چرا بدنسازان رکابی را به تیشرت ترجیح میدهند ؟

رکابی قهرمانی شرافیت

پوشش و نوع لباس‌هایی که در باشگاه بر تن می‌کنیم، جزو عوامل موثری است که می‌تواند کیفیت تمرینات ورزشی را تحت الشعاع خود قرار دهد. وجود انواع مدل‌‌های لباس ورزشی  مردانه سبب شده تا افراد در هنگام خرید لباس ورزشی با سرگردمی‌‌های مختلفی روبه‌رو شوند. به عنوان مثال برخی از افراد علاقه دارند که از تیشرت ورزشی استفاده کنند و برخی دیگر استفاده از رکابی ورزشی را ترجیح می‌دهند. حال سوالی که در ذهن ورزشکاران  برای خرید این نوع لباس‌ها به وجود می‌آید، این است که، تیشرت ورزشی برای باشگاه کاربرد بیشتری دارد و یا رکابی ورزشی؟

شلوارگ ورزشی شرافیت

قبل از هر چیزی باید گفت که برای خرید لباس ورزشی مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، جنس و کیفیت لباس مورد نظر است. از این رو توصیه می‌شود تا از فروشگاه‌های معتبر لباس‌های استاندارد و مرغوبی را خریداری کنید. فروشگاه معتبر شرافیت از جمله گزینه‌های خوب پیش روی شما است، که می‌توانید با خرید تیشرت ورزشی شرافیت یا رکابی ورزشی شرافیت از آن، تاثیر مثبت آن‌ها را در حین تمرینات، بیش از پیش حس کنید.

از تیشرت ورزشی استفاده کنم یا رکابی ورزشی؟

افراد برای استفاده از لباس‌های مناسب و استاندارد سلیقه و طرز فکر‌های مختلفی دارند و از این رو خودتان می‌توانید تصمیم بگیرید که از چه لباسی در باشگاه‌ بدنسازی استفاده کنید. اما به طور کلی بهره گیری از رکابی ورزشی شرافیت با توجه به ویژگی و خصوصیات مختلفش برای باشگاه بدنسازی مناسب‌تر است. حال در ادامه توضیحاتی را درباره تیشرت‌های ورزشی بیان می‌کنیم و پس از آن نیز رکابی‌های ورزشی را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

چگونه بهترین تیشرت ورزشی را خریداری کنم؟

موارد مختلفی در خرید تیشرت ورزشی استاندارد تاثیر گذارند که توجه به آن‌ها می‌تواند شما را به یک محصول خوب و باکیفیت برساند. از این رو در هنگام خرید لباس ورزشی علاوه بر توجه به طرح و مدل‌های لباس به مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم، نیز توجه داشته باشید.

کشسان بودن تیشرت‌های ورزشی: لباس‌های ورزشی باید بدون آن که تغییر در فرم آن‌ها به وجود آید، قابلیت کشسانی داشته باشند. چرا که این قابلیت سبب راحتی فرد در هنگام انجام تمرینات می‌شود. برای این که لباسی قابلیت کشسان بودن را داشته باشد، باید از لباس‌های باکیفیت نظیر تیشرت ورزشی شرافیت  استفاده کنید.

تیشرت‌های ورزش باید قابلیت تنفس داشته باشند: لباس‌‌های بدنسازی که گرما را درون خود نگه می‌دارند، حرارت و گرمای بدن ورزشکار را به شدت افزایش می‌دهند و از این رو انرژی فرد را برای ادامه تمرین از بین می‌برند. اما تیشرت ورزشی مناسب و مرغوب چنین مشکلی را ندارد. این نوع لباس‌ها، گرما را از بین لباس و بدن خارج می‌کنند و از گرم شدن بیش از اندازه بدن جلوگیری کرده و به همین دلیل بدن نیز کمتر عرق می‌کند.

جنس لباس ورزشی: همانطور که گفته شد جنس لباس ورزشی مهم‌ترین موضوع در هنگام خرید لباس ورزشی است. پارچه‌های نخ پنبه می‌توانند بهتر انتخاب برای خرید تیشرت برای باشگاه‌های بدنسازی باشد. این نوع لباس برای افرادی که حساسیت‌های پوستی دارند بسیار مناسب است. پارچه نخ پنبه پارچه خوب و استانداری بوده که می‌تواند عرق بدن را به خود جذب کند و دمای بدن را در حین ورزش کاهش دهد. همچنین این نوع پارچه، کاملا کشسان بوده و برای راحتی در حین انجام تمرینات سخت و طاقت فرسا مناسب است. به طورکلی به افرادی که پوست حساس دارند، توصیه می‌شود از لباس نخ‌پنبه استفاده کنند.

لباس ورزشی مردانه شرافیت

چرا استفاده از رکابی بدنسازی شرافیت محبوب است؟

به طور کلی می‌توان گفت که رکابی‌ها دو مزیت بزرگ به نسبت تیشرت‌ها دارند. اول آن که هنگامی که از رکابی‌ها استفاده می‌کنیم، بدن ما آزادانه‌تر حرکت می‌کند و از این رو در حین تمرین وزنه‌ها را راحت‌تر جابه‌جا می‌کنیم. دومین مزیتی که لباس‌های رکابی به نسبت تیشرت‌ها دارند این است که در آن‌ها کمتر عرق می‌کنیم. رکابی به نسبت تیشرت ورزشی شرافیت فضای کمتری از بدن را می‌پوشاند و از این رو در کاهش عرق بدن بسیار کمک کننده است. برخی از افراد بدن آن‌ها علی الخصوص زیر بغل‌شان بیش از اندازه عرق کرده و به همین دلیل به این افراد توصیه می‌کنیم از رکابی ورزشی شرافیت به جای تیشرت استفاده کنند.

برای خرید رکابی ورزشی باید از خرید رکابی‌ها بسیار گشاد یا بسیار تنگ جلوگیری کنید. چرا که این مدل‌ها تاثیر منفی برای تمرینات شما دارد. رکابی‌ها گشاد تمرکز شما را از بین می‌برند و رکابی‌های تنگ نیز، احساس راحتی در لباس را از شما سلب می‌کنند.

البته فرم یقه و آستین‌ها نیز می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در احساس راحتی شما داشته باشد. در فروشگاه شرافیت با انواع رکابی ورزشی روبه‌رو هستید که هر کدام از آن‌ها مدل و ویژگی‌ خاص خود را دارند و از این رو به راحتی می‌توانید رکابی ورزشی شرافیت مناسب و استاندارد خود را به راحتی و در کمترین زمان ممکن در این سایت انتخاب کنید.

نکاتی که باید در هنگام انتخاب بهترین رکابی برای باشگاه بدنسازی به آن‌ها توجه کنید

جنس رکابی ورزشی: همانطور که برای خرید تیشرت ورزشی شرافیت اشاره شد، جنس لباس یا رکابی مهم‌ترین فاکتور برای خرید شما است. از جمله پارچه‌هایی که برای تولید رکابی‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • پارچه نخی
  • ترکیب نخ و پلی استر
  • فلامنت یا فلامنت سوزنی

برای رکابی‌های هم نیز باید به دنبال لباسی کشسان و ضد تعریق باشید.

نوع دوخت رکابی ورزشی: دومین مورد که در هنگام خرید رکابی باید به آن توجه کنید، نوع دوخت پارچه است. دوخت پارچه باید آنقدر مقاوم باشد، تا در حین انجام تمرینات پرفشار دچار آسیب نشود و یا دوخت آن دچار زدگی نشود. همچنین برخی از دوخت‌ها به دلیل عدم کیفیت بالا پس از مدتی شستوشو پاره می‌شود.

ست رکابی و شلوارک

کیفیت طرح رکابی ورزشی: از دیگر نکات قابل توجه، کیفیت طرح چاپ شده بر روی رکابی است. طرح‌ها می‌توانند در زیبایی و شیک بودن رکابی ورزشی نقش زیادی داشته باشند. اما  رکابی‌هایی که کیفیت بالایی ندارند پس از چند بار شستوشو طرح‌های آن کم رنگ شده و یا کاملا از بین می‌رود. از این رو باید گفت اگر می‌خواهید که طرح روی رکابی ماندگار باشد؛ رکابی ورزشی شرافیت می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما تلقی شود.

بهترین جنس پارچه برای خرید رکابی و تیشرت ورزشی شرافیت

لباس‌های ورزشی از پارچه‌های متنوع و مختلفی تولید می‌شوند. در این بخش شما را با بهترین پارچه‌ها برای خرید لباس ورزشی مردانه شرافیت آشنا می‌کنیم.

اسپندکس: شاید بتوان گفت که مهم‌ترین ویژگی پارچه اسپندکس، قابلیت کشسانی بالای آن است و فرم لباسی با این نوع پارچه به راحتی تغییر نمی‌کند. اما این نوع پارچه را اگر به طور مداوم بشویید و اتو کنید، به مرور زمان خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد. رکابی و تیشرت‌های مختلفی از جنس پارجه اسپندکس در فروشگاه شرافیت وجود دارد که می‌توانید از آن‌‌ها استفاده کنید.

پلی استر: یکی دیگر از پارچه‌هایی که برای تولید انواع مختلفی لباس ورزشی رواج دارد، پلی استر است. این پارچه دوام بسیار بالایی دارد و شسشتو مداوم آن‌، آسبی به لباس وارد نمی‌کند و الیاف آن شکل خود را حفظ می‌کنند. همچنین لباس‌های پلی استری برای چاپ دیجیتال بسیار مناسب هستند و بسیار راحت از نایلون رنگ می‌گیرد. البته باید گفت که این نوع لباس معایبی را نیز به دنبال دارد، به عنوان مثال، لباس‌های پلیمری از جذب رطوبت کمی برخوردار هستند.

نایلون: اگر نایلون را با پلی استر مقایسه کنیم، باید گفت که نایلون در برابر سایش قوی و مقاوم‌تر از پلی استر است. به طور کلی می‌توان گفت که الیاف آن صاف و ماندگار هستند و همین موضوع سبب شده تا از پلی استر مقاوم‌تر باشند. این نوع پارچه نیز جذب رطوبت کمی دارد و در روز‌های گرم می‌تواند برای ورزشکاران مشکل ساز شود.

پنبه: در این مقاله در مورد ویژگی‌ها و مزیت‌های این پارچه صحبت شد. به طور کلی بخواهیم ویژگی‌های آن را بیان کنیم، این ویژگی‌ها شامل راحتی، نرمی و ضد تعریق بودنش است.

رکابی و تیشرت‌های شرافیت در انواع پارچه‌های ذکر شده تولید می‌شود و در صورت نیاز می‌توانید از آن‌ها بهره بگیرید.

رکابی بلند شرافیت
لباس ورزشی مردانه شرافیت

سخن پایانی

این که در باشگاه‌‌ها از رکابی ورزشی شرافیت یا تیشرت ورزشی شرافیت استفاده کنید، بیشتر به نوع نگاه و سلیقه‌ی خودتان برمی‌گردد و ما نیز در این مقاله شما را در این زمینه تا حدودی راهنمایی کردیم. اما نکته‌ای که باید به آن برای خرید لباس ورزشی توجه کنید، ویژگی‌ها و خصوصیات لباسی است که می‌تواند شما را در انجام تمرینات ورزشی کمک کند.

 

چرا بدنسازان رکابی را به تیشرت ترجیح میدهند ؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم