مزایا و معاینه پارچه ی نخ پنبه در ورزش چیست ؟

تیشرت مشکی خنک شرافیت

در باشگاه‌های بدنسازی یا در محیط‌های باز مانند پارک‌ها و… این که چه لباسی با چه جنسی بر تن می‌کنید، از جهات مختلفی می‌تواند در کیفیت تمرینات شما اثر گذار باشد و از این رو باید برای خرید لباس ورزشی به این موارد توجه کنید. به طور کلی برای خرید لباس ورزشی با جنس‌ها و طرح‌های مختلفی روبه‌رو هستید که هر کدام از آن‌ها دارای مزیت‌های خاص به خود هستند و می‌توانید بر حسب نیاز از آن‌ها استفاده کنید. اما باید گفت که در بین تمامی آن‌ها، لباس‌هایی که از نخ پنبه طراحی و تولید شده باشد می‌تواند مزیت‌های مختلفی را برای شما در زندگی روزمره یا در هنگام ورزش به وجود آورد. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم تا با ذکر فواید و معایب مختلف لباس‌های نخ پنبه شما را با این دست از لباس‌ها بیشتر آشنا کنیم.

تیشرت تابستانی شرافیت
تیشرت مشکی خنک شرافیت

پارچه‌های نخ پنبه چه فوایدی در ورزش دارد؟

به طور کلی می‌توان گفت که پارچه نخ پنبه به عنوان یکی از بهترین پارچه‌های موجود در بازار معرفی می‌شود که چه برای لباس‌های رسمی و چه لباس ورزشی می‌تواند بسیار مناسب باشد. از این رو فروشگاه شرافیت انواع مختلفی از لباس‌هایی که با نخ پنبه تولید شده‌اند را در فروشگاه خود جای داده و می‌توانید از لباس ورزشی مردانه شرافیت نخ پنبه استفاده کنید. اما دلیل محبوبیت این پارچه چیست و چرا افراد علاقه دارند که در باشگاه‌های ورزشی از این نوع لباس‌ها استفاده کنند؟

تعرق کمتر با استفاده از لباس ورزشی شرافیت نخ پنبه

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در باشگاه‌های ورزشی یا در هنگام ورزش کردن در پارک‌ها در روز‌های گرم سال با آن روبه‌رو هستیم، تعرق بیش از اندازه بدن است. راهکار‌های مختلفی برای این امر وجود دارد، به عنوان مثال افرادی که وزن زیادی دارند، بدن آن‌ها بیشتر عرق می‌کند اما افراد لاغر اندام کمتر دچار عرق‌های زیاد می‌شوند. از این رو تناسب اندام در کاهش تعرق نقش بسیار زیادی دارد. اما برای کاهش تعرق بدن راهکار‌های مختلفی دیگری نیز وجود دارد که از جمله راحت‌ترین این موارد می‌توان به خرید لباس نخ پنبه اشاره کرد. معمولا آقایان بیش از بانوان دچار عرق‌ بدن می‌شوند و از این رو می‌توان با خرید لباس ورزشی مردانه عرق بدن را  تا حد بسیار زیادی کاهش داد.

تیشرت تابستانی شرافیت
تیشرت مشکی خنک شرافیت

از طرفی بانوان روی یک موضوع بیش از آقایان حساس هستند و آن‌ هم بوی بد بدنشان است و از این رو از موارد مختلفی استفاده می‌کنند تا به هیچ عنوان بدن آن‌ها در باشگاه بدنسازی عرق نکند. به طور کلی باید گفت  هنگامی که از لباسی که از جنس مواد است استفاده می‌کنید، در صورت عرق کردن بدن، لباستان بوی بدی به خود می‌گیرد. اما باید گفت که لباس نخ پنبه دارای الیاف کاملا طبیعی است و از این رو استفاده از آن می‌تواند در کاهش بوی بدن لباس‌ها تاثیر گذار باشد. از این رو اگر می‌خواهید در باشگاه بدنسازی بدنتان بیش از اندازه بو نگیرد تا خود و اطرافیان را اذیت کند، بهترین راهکار استفاده لباس ورزشی زنانه ای است که از جنس نخ پنبه باشد.

به طور کلی می‌توان گفت که لباس نخ پنبه نه تنها تعرق بدن را کم می‌کند، بلکه سبب کاهش بوی بد بدن می‌شود.

خنک بودن؛ یکی از مزیت‌های لباس نخ پنبه در تابستان

در فصل‌های گرم سال اینکه از چه جنس لباسی استفاده می‌کنید، بسیار اهمیت پیدا می‌کند، اگر از لباس‌هایی استفاده کنید که جنس مناسبی نداشته باشد، سبب گرما زدگی می‌شود و علاوه بر آن مشکلات دیگری را نیز به وجود می‌آورد. به عنوان مثال فرض کنید با لباس نامناسبی در باشگاه بدنسازی حاضر شده‌اید و مشغول انجام حرکات سخت و نفس گیری هستید. این تمرینات به نوبه خود انرژی بسیار زیادی را از شما می‌‌گیرد و بدن شما را کم کم ضعیف می‌کند در این مواقع اگر از لباس نامناسب استفاده کنید، بدنتان به مرور گرم می‌شود و این گرما نیز انرژی دوچندانی را از بدن شما می‌گیرد و سبب شده تا بی حال و کسل شوید.

تیشرت نخ پنبه شرافیت

از این رو  مجبور خواهید بود که باشگاه را ترک کنید. اما اگر لباس‌های خنک را در باشگاه مورد استفاده قرار دهید نه تنها باعث تحلیل انرژی نمی‌شود بلکه بهره گیری از آن‌ها به دلیل خنک شدن بدن، احساس شادابی را بیش از پیش می‌کند. از این رو اگر می‌خواهید در باشگاه بدنسازی نشاط و انرژی مناسبی داشته باشید علاوه بر خوردن مکمل‌ و انرژی‌ زا‌ها از لباس ورزشی شرافیت نیز استفاده کنید.

برای جلوگیری از حساسیت پوستی از لباس‌های نخ پنبه استفاده کنید

برخی از افراد پوست حساسی دارند و در صورت استفاده از لباس‌هایی که جنسشان مواد باشد، به مرور زمان پوستشان قرمز شده و یا به مرور دچار التهاب پوستی می‌شوند. همچنین برخی از افراد هنگامی که به طور عادی از این لباس‌ها استفاده می‌کنند مشکلی با آن ندارند اما به محض آن که در باشگاه بدنشان عرق کرده، دچار خارش و قرمزی پوست می‌شوند. معمولا خانم‌ها پوست حساس‌تری از آقایان دارند و از این رو بهتر است که با استفاده از لباس ورزشی زنانه نخ پنبه خود را از این مشکلات در امان نگه دارند. همچنین آقایانی که در باشگاه بیش از اندازه عرق می‌کنند، می‌توانند با استفاده از لباس ورزشی مردانه نخ پنبه علاوه بر کاهش عرق، از آسیب‌های پوستی جلوگیری کنند.

آیا می‌توان از لباس‌‌های نخ پنبه در روز‌های سرد سال استفاده کرد؟

لباس‌های نخ پنبه از جمله لباس‌هایی است که پوشیدن آن‌ها همانطور که گفته شد در روز‌های گرم سال می‌تواند سبب خنکی بیش از پیش بدن شود. اما آیا این نوع لباس‌ها برای روز‌های سرد سال نیز مناسب هستند یا خیر؟ به طور کلی باید گفت همانطور که می‌توانید در فصل بهار و تابستان از لباس نخ پنبه به دلیل خنک کردن بدن استفاده کنید، از آن‌ها می‌توانید در فصل پاییز و زمستان برای گرم کردن بدن نیز بهره بگیرید. لباس‌هایی که از جنس نخ پنبه هستند، بسیار ضخیم و گرم بوده و این موضوع سبب می‌شود تا در روز‌های سرد سال با استفاده از آن‌ها احساس گرمای بیشتری کنید. از این رو می‌توانید برای آرامش بیشتر در فصل‌های پاییز و زمستان و عدم سرما خوردن بدن، می‌توانید از لباس ورزشی شرافیت نخ پنبه استفاده کنید.

تیشرت مشکی خنک شرافیت
تیشرت تابستانی شرافیت

لباس‌های نخ پنبه چه معایبی دارند؟

با وجود آن که لباس‌های نخ پنبه دارای فواید مختلفی هستند اما در برخی از موارد نیز می‌توان گفت که آن‌ها دارای معایبی هستند و از این رو استفاده از آن‌ها می‌تواند مشکل ساز شود. حال در ادامه برخی از معایب آن را بیان می‌کنیم تا در صورتی که این مشکلات برای شما بسیار مهم باشند از خرید آن‌ها صرف نظر کنید.

وادادگی بسیار زیاد: احتمالا برای شما هم پیش آماده است که پس از مدتی که از یک لباس استفاده می‌کنید، روی تن شما لباس شل شده و برایتان گشاد می‌شود به طور کلی می‌توان گفت که در لباس‌هایی که از جنس پنبه هستند با این دست از مشکلات بسیار سر و کار داریم و از این رو اگر می‌خواهید از یک لباس مدت زمان طولانی استفاده کنید، لباس نخ پنبه نمی‌تواند برای شما مناسب باشد. اما اگر تنوع لباس بالایی دارید و هر از گاهی از این لباس‌ها استفاده می‌کنید، می‌توان گفت  که لباس ورزشی شرافیت نخ پنبه می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

چروک شدن زیاد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که افراد در هنگام استفاده از لباس‌‌های نخ پنبه با آن روبه‌رو می‌شوند، چروک شدن بسیار زیاد آن است. از این رو باید برای آن که چروک نشود نباید آن را مچاله کرد و به طور کلی برای حفظ و نگهداری آن باید بیش از هر لباسی به آن توجه کنید.

علاوه بر چروک شدن زیاد و گشاد شدن پس از مدتی استفاده، معایب دیگری این نوع از لباس‌ها دارد به عنوان مثال آبرفت زیادی نسبت به الیاف دیگر دارد و یا اینکه اگر در جای تاریک و مرطوبی باشند، به مرور زمان کپک می‌زند. رنگ پس دادن نیز از دیگر معایب این نوع از لباس‌ها است.

لباس ورزشی مردانه شرافیت
شلوارگ ورزشی شرافیت

سخن پایانی

لباس‌های نخ پنبه مزیت های بسیار زیادی دارد و استفاده از آن‌ها در باشگاه‌های بدنسازی به دلیل کاهش تعرق، خنک بودن و… بسیار مناسب است. اما با این وجود در برخی از موارد نیز مانند سریع چروک شدن، گشاد شدن و… می‌تواند مشکلات مختلفی را به وجود آورد.

مزایا و معاینه پارچه ی نخ پنبه در ورزش چیست ؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم