آیا مدل لباس پوشیدن در شخصیت افراد تاثیر میگذارد ؟

همه‌ی افراد به ظاهر و پوشش خود اهمیت می‌دهند و کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که آراسته بودن برایش اهمیت زیادی نداشته باشد. اما معمولا بسیاری از افراد به این موضوع توجهی ندارند که نوع و رنگ لباسی که بر تن می‌کنند، به طور ناخواسته بر روی اطرافیانتان تاثیر می‌گذارد و  مخصوصا وقتی می‌خواهید در جمع جدیدی حاضر شوید، نوع پوشش شما بسیار مهم می‌شود. از این رو در این مقاله شما را با مواردی که باید در هنگام خرید لباس ورزشی، لباس غیر رسمیو لباس رسمی به آن‌ها توجه کنید، آشنا می‌کنیم.

وبلاگ شرافیت

‌شخیصت ما قبل از صحبت کردن با نوع پوششمان مشخص می‌شود

قبل از هر چیزی باید گفت که لباس پوشیدن ما روی ارتباط برقرار کردنمان تاثیر می‌گذارد و باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشیم. به طور کلی افراد برای آن که شخیصت خود را به دیگران با حرف زدن نشان دهند، لباس‌ها و ظاهر آن‌ها پیش از خودشان شروع به صحبت کردن می‌کند. به نوعی می‌توان گفت که افراد در هنگام مواجه شدن با یکدیگر خود را از روی ظاهر و پوشش لباس‌ها قضاوت می‌کنند و با طرز فکر شکل گرفته از ظاهر و لباس‌ها به صحبت‌های یکدیگر گوش می‌کنند.

به عنوان مثال فرض کنید فردی در باشگاه ورزشی از شلوار و یا کفش غیر ورزشی استفاده کند، در نگاه اول که او را می‌بینید چه حسی به او خواهید داشت؟ اکثر افراد وقتی با فردی روبه‌رو می‌شوند که لباس مناسب برای مکانی  که درآن حضور دارد را استفاده نمی‌کنند، نسبت به او گارد می‌گیرند و با اشتیاق به حرف‌هایش گوش نخواهند داد.

حال فرض کنید در همان باشگاه بدنسازی، فردی باشد که با خرید لباس ورزشی مناسب و استاندارد وارد باشگاه شده، آیا علاقه دارید با او  هم‌صحبت شوید؟ معمولا افراد علاقه دارند با افراد شیک پوش و بشاش معاشرت داشته باشند و زمانی که فرد به عنوان مثال از لباس ورزشی مردانه شرافیت استفاده می‌کند، قدم اول برای برقراری ارتباط در باشگاه بدنسازی را بر می‌دارد.

ما نه تنها با مغز بلکه با بدنمان تصمیم می‌گیریم. این جمله در سال 2012 در یک ژورنال روانشناسی منتشر شد. یعنی هنگامی که می‌خواهیم تصمیم بگیریم در مورد افرادی که شناخت کافی و لازم از آن‌ها نداریم، ارتباط برقرار کنیم یا خیر، عوامل مختلفی دست به دست هم می‌دهند که یکی از مهم‌ترین این عوامل نوع لباس پوشیدن و ظاهر فرد است.

شخیصت شناسی افراد با توجه به لباس‌هایی که می‌پوشند

افراد را می‌توان از نوع و ظاهر لباس‌هایی که بر تن می‌کنند، شخصیت شناسی کرد. از این رو قبل از ارتباط برقرار کردن، با نگاه کردن به ظاهر آن‌ها می‌توانید تشخیص دهید که آیا این فرد می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای ارتباط برقرار کردن باشد یا خیر.

ست‌های ناهماهنگ و پوشیدن لباس نامرتب: عدم هماهنگی در نوع و رنگ لباس‌ها یا نامرتب و چروک بودن لباس‌ها می‌تواند حاکی از آن باشد که فرد مورد نظر فردی شلخته است. به طور کلی معمولا به چنین شخصیت‌هایی کمتر می‌توان اعتماد کرد.

لباس‌هایی با رنگ خنثی: برخی از افراد برای این که بتوانند در چشم همه‌ی افراد خوب دیده شوند، از لباس‌هایی استفاده می‌کنند که دارای رنگ‌های خنثی باشد. این افراد شخیصت پیرو دارند و نظر دیگر برای آن‌ها مهم‌ است و شخصیت مغروری ندارند.

استمرار در پوشیدن لباس رسمی: افرادی که مدام از لباس‌های رسمی استفاده می‌کنند و در مهمانی‌ها یا جلسه کاری خود یک نوع لباس می‌پوشند، افرادی تک بعدی و فاقد خلاقیت هستند.

پوشیدن لباس‌های مارک دار: لباس‌های مارک از دو منظر مختلف شخصیت افراد را نشان می‌دهد. برخی از افراد به دلیل شیک پوش بودن از این نوع لباس‌ها استفاده می‌کنند و برخی دیگر به دلیل اعتماد به نفس کم و برای خود نمایی این نوع لباس‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهند.

پوشیدن لباس‌های ورزشی: افراد ورزشکار معمولا در هیچ لباس غیر لباس ورزشی راحت نیستند و خرید لباس ورزشی را به خرید لباس‌های رسمی ترجیح می‌دهند. این گونه افراد معمولا افرادی شاداب هستند که زندگی سالم برای آن‌ها اهمیت زیادی  دارد.

شخیصت شناسی افراد بر اساس رنگ لباسی که برتن می‌کنند

روانشناسان معتقدند علاقه ما به رنگ لباس‌هایی که بر تن می‌کنیم، با نوع شخیصت ما رابطه مستقیمی دارد. به همین دلیل می‌توانید افراد را تا حدودی با رنگ‌ لباس‌هایشان بشنااسید. در ادامه برخی از این رنگ‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سبز: افرادی که از لباس سبز رنگ استفاده می‌کنند، می‌توانند افرادی باشند که شخیصت قوی داشته و از اراده بالایی نیز برخوردار هستند.

تیشرت نخ پنبه شرافیت

آبی: رنگ آبی از جمله رنگ‌های محبوب در هنگام خرید لباس ورزشی مردانه شرافیت است. آبی پوشان افرادی با نگاه عمیق هستند و سعی می‌کنند تا فکر و نظر خود را به دیگران انتقال دهند.

تیشرت شرافیت
تیشرت نخ پنبه شرافیت

مشکی: مشکی پوشان افرادی ساده پسند هستند و معمولا دارای شخیصت اجتماعی بوده و به رویا‌های خود اهمیت زیادی می‌دهند.

تیشرت نخ پنبه شرافیت
تیشرت و پلوشرت شرافیت

قهوه‌ای: رنگ قهوه‌ای به طور کلی نشانه‌ای از افرادی است که بسیار مهربان هستند و به دیگران محبت می‌کنند. همچنین افرادی که  در ست‌های خود از رنگ قهو‌ه‌ای بهره می‌گیرند، بسیار خونسرد هستند.

رنگ‌های روشن: بهره گیری از رنگ‌های روشن را معمولا در مهمانی‌های غیر رسمی و باشگاه‌های ورزشی شاهد هستیم. بسیاری از بانوان از چنین رنگ‌هایی برای لباس ورزشی زنانه شرافیت خود استفاده می‌کنند. افراد که از رنگ‌های روشن بهره می‌گیرند، معمولا افراد پر انرژی هستند که انرژی خود را به دیگران انتقال می‌دهند.

خاکستری: افرادی که از رنگ خاکستری استفاده می‌کنند، شخصیت آرام و با اعتماد به نفس بالا دارند. همچنین آن‌ها را باید افراد سخت و سنگدل معرفی کرد.

لباس ورزشی مردانه شرافیت
تیشرت ورزشی لاکرا

البته باید گفت که موارد گفته شده در همه‌ی افراد صدق نمی‌کند، اما می‌تواند شما را در پی بردن به شخیصت افراد تا حدودی کمک کند.

چگونه یک مرد خوشتیپ و باشخصیت باشیم؟

برای آن که در دورهمی‌های دوستانه یا رسمی، با شخصیت‌تر دیده شوید، باید به موارد مختلفی توجه کنید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

استفاده از اکسسوری: برای آن که تیپ خود را جذاب‌تر کنید، اکسسوری‌ها می‌توانند بسیار شما را کمک کنند. انواع اکسسوری‌ها را می‌توانید با توجه به نوع مهمانی مورد استفاده قرار دهید و تیپ و ظاهر خود را متمایز‌تر از سایرین کنید.

استفاده از جلیقه: برای استفاده از جلیقه‌ باید به چند مورد توجه کنید.

  • افرادی که تیپ ورزشکاری دارند، می‌توانند با استفاده از جلیقه خود را زیبا و جذاب‌تر کنند و با افزایش اعتماد به نفس،  با شخصیت‌تر دیده شوند.
  • افراد لاغر اندام بهتر است که از جلیقه‌هایی که دارای پارچه‌های کلفت هستند، استفاده کنند.
  • اگر هیکل و اندام درشتی دارید استفاده از جلیقه‌هایی با پارچه شل را به شما پیشنهاد نمی‌دهیم.

پوشیدن لباس متناسب با شخصیتتان: بر اساس شخصیتی که دارید لباس بپوشید، به عنوان مثال پوشیدن لباس ورزشی مردانه شرافیت برای افرادی که به ورزش علاقه دارند مناسب است.  با استفاده از این لباس‌ها افراد در هنگام شناختن شما دچار تناقض نمی‌شوند.

پوشیدن شلوار مناسب: پوشیدن شلوار‌های گشاد و تنگ می‌تواند جلوه منفی از شخصیت شما به دیگران القا کند، از این رو برای آن که با شخصیت‌تر دیده شوید بهتر است که از شلواری با اندازه مناسب استفاده کنید.

استفاده از کفش مناسب: برای انتخاب کفش مناسب به چند مورد توجه کنید.

  • از کفش‌هایی با پاشنه‌ی بلند استفاده نکنید
  • پوشیدن کفش‌های کاملا تخت‌ هم مناسب یک تیپ جذاب نیستند.
  • به هیچ عنوان از کفش کتونی برای تیپ رسمی یا نیمه رسمی خود استفاده نکنید.
  • پوشیدن لباس تیره با کفش روشن یا برعکس می‌تواند سبب زیبایی استایل شما شود.

چگونه یک خانوم خوشتیپ و باشخصیت  باشیم؟

برای آن که دیگران شما را فردی باشخصیت ببینند باید به مواردی توجه کنید که برخی از آن‌ها را در ادامه بیان می‌کنیم.

تمیز بودن: تمیز بودن لباس‌ مهم‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه داشته باشید، تمیز بودن لباس نشان می‌دهد، شما شخصی دقیق و منظم هستید.

همواره مرتب باشید: قبل از بیرون رفتن از منزل به خود برسید، موها خود را شانه کرده، لاک‌های خوش رنگ بزنید. هنگامی که برای خود مهم باشید، برای دیگران هم مهم خواهید شد.

بیش از اندازه آرایش نکنید: آرایش بیش از اندازه نشان از آن دارد که شما از چهره و ظاهر خود رضایت ندارید و فاقد اعتماد به نفس هستید.

خوشبو باشید: خوش بودن یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند شما را تا حد زیادی باوقار و با شخصیت‌تر نشان دهد.

آیا مدل لباس پوشیدن در شخصیت افراد تاثیر میگذارد ؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم