نکات مهم در انتخاب لباس ورزشی چیست ؟

هودی ورزشی شرافیت

لباس ورزشی زنانه یا مردانه، جدای از رنگ و طرحش، باید دارای ویژگی و خصوصیات مختلفی باشد تا به واسطه‌ی آن بتوان راحت‌ و بهتر تمرین کرد. برای خرید این نوع لباس‌ها باید دقت بسیار زیادی را به خرج دهید تا با خریدی خوب و مناسب، بیش از روز‌های قبل ورزش کنید و انرژی، قدرت و روحیه خود را افزایش دهید.  در ادامه مهم‌ترین نکات در هنگام خرید لباس ورزشی مردانه یا زنانه را بیان می‌کنیم تا با دید بازتری اقدام به خرید کنید.

لباس ورزشی مردانه یا زنانه راحت و باکیفیت بپوشید

لباس ورزشی که برای خود انتخاب می‌کنید نباید بیش از اندازه تنگ و یا گشاد باشد. داشتن لباس ورزشی زنانه یا مردانه مناسب و استاندارد سبب راحتی در حین تمرین می‌شود. برخی از افراد احساس می‌کنند که پوشیدن لباس‌های گشاد سبب می شود تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند. اما باید گفت که لباس‌های گشاد تمرکز فرد را در بین تمرین از بین می‌برد و همچنین امکان دارد که لباس  به دست پایتان بپیچد. همچنین تنگ بودن بیش از اندازه  لباس، از انجام حرکات مختلف ورزشی به صورت آزادانه و راحت جلوگیری کرده و فرد را سریعا خسته می‌کند.

لباس ورزشی زنانه شرافیت
لباس ورزشی زنانه شرافیت

با توجه به درجه حرارت هوا، لباس ورزشی زنانه یا مردانه خریداری کنید

برای هر فصل از سال باید از لباس‌های مخصوص به فصل استفاده کنید. بدن باید در حین تمرین دمای متعادلی داشته باشد و باید این دما را با میزان شدت تمرین و پوشیدن لباس مناسب و استاندارد کنترل کرد. در ادامه نوع لباس ورزشی مردانه و زنانه را متناسب با دماهای مختلف بیان می‌کنیم.

 • اگر دمای هوا مابین 16 تا 27 درجه سانتی گراد است باید از لباس ورزشی نازک و شورت ورزشی استفاده کنید. تا دمای بدنتان بیش از اندازه افزایش نیابد.
 • برای دمای هوا 6 تا 16 درجه سانتی گراد بهتر است از لباس‌های ورزشی آستین دار و شلوار ورزشی مناسب و مرغوب استفاده کنید.
 • وقتی که دمای هوا کاهش می‌یابد انتخاب لباسی که بدن را در حین تمرین گرم نگه دارد بسیار اهمیت پیدا می‌کند. از این رو توصیه می‌شود که اگر دمای هوا از 6 درجه کم‌تر شد حتما از لباس‌های مناسب و گرم استفاده کنید. در هوای سرد، احتمال آسیب به بدن بیش از پیش افزایش پیدا می‌کند و باید در انتخاب لباس ورزشی زنانه یا مردانه دقت بسیار زیادی کرد.

جنس لباس ورزشی زنانه یا مردانه در انتخابش اهمیت دارد

بسیاری از افراد در هنگام خرید لباس ورزشی زنانه یا مردانه بیش از هر چیزی به رنگ و شکل لباس دقت می‌کنند تا ظاهر آن‌ها را زیباتر کند و به همین دلیل توجه کمتری به جنس لباس دارند. اما اگر لباسی که انتخاب می‌کنید، جنس مرغوب و مناسبی نداشته باشد، ورزش و تمرینات شما را تا حد زیادی تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. از این رو بهتر است که بیش از توجه به رنگ و مدل به جنس لباس دقت کنید. لباس ورزشی شرافیت یکی از بهترین انتخا‌ب‌ها برای شما است؛ چرا که این برند علاوه بر توجه به زیبایی، به کیفیت لباس‌هایش نیز اهمیت می‌دهد.

ست رکابی و شلوارک
لباس مخصوص بدنسازی

بهترین جنس مناسب و استاندارد لباس ورزشی زنانه یا مردانه کدام است

لباس پنبه‌ای و لباس تمام نخ از بهترین جنس‌های لباس ورزشی مردانه و زنانه است که در بازار طرفداران زیادی دارد. در ادامه توضیحات بیشتری را در مورد آن‌ها بیان می‌کنیم.

لباس پنبه‌ای: لباس‌های پنبه‌ای ویژگی و خصوصیات منحصر به فردی دارند که بسیاری از افراد آن‌ها را به مدل‌های دیگر ترجیح می دهند. از جمله بارز‌ترین مزیت‌های استفاده از این لباس می‌توان به جذب کردن رطوبت اشاره کرد. این موضوع سبب می‌شود تا بدن در هنگام تمرین بیش از انداره عرق نکند. عرق زیاد سبب کاهش آب بدن شده و از این رو فرد دچار کسلی و خستگی زودرس می‌شود. شما می‌توانید با انتخاب لباس ورزشی شرافیت پنبه‌ای انرژی بیشتری در حین تمرین داشته باشید و کیفیت ورزش خود را افزایش دهید.

رکابی بدنسازی شرافیت
رکابی بدنسازی شرافیت

اما لباس‌ ورزشی زنانه یا مردانه پنبه‌ای با وجود مزیت‌های زیادی که دارد در برخی از موارد نیز ورزشکاران را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کنند. این لباس‌های ورزشی عرق بدن را به خود جذب می‌کنند، اما عروق بدن از روی لباس‌ها تبخیر نمی‌شوند و سبب بوی بد لباس می‌شوند. به همین جهت بهتر است که این نوع لباس‌ها را بعد از هر بار تمرین سنگین، شستشو دهید.

لباس تمام نخ: لباس ورزشی مردانه یا زنانه تمام نخ را می‌توان یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین نوع لباس‌ها به حساب آورد. از این رو اگر می‌خواهید تمرینات خود را با انرژی بالا و به راحتی انجام دهید لباس‌های تمام نخ بسیار مناسب هستند. این لباس‌ها از افزایش بیش از اندازه دمای بدن جلوگیری می‌کنند. این نوع لباس نیز عرق را به خود جذب کرده و عرق‌ها برخلاف لباس پنبه‌ای از روی لباس‌ها تبخیر می‌شوند. با پوشیدن پوشاک تمام نخ، نگران عرق سوز شدن اندام‌های بدن خود نباشید چرا که به دلیل جذب عرق لباس ورزشی مردانه یا زنانه تمام نخ می‌‌تواند از عرق سوز شدن بدن جلوگیری کند.

راهنمای خرید انواع لباس ورزشی مردانه و زنانه

در هنگام خرید پیراهن، تاپ، کفش، شورت و جوراب ورزشی باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

انتخاب بهترین تاپ ورزشی: تاپ ورزشی یکی از پرکاربرد‌ترین پوشاک در حین تمرین است که افراد در آن احساس راحتی بیشتری دارند. بهترین مدل تاپ نباید گشاد یا تنگ باشد و باید رطوبت بدن را به طور کامل بگیرید و سپس آن را از بدن خارج کند.

انتخاب بهترین شورت ورزشی: از دیگر پوشاکی که در هنگام خرید لباس ورزش مردانه یا زنانه با آن‌ مواجه می‌شویم، شورت ورزشی است. معمولا شورت‌های ورزشی استاندارد و باکیفیت ساختار شبکه‌ای دارند و رطوبت را از خود خارج می‌کنند. همچنین کمر این مدل‌ها باید کاملا کششی باشد تا در حین تمرین فرد، راحتی بیشتری داشته باشد.

جوراب: جوراب باید تا روی قوزک پا باشد تا از آن محافظت کند. جوراب‌ها را باید به طور پیوسته شستشو داد و از این رو در صورت بی کیفیت بودن بعد از مدتی خراب می‌شوند. جوراب ورزشی باکیفیت در مقابل شسشو مقاوم‌ است و دیرتر خراب شده و همچنین افرادی که پوست حساسی دارند باید از جوراب کتانی استفاده کنند.

انتخاب بهترین کفش ورزشی: کفش‌های ورزشی دارای کیفیت‌های مختلفی هستند و باید برای خرید مدل‌های مرغوب و استاندارد آن به بهترین فروشگاه‌های ورزشی مراجعه کنید. به طور کلی با خرید کفش و لباس ورزشی شرافیت می‌توانید از کیفیت محصول خریداری شده مطمین شوید. کفش‌های ورزشی باید فیت پا باشند و انعطاف پذیری بالایی دارد.

تیشرت نیم تنه ورزشی
نیم تنه ورزشی زنانه شرافیت
 • آشنایی با لباس ورزشی مردانه یا زنانه مخصوص یوگا و ایروبیک

  ایروبیک و یوگا تمرینات خاص و مختص به خود را دارند و از این رو برای انجام تمرینات آن باید از لباس ورزشی زنانه یا مردانه مختص به این رشته‌ها استفاده کنید.  به طور کلی این رشته‌های ورزشی دارای حرکات کششی مختلفی هستند و به همین جهت باید از لباس ورزشی استفاده کنید که از کشش بدن جلوگیری نکند. به عنوان مثال لگ ورزشی از جمله پوشاکی است که می‌توان از آن در رشته‌های یوگا و ایروبیک استفاده کرد.

  لباس مناسب برای رشته بدنسازی چه نوع لباسی است؟

  همانطور که گفته شد اندازه لباس نباید تنگ و گشاد باشد و با انتخاب لباسی فیت، می‌توانید کیفیت تمرینات را افزایش دهید. بدنسازی از جمله سنگین‌ترین رشته‌های ورزشی است و بدن در حین انجام حرکات ورزشی آن، تحت فشار بوده و عرق زیادی می‌کند. از این رو لباس ورزشی زنانه یا مردانه بدنسازی باید به گونه‌ای باشد که عرق بدن را به طور کامل به خود جذب کند. بهترین نوع لباس برای بدن سازی را می توان لباس پنبه‌ای معرفی کرد که با الیاف پلی استر ترکیب شده باشد. این نوع لباس‌ها علاوه بر جذب رطوبت بدن سبب کاهش دمای بدن و افزایش شادابی و نشاط در حین ورزش می‌شوند.

  سخن پایانی

  لباس‌های ورزشی از جمله مهم ترین مواردی است که قبل از تمرین باید در انتخاب آن‌ها توجه بسیار زیادی داشته باشید. با خرید لباس ورزشی مردانه و زنانه مناسب و استاندارد علاوه بر آن  که می‌توانید تمرینات را با کیفیت بهتری انجام دهید، جسمتان نیز دیرتر خسته شده و زمان بیشتری را می‌توانید ورزش کنید. به عنوان مثال با استفاده از لگ ورزشی انعطاف پذیری در حین تمرین افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند انتخاب مناسبی برای ورزش‌های کششی باشد.

 

 

نکات مهم در انتخاب لباس ورزشی چیست ؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم