پارچه غواصی چیست ؟

  • آیا استفاده از پارچه غواصی را توصیه می‌کنید؟
  • پارچه‌های غواصی چه ویژگی‌هایی دارند؟
  • آیا می‌توان از آن‌ها برای باشگاه بدنسازی استفاده کرد؟
  • در هنگام خرید لباس ورزشی زنانه شرافیت آیا این نوع از لباس‌ها را پیشنهاد می‌دهید؟
  • کیفیت این دست از لباس‌ها چگونه است؟

این سوالات بخشی از سوالاتی است که افراد در هنگام خرید لباس‌هایی از پارچه غواصی با آن روبه‌رو می‌شوند. از این رو در این مقاله در نظر داریم تا جواب کاملی برای این موارد ارائه دهیم و همچنین پارچه و موادی که در لباس‌های غواصی استفاده می‌شود را بیان می‌کنیم.

شلوار گشاد زنانه شرافیت

‌پارچه غواصی چیست؟

پارچه غواصی را به طور کلی می‌توان، پارچه‌ای معرفی کرد که بیشتر برای موارد غیر مجلسی و معمولا برای استفاده‌های ورزشی از آن بهره می‌گیرند. این نوع از لباس‌ها در اکثر مواقع از الیاف مصنوعی تولید و روانه بازار می‌شوند. معمولا در الیاف مصنوعی این نوع از لباس‌‌های پلی استر نیز وجود دارد. مهم‌ترین ویژگی‌ پارچه‌های غواصی را می‌توان کشسان بودن آن‌ها معرفی کرد و می‌توان آن‌ها را برای ۴ فصل سال مورد استفاده قرار داد.

لباس‌های غواصی از یک طرف خنک هستند و می‌توان از آن‌ها برای فصول گرم سال استفاده کرد و از طرف دیگر دارای ضخامت مناسبی هستند که استفاده از آن‌ها را در فصول سرد سال بسیار مناسب کرده است.

به طور کلی استفاده از آن فقط برای لباس‌های غواصی نیست و می‌توان از آن‌ها در موارد دیگری نیز نظیر خرید لباس ورزشی نیز بهره گرفت. در فروشگاه شرافیت انواع لباس ورزشی زنانه شرافیت را شاهد هستیم که این نوع پارچه در آن‌ها وجود دارد. با مراجعه به این فروشگاه می‌توانید تیشرت ورزشی شرافیت مناسبی برای خود انتخاب کنید که از پارچه غواصی تولید شده باشند.

ویژگی پارچه غواصی چیست؟

پارچه‌های غواصی به دلیل مزیت‌های گوناگونش استفاده‌های فروانی دارد که در این بخش در مورد هر کدام از آن‌ها توضیحاتی را بیان می‌کنیم.

طرح و رنگ‌های مختلف: این نوع پارچه‌ها در رنگ‌های و مدل‌های مختلفی مورد استفاد قرار می‌گیرند و از این رو می‌توان بدون هیچ محدودیتی آن‌ها را برای خود انتخاب کرد. به عنوان مثال هنگامی که بخواهید برای خرید لباس ورزشی از لباس‌هایی با پارچه‌ غواصی استفاده کنید، به  دلیل طرح و مدل‌های مختلف می‌توانید یک ست زیبا برای خود درست کنید.

استفاده در تمام فصول سال: همانطور  که گفته شد به دلیل نوع طراحی لباس‌های غواصی می‌توان از آن‌ها در همه‌ی فصل‌های سال استفاده کرد. چرا که در در تابستان بدن شما را سرد می‌کند و در زمستان نیز به دلیل ضخامت مناسب می‌تواند بدن را گرم کند.

لگینگ طرح دار شرافیت
لگ زنانه طرح دار شرافیت

ضخامت مناسب: ضخامت این نوع از لباس‌ها نه آنقدر کم است که کیفیت لباس پایین بیاید و نه آنقدر زیاد است که انعطاف پذیری بدن را کاهش دهد.

حالت کشسان: در ورزش‌های مختلف معمولا استفاده از لباش‌های کشی ورزش را راحت‌تر می‌کند، حال چه تمرین در باشگاه بدنسازی باشد، چه غواصی کردن در اعماق دریا.

چسبان بودن: در برخی از ورزش‌ها مانند غواصی یا ورزش‌هایی که بدن باید انعطاف زیادی باید داشته باشد، استفاده از لباس چسبان می‌تواند مناسب باشد.

نرم و نیمه سنگین بودن: از دیگر ویژگی‌هایی که استفاده از این لباس را بسیار مناسب کرده، نرم بودن آن است. همچنین این نوع لباس‌ها دارای بافت پفکی هستند و در دسته‌ی لباس‌های نیمه سنگین قرار می‌گیرند.

پارچه‌هایی که برای لباس غواصی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

پارچه‌های غواصی باید دارای ویژگی و خصوصیات مختلفی باشند، تا بتوان از آن‌ها برای لباس‌های غواصی استفاده کرد. پارچه‌های متنوعی برای این مورد استفاده قرار می‌گیرند که دو مورد از آن‌ها دارای کیفیت و مرغوبیت بالایی هستند و به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد به عنوان بهترین پارچه‌ها برای غواصی شناخته می‌شوند

اسلش گشاد زنانه شرافیت
لباس ورزشی زنانه شرافیت

به طور کلی باید گفت که توجه به نوع لباس یکی از مهم‌ترین مواردی است که در هنگام خرید لباس ورزشی باید به آن توجه کرد و از این رو باید برای خرید به سراغ فروشگاه ورزشی مناسب و معتبر بروید. به طور کلی شرافیت یکی از فروشگاه‌های معتبر برای خرید انواع لباس است و از طریق آن می‌توانید برای خرید لباس ورزشی مردانه شرافیت استفاده کنید و همچنین می‌توانید در آن انواع مدل‌های لباس‌های غواصی را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین آن را برای خود برگزینید.

پارچه فلازیت مناسب برای لباس غواصی

همانطور که گفته شد لباس‌های غواصی باید دارای ویژگی‌های مختلفی باشند که در هر لباسی نمی‌توان  این خصوصیات منحصر به فرد را پیدا کرد. این نوع از پارچه‌ها را علاوه بر لباس ورزشی می‌توان در مدل‌های دیگری از لباس‌های ورزشی مشاهده کرد که از جمله آن‌ها می‌توان لگ ورزشی، هودی، شلواز زنانه و… را نام برد. از این رو استفاده از آن‌ها را می‌توانید در مدل‌های مختلفی از لباس ورزشی زنانه شرافیت مشاهده کنید. اما چرا این نوع پارچه برای غواصی مناسب است؟

جنس پارچه‌های فیلازت کاملا خاص هستند که دلیل این موضوع را می‌توان وجود کش در آن اشاره کرد. به همین دلیل این نوع پارچه به راحتی بدون آن که به پارچه آسیبی وارد شده و یا لباس گشاد شود، کش می‌آید و راحتی بسیار زیادی را برای فرد به وجود می‌آورد. رشته غواصی یکی از رشته‌های ورزشی سخت به حساب می‌آید و برای آن که این ورزش را برای خود راحت و ساده کنید، باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که یکی از مهم‌ترین این موارد خرید لباسی است که در آب احساس راحتی زیادی به شما منتقل کند.

به طور کلی راحت‌ بودن فردن در لباس ورزشی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید هنگام خرید لباس ورزشی به آن توجه کنید، حتی اگر به دنبال خرید تیشرت ورزشی شرافیت برای باشگاه بدنسازی نیز هستید باید به این مورد توجه کنید.

پارچه نئوپرن چه ویژگی‌هایی برای لباس غواصی دارد؟

پارچه نئوپرن به طور کلی دارای سه ویژگی منحصر به فرد است که استفاده از آن را برای لباس‌های غواصی را بسیار مناسب می‌کند. در ادامه ویژگی‌های این پارچه را بیان می‌کنیم، تا خود متوجه شوید که چرا این نوع پارچه برای غواصی بسیار مناسب هستند.

برای دیدن پارچه ی تنفسی کلیک کنید .

  1. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این پارچه ضخامت و مقاومت بالای آن در برابر سرما و گرما است و از این رو استفاده از آن در شرایط محیطی سرد می‌تواند بسیارمناسب باشد. به طور کلی هنگامی که به عمق دریا می‌روید، هوای محیط اطرافتان به شدت سرد می‌شود، و اگر از لباسی که دارای نئوپرن نباشد استفاده کرده باشید، سرما برای شما آزار دهنده خواهد شد.
  2. از دیگر ویژگی‌های این پارچه می‌توان به کشسان بودن آن اشاره کرد. از این رو این لباس کاملا به بدن غواص می‌چسبد و شنا کردن را برای فرد بسیار راحت و آسان می‌کند.
  3. پارچه‌های نئوپرن معمولا در قالب پلیمریزاسیون تولید و روانه بازار می‌شود و این موضوع را می‌توان سومین مزیت این نوع از پارچه‌ها به حساب آورد. با توجه به این قابلیت می‌توان پارچه‌های نئوپرن در هر شکل و انداره‌ای تولید کرد که این موضوع دست طراحان لباس غواصی را تا حد بسیار زیادی باز می‌گذارد.

با توجه به این ویژگی‌ها باید گفت که پارچه نئوپرن یکی از بهترین پارچه‌ها برای ساخت و طراحی لباس‌های غواصی است و از این رو در فروشگاه شرافیت انواع مختلفی از این نوع لباس‌ها وجود دارد که می‌توانید با اطمینان بالا از کیفیتشان اقدام به خرید کنید.

چگونه باید از لباس‌های غواصی محافظت کرد؟

لباس مخصوص ورزش کردن

به طور کلی یکی از مهم‌ترین مواردی که باید برای نگهداری از لباس‌ها به آن توجه کنید، تا  زمان بیشتری سالم بمانند، آگاهی از نحوه‌ نگهداری از آن است. این که بدانیم چگونه باید پارچه را شست و یا اینکه چگونه باید آن را اتو کشید از جمله مهم‌ترین موارد برای نگهداری از لباس است.

اما باید گفت که پارچه‌های غواصی به دلیل کیفیت بالا و مناسب، نیازی به شرایط خاص برای حفظ و نگهداری ندارد و این موضوع می‌تواند خیال شما را از داشتن یک لباس مناسب که بتوان مدت زمان زیادی از آن استفاده کرد، راحت می‌کند.

به طور کلی بهتر است که لبا‌س‌های  غواصی را در ماشین لباس‌شویی با دمای حدود ۴۰ درجه بشوید و به دلیل این که این نوع لباس ضد چروک است بعد از شستن نیاز به اتو کشی ندارد. اما اگر به هر دلیلی خواستید آن را اتو بکشید، بهتر است که دمای اتو در حد متوسط باشد.

دیدگاهتان را بنویسید