لباس عضله ای چیست؟

هودی ورزشی دودی

به عبارت ساده، لباس عضله ای یک مدل تیشرت جذب ورزشی است. این روزها می توانید تیشرت ها، ژاکت، لباس ورزشی زنانه  بلوزها و سایر انواع لباس را متناسب کنید. ایده ی این لباس برای این طراحی شده که ماهیچه های شما را نشان دهد، زیرا بسیار فیت است و بدن شما را در آغوش می گیرد. لباس های عضلانی در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، به طور شگفت انگیزی در رابطه با افزایش تناسب اندام، اکنون در اکثر فروشگاه های کوچک هم به شکل عمده یافت می شود. الگوهای لباس های عضله ای کاملاً نزدیک بدن بریده می شود، اما متریال مورد استفاده در آنها با کشش کمی روی آن طراحی شده اند که منجر به آزادی حرکت بیشتر می شود. این باعث می شود کمی فضای بیشتری برای قسمت بالای بدن داشته باشید، اما اغلب در اکثر بدن های ورزشی بسیار مناسب است. لباس های عضله ای به شکلی طراحی شده که به صورت عمومی برای همه مناسب است اما در واقع برای هیچ کس مناسب نیست. هرچه از میانگین های طراحی فاصله بگیرید، اختلاف بیشتر می شود. این بیشتر به معنی اضافه وزن و اضافه قد است. بنابراین راه حل، انتخاب لباسی با تناسب است. لباس های عضله ای از بالا به پایین باریک می شوند. در ده سال گذشته و  افزایش اهمیت افراد به داشتن اندامی مناسب باعث شده تعداد سالن های بدنسازی تنها در انگلستان 64 درصد افزایش یابد.به عنوان مثال یک مرد معمولی دو بار در هفته تمرین می کند و به طور فزاینده ای در داخل خانه، با وزنه و طناب های رزمی تمرین می کند.

تیشرت آستین بلند شرافیت
تیشرت جذب شرافیت

نکات مهم هنگام خرید لباس عضله ای

همان طور که گفته شد، ارزش یک تیشرت را به قسمت های اصلی آن تقسیم کنید. مطمئن شوید که خیلی کوچک نیست و اندازه مناسب را پیدا می کنید، باید هرکدام را در نظر بگیرید – یکی از آنها مهم تر از دیگری نیست. هنگام انتخاب یک تیشرت، بدیهی است که اندازه های خود را بشناسید، به ویژه اگر شما یک مرد عضلانی هستید. به جای اینکه از اندازه تیشرت خود استفاده کنید، یک دقیقه وقت بگذارید تا مناطق مهم را اندازه گیری کنید. اما اگر زمان زیادی را در باشگاه می گذرانید، ممکن است قبلاً آنها را حفظ کرده باشید. بیایید به آناتومی یک تی شرت بپردازیم، اینکه چگونه باید مناسب باشد و مانند لگ ورزشی مردانه راحت باشد.

 • یقه: به طور کلی، تیشرت های مردانه دارای یقه هستند که معمولا یقه آنها گرد است. همچنین تیشرت هایی با یقه V پیدا خواهید کرد که طرح آن گویای همه چیز است. یقه تیشرت باید صاف باشد و فقط به اندازه کافی پهن باشد تا حدود 1 سانتی متر در اطراف گردن شما نمایان شود. از مواردی که احساس می کنند تنگ هستند، اجتناب کنید. تناسب مناسب دور یقه یکی از ساده ترین قسمت هاست، اگر گردن بزرگی دارید و نیاز به افزایش سایز دارید، بقیه تناسب تیشرت کنار گذاشته می شود. مردانی با اندام ورزشی ممکن است از گردن V استفاده کنند زیرا احساس راحتی بیشتری می کند، اما اگر سینه ای بزرگ دارید می توانید آن را کنار بگذارید.

  • شانه ها: تناسب شانه تیشرت یکی از مهم ترین نشانه های مناسب بودن یا نبودن آن است. در حالی که این تنها درز روی لباس نیست، مسلماً واضح ترین آن است. درز شانه باید روی استخوان شانه شما قرار بگیرد – نباید روی قسمت بالای بازوی شما بیفتد. در حالی که برخی از تناسب های بزرگ این قانون را نقض می کنند، حداقل با سبک کلی مطابقت دارد. یک تیشرت معمولی اغلب بسیار تنگ یا سر شانه های آن در اطراف شانه ها افتاده خواهد بود و با توجه به اینکه اندازه شانه بر اساس اندازه کلی تعیین می شود، می تواند یکی از بدترین قسمت ها باشد. به عنوان مثال، اگر اندازه بزرگتری را انتخاب کنید تا روی بازوها و قفسه سینه شما قرار گیرد، درز شانه اغلب در محل اشتباه قرار می گیرد. در بهترین حالت، این فقط عجیب به نظر می رسد. یک تیشرت مناسب عضلانی از پارچه های کشسان استفاده می کند تا بتوانید در صورت نیاز، امکان تحرک اضافی را به شما بدهد، در حالی که تیشرت عادی این قابلیت را ندارند.
  • بازوها: بازوهای یک تیشرت معمولاً جایی است که اکثر مردان برای یافتن تناسبش تلاش می کنند. اگر بازوهای شما ماهیچه ای یا بزرگ هستند، باید سایز دیگری انتخاب کنید. طول بازوهای یک تیشرت مهم است. آنها باید تقریباً در وسط بازوی شما، در نیمه راه بین شانه و آرنج قرار بگیرند. بسیاری از مردان ورزشکار آستین های خود را بالا می زنند تا کار سخت خود را به نمایش بگذارند. یک تیشرت مناسب عضلانی، قانون طول را برای نشان دادن عضلات دوسر را رعایت می کند.
  • بدن و عرض: عرض، مهم ترین و در عین حال دشوارترین منطقه برای مقابله است. یک مرد ورزشکار دارای قفسه سینه وسیع و کمر باریک تر است – ترکیبی که تعداد کمی از تولید کنندگان آن را در نظر می گیرند. یک تیشرت استاندارد مانند لباس ورزشی شرافیت، عرض یکسانی تا انتها دارد. این ممکن است روی قفسه سینه شما خوب باشد، اما در اطراف کمر شما بسیار گشاد به نظر می رسد. و اگر قفسه سینه شما بسیار بزرگ است، بزرگ شدن اندازه فقط مشکل را بدتر می کند. در شرایط عادی، یک تیشرت استاندارد مناسب هنگام چسباندن به هم باید حدود 2.5 سانتی متر آزادتر در هر طرف باشد. اگرچه ممکن است این خوب باشد، اما اگر اندام ورزشی داشته باشید، حتی مقدار کمی از گشاد بودن تیشرت می تواند جلوه ی آن را نامناسب کند.
  • طول: اگر بخواهید یک قسمت از تیشرت را به عنوان کم اهمیت ترین برچسب بزنید، طول آن است. با این اوصاف، انتخاب درست طول تیشرت قابل توجه است و شما را از سایرین متمایز می کند. طول عمدتا به ارتفاع شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر قفسه سینه شما کاملاً پهن است، می تواند تی شرت را کوتاه تر نشان دهد. در واقع محل مناسب برای پایان دادن به تیشرت شما تقریباً 5 سانتی متر زیر خط کمرتان است. نکته مهم این است که یک تیشرت عضلانی مناسب از پارچه کششی ساخته می شود که کشش روی سینه شما را در بر می گیرد. این به حفظ طول کمک می کند.
 • لباس ورزشی زنانه شرافیت
  رکابی زنانه شرافیت

لباس عضله ای برای چه کسانی مناسب است؟

لباس مناسب ورزش ژیمناستیک

یافتن تیشرت مناسب، بستگی به فرم بدن شما دارد. در این مقاله شرافیت اشاره کرد که تیشرت باید در رابطه با بدن شما چگونه باشد و البته، این برای همه متفاوت است. اگر اندامی متوسط ، لاغر یا بزرگ تر (چاق) دارید، به هیچ وجه لطفی به شما نمی کند. اما اگر اندام بسیار خوبی دارید، لباس عضله ای مناسب، به شما اثر مورد نظر را می دهد. شما باید لباسی بپوشید که مناسب شما باشد و حال شما را خوب کند. معمولاً لباس عضله ای با اندام معمولی هم خوب به نظر نمی رسد و حتی برای بدن مردان درشت هیکل با عضلات حجیم، تنگ به نظر می رسد. سخت ترین قسمت خرید لباس عضلانی همانند خرید لباس ورزشی زنانه و لباس ورزشی مردانه این است که آنها باید به خوبی با چارچوب عضلانی شما تناسب داشته باشند. تیشرت یک گزینه فوق العاده برای نشان دادن فیزیک شما است. اما مشکل این است که اکثر تیشرت ها دارای آستین و طول بدن بسیار بلند و برش هایی هستند که بیش از حد نا کارآمد هستند، بنابراین آنها به جای نشان دادن فیزیک منحصر به فرد شما، بیشتر آن را پنهان می کنند. برش ورزشی به کار رفته در تیشرت باید با بدن شما همخوانی داشته باشد. ما نمی خواهیم مانند لباس های فشرده، یک فرم یا محکم داشته باشیم، اما یک تیشرت شل به همان اندازه بد است. تقریباً 2 اینچ پارچه اضافی در تمام سطح بدن شما عالی است. آستین ها باید به سه سر شما ختم شوند. اگر بازوهایی دارید که می خواهید آن را نشان دهید، داشتن برش بالاتر روی آستین ها برای انجام این کار عالی است.

لباس عضله ای چیست؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم