تاثیر بدنسازی بر دیسک کمر

تاثیر بدنسازی بر دیسک کمر

در تمرین بدنسازی گاهن مشکلات جسمانی برای افراد پیش می آید  که یکی از این مشکلات ، مشکل دیسک کمر می باشد و در این مقاله راه های مقابله با دیسک کمر میپردازیم با ما همراه باشید. شما میتوانید دیسک کمر خودتان را با برخی از تمارین بدنسازی که با کمر سرکار ندارند بهبود ببخشین مثلا یکی از حرکت های ساده بدنسازی که یکی از مهم ترین حرکت میباشد پیاده روی میباشد شما با پیاده روی میتوانید درد کمر خود را کاهش دهید . توجه داشته باشید که حرکت هایی که فشار هایی بر روی کمر شما وارد میکنند انجام ندید چون علاوه بر اینکه کمر درد شما را بهتر نمیکنند بدتر هم نیز میکنند

بدنسازی چه نوع ورزشی است ؟

بدنسازی ورزشی است که در آن فرد با انجام تمرین های مختلف قدرتی و استقامتی  بر روی عضلات خود ، انجام می دهد و همچنین نکات مهم در این ورزش استراحت کافی و تغذیه مناسب می باشد که کمک می کند بدن حجیم تر و کات شده نشان داده شود  در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد تاثیر بدنسازی در دیسک کمر اطلاعاتی را بدست بیاوریم .

بدنسازی

در بدنسازی چه حرکاتی برای کمر مفید هستند :

همانطور که میدانید دیسک کمر واقعا عذاب آور است و معمولا کسی که دیسک کمر میگیرند نمیتوانند حرکات های بدنسازی را انجام دهند اما برخی از حرکت ها در بدنسازی هستند که به شما در داشتن کمری سالم و ایده ال کمک میکند مانند :  پرس سینه ، اسکوات زدن ، بارفیکس و …. .

وزنه بدنسازی

بهترین حرکات بدنسازی برای دیسک کمر :

 1. بدنسازی دیسک کمر ، پل زدن از پهلو : در این حرکت باید حواس شما به کمرتان باشد تا کمرتان نچرخد .

نحوه صحیح انجام دادن این تمرین :

به پهلو دراز بکشید و خودتان را با یکی از ارنج های دستان نگه دارید سپس برای اینکه تعادل خود را حفظ کنید پاهای خود را روی هم قرار دهید به طوری که تکان نخورند .

پل از پهلو در بدنسازی
لباس ورزشی و لباس بدنسازی و لوازم بدنسازی شرافیت
 1. بدنسازی دیسک کمر ، حمل بار با وزن متعادل : حمل بار سبب می شود تا عضلات مرکزی کمر از کار بیفتند و همچنین استقامت این عضلات در هنگام کشیدن بار افزایش میابد .

چگونه این حرکت را انجام دهیم ؟

برای اجرای این حرکت باید دوبار سنگین را در دو دست خود نگه دارید و مسافت طولانی را پیاده روی کنید .

پیاده روی با وزنه ی متعادل

 1. بدنسازی دیسک کمر ، استیرپات : برای انجام این ورزش می توانید با توپ کرانچ شروع کنید که سبب تحریک ستون فقرات شما می شود و آسیبی به عضلات کمر شما وارد نمی کند.

چگونه این حرکت را انجام دهیم ؟

برای انجام این حرکت ارنج و ساعد خودتان را مانند حالت شنا روی توپ قرار دهید  . توپ را بصورت حرکت دایره ای بچرخانید به نحوی که عضلات بدن شما تکان نخورد .

ورزش با توچ در بدنسازی
لباس ورزشی و لوازم بدنسازی و لباس بدنسازی شرافیت
 1. بدنسازی دیسک کمر ، دراز نشست با شیوه مک گیل : به جای ورزش کرانچ شکم ، دراز نشست مک گیل را انجام دهید که سبب می شود عضلات شکم بدون آُیب به ستون فقرات حرکت نمایند . برای اجرای این ورزش باید به پشت دراز بکشید و دستان خود را زیر کمرتان قرار دهید سپس یکی از زانوهاتون را خم کنید و دیگری را دراز نمایید سپس به آرامی شانه ها را بلند کنید . توجه داشته باشید که مشانه هایتان را به حالت گرد در نیاورید

دراز نشست در بدنسازی

وقتی که دیسک کمر دارید باید از چند حرکت خودداری فرمایید تا بهبود پیدا کنید .

 1. کرانچ شکمی با دستگاه : با انجام این حرکت کمر شما وارد پیچ خمی می شود که اگر این فشار زیاد باشد در طولانی مدت دچار مشکلاتی همچون دیسک کمر می شوید .
  کار با دستگاه بدنسازی
  لباس ورزشی و لوازم بدنسازی و لباس بدنسازی شرافیت
 2. کرانچ با توپ : این حرکت فقط برای کمر می باشد و بهتر است کسانی که دیسک کمر دارند این حرکت را اصلا انجام ندهند .
 3. چرخش نیم تنه با دستگاه : چرخش به پهلو باعث می شود که لایه بیرونی دیسک فرسوده گردد و سبب شود ماده ژل مانند درون دیسک نخاع شود و دچار مشکلاتی مانند دیسک کمر می شوید .
 4. حرکت سوپر منک : یکی از خطرناک ترین و بدترین تمرین هایی که می توان گفت آسیب جدی به کمر میزند .

دیسک کمر در بدنسازی

برای مقابله با دیسک کمر بهتر از 4 مورد تمرینی که در ابتدای مقاله به آن اشاره نمودیم استفاده کنیم . این تمارین باعث میشوند که به ستون فقرات وعضلات فشاری وارد نشود .

نحوه انجام تمرین های  فوق به این شکل است :

هر تمرین را 3 ست انجام دهیم ، ست اول 8 بار ، ست دوم 6 بار ، ست سوم 4 بار و توجه داشته باشید که هر تمرین را بافاصله 8 تا 10 ثانیه ای انجام دهید .

 

خیلی ها بر این باورند که چون دیسک کمر دارند نباید به هیچ عنوان ورزش کنند و فقط باید استراحت مطلق داشته باشند اما بهتر است برای بهبودی ورزش های ساده ای را که ذکر کردیم انجام دهیم .

تاثیر بدنسازی بر دیسک کمر

در مقاله های بعدی با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد بدنسازی و ….. داشته باشیم.

استفاده از لوازم مناسب در بدنسازی آسیب های بدنسازی را کمتر میکند . تیم لباس ورزشی و لوازم بدنسازی شرافیت با تولید لوازم بدنسازی با کیفیت و اصولی این مهم را به انجام رسانده است.

برای مشاهده لوازم بدنسازی و لباس ورزشی و لباس بدنسازی به سایت Sherafit.com  مراجعه فرمایید و از تخفیف های ما هم بهره مند شوید.

لوازم بدنسازی شرافیت
لوازم بدنسازی شرافیت

تاثیر بدنسازی بر دیسک کمر

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم