن شما شروع به بازیابی می کند و کالری سوزی را برای مدت طولانی ادامه می دهد. این مزیت دیگری برای بدن لاغر نیز دارد، مخصوصاً در دراز مدت. همان طور که با وزنه زدن عضله می سازید، بدن شما باید از انرژی بیشتری برای حفظ کل بافت استفاده کند، که می تواند تعداد کالری هایی را که در طول فعالیت های روزانه می سوزانید افزایش دهد. در واقع هرچه عضلات بیشتری داشته باشید، متابولیسم شما سریع تر می شود.

آیا وزنه برداری برای زنان مضر است ؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم