لباس مناسب گلف

برای بازی گلف چه بپوشیم؟ (لباس مناسب گلف)

من یکی از اعضایی بودم که در دوره آموزشی گلف شهر کوچکی بازی میکردم که خیلی به مدل لباس اهمیت نمی دادند. شلوار جین و تی شرت معمولی تن میکردند و شورت بدون کمربند.

من تحت عنوان یک گلف باز تازه کار به یک شهر بزرگ رفتم و تمام دوره های قهرمانی معروفی را که در مورد آنها خوانده بودم و برنامه ریزی کرده بودم که آنها را یکی یکی بازی کنم، پیدا کردم. روی اولین موردی که پسرخاله ام آنجا فعالیت می کرد، تصمیم گرفتم و مطمئن شدم که بهترین لباس گلف، پیراهن یقه دار است که باید بپوشم.

پسرعموی من به من گفت: “شما نمی توانید با این لباس اینجا بازی کنید، اعضا قبول نخواهند کرد.”

شوکه شده بودم. ظاهرا لباس من مناسب نبود.

پسر عمویم به من گفت که چگونه باید لباس بپوشم و پس از دیدن تعدادی از گلف بازان با تجربه تر، متوجه اشتباهم شدم.

بلافاصله بیرون رفتم و وسایل مورد نیازم را خریدم و روز بعد در همان زمین گلف بازی کردم. زمین گلف ارنی الز و ویجی سینگ!

برای اینکه این اتفاق شرمسار مشابه برای شما نیفتد، این مقاله کوتاه را گردآوری کردم تا هیچ وقت به خاطر یک لباس مسخره از میادین گلف دور نشوید.

تی شرت یقه دار!

می توانید از یک پیراهن یقه دار آستین بلند یا آستین کوتاه استفاده کنید اما باید  یقه داشته باشد.  به عنوان مثال: تیشرت یقه دار شرافیت یا تیشرت و پلوشرت ورزشی.

بسته به اینکه در آب و هوای گرم یا خنک زندگی می کنید، مواد اولیه ای که در لباس استفاده می شود بر احساس شما در دوره آموزشی تأثیر می گذارد.

در مناطق خنک تر، پنبه همیشه عالی است، در حالی که در مناطق گرمتر و مرطوب تر، یک ماده مصنوعی اجازه می دهد عرق تبخیر شود و شما را خشک و خنک نگه می دارد.

شدیدا لباس ورزشی مردانه شرافیت و لباس ورزشی زنانه شرافیت را توصیه می کنم، به خصوص اگر در آب و هوای معتدل بازی می کنید. لباس ورزشی شرافیت برای حداکثر حس راحتی با طرح ها، رنگ ها و الگوهای بسیار متنوعی طراحی شده اند.

مثل من نباشید و در هوای 40 درجه سلسیوس یک پیراهن نخی ضخیم بپوشید و در نهایت کف دوش دراز بکشید و انبه خشک بخورید و آب دوش بنوشید! اولین درسی که از بازی در یک کشور گرم یاد گرفتم، این بود که هرگز چوگان چینی و چوگان نخی نپوشم – احساس می کنید که سر شما در حال انفجار است!

 

شورت یا شلوار؟

بسته به سلیقه تان می توانید بین شلوارک و شلوار یکی را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید، که شلوارک یا شلوار به حلقه های کمربند نیاز دارند نه بند کشی یا شورت فوتبال.

همچنین می توانید شورت و شلواری تهیه کنید که مخصوص آب و هوای گرم یا آب و هوای معتدل باشد مانند ست ورزشی شرافیت. برای شرایط گرم و مرطوب، نیز لگ ورزشی، رکابی ورزشی و تیشرت ورزشی توصیه میشود.

مطمئن ترین رنگ ها برای شلوار گلف و شورت شما کرم، بژ، خاکی، خاکستری و خرمایی است. رنگ‌های سفید و صورتی و همچنین رنگ‌های بسیار روشن با بالا رفتن سطح آموزشی بازی گلف بی استفاده خواهند شد.

شلوار سفید نپوشید

فقط برای افراد کم توان توصیه میشود.

شورت سه ربع نپوشید

اغلب مجاز نیست

شورت بند دار نپوشید

شورت با کمربند پذیرفته می شود.

کفش گلف

در حال حاضر سه نوع کفش گلف موجود است:

کفش با میخ های فولادی:

که توسط حرفه ای ها استفاده می شود و در اکثر دوره های استاندارد برای آماتورها مجاز نیستند – این کفش ها تقریباً در همه جا به جز تور PGA ممنوع هستند.

کفش با میخ های نرم

میخ های استیل با پلاستیک و لاستیکی جایگزین می شوند تا چمن ها پاره نشوند – اینها محبوب ترین نوع کفش هستند

کفش بدون سنخ

زیره کفش دارای تعداد زیادی میخ لاستیکی کوچک است.

 

من به مدت 14 سال با کفش با میخ های نرم بازی کردم، اما به عنوان کسی که از فشار شدید میخ در انجام هر ورزشی رنج می برم، به محض اینکه کفش بدون میخ به یک سمبل مبدل شد، آنها را به خاطر بدون سنبل شدن شان کنار گذاشتم. کف اغلب کفش ها بسیار سفت هستند و تنها زمانی که پول بیشتری خرج کنید نرم تر می شوند.

Adidas و Skechers و همچنین Footjoy برخی از راحت‌ترین کفش‌های گلف بدون سنخ را تولید می‌کنند. به خاطر داشتن 18 سوراخ در کفش حتی در گرمای شدید، من معمولا در باشگاه نشسته ام و در حال نوشیدن نوشیدنی هستم و احساس فوق العاده ای دارم! کف این نوع کفش ها نرم تر است و همچنین دارای بالشتک های کافی در قسمت پاشنه و یک چهارم انتهایی میباشند.

درست است که کفش‌های گلف بدون میخ راحت‌تر هستند، اما غیررسمی‌تر به نظر می‌رسند و شبیه کفش‌های کتانی هستند، بنابراین شبیه شخص حرفه‌ای مورد علاقه‌تان نمی‌شوید (مگر اینکه فردی زوج یا ارنی الز مورد علاقه شما باشند). اگر می‌خواهید شبیه جردن اسپیث یا داستین جانسون شوید، باید کفش‌های گلف نرمی مانند کفش‌های موجود در فروشگاه لباس ورزشی شرافیت را تهیه کنید.

یک کمربند و جوراب

از حلقه های کمربند خود استفاده کنید! کمربند ببندید. می تواند هر چیزی که به نظر می رسد خوب باشد، اما من چیزی کشدار و کمتر رسمی را نسبت به کمربندهایی که در محل کار می پوشید ترجیح می دهم. من دوست دارم آنها با شورت من یا رنگ روی کفش هماهنگ شوند. یک مثال ارزان قیمت – کمربند بافته الاستیک .

وقتی صحبت از جوراب به میان می‌آید، می‌خواهید جوراب‌های سفیدی مانند جوراب‌های نایک تهیه کنید که تا نزدیک مچ پای شما بالا می‌رود.

سایر موارد

کلاه یا سرپوش؟

اگر شما هم مثل من هستید و نمیخواهید لاغر شوید یا نمی خواهید بسوزید، گزینه های زیادی برای سرپوش وجود دارد. در اینجا چند کلاه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

کلاه بیسبال

رایج ترین کلاهی که در تور و بیشتر زمین های گلف دیده می شود

گیره ها

آنقدر محبوب نیستند، اما برای بیرون انداختن مو عالی هستند. برای بچه های کچل خوب نیست.

کلاه های کابوی

کمتر رایج است، اما می دانید که او یک بدجنس زیبا است.

کلاه سطلی

کلاه بسیار رایج برای محافظت همه جانبه در برابر آفتاب.

کلاه با لبه باریک

این اولین انتخاب من برای محافظت در برابر آفتاب است.

کلاه های لبه پهن

نشانه یک مبتدی. در حالی که در دور نگه داشتن آفتاب از گونه های شما بسیار موثر است، اما اگر نمی خواهید شبیه یک تازه کار به نظر برسید، از این کلاه ها دوری کنید.

اینها اختیاری هستند اما اگر به اندازه کافی طولانی بازی کنید، در نهایت از یکی استفاده خواهید کرد. نکته کلیدی این است که اندازه مناسب را پیدا کنید!

گلف بازان راست دست در دست چپ دستکش و گلف بازان چپ دست، دست راست می پوشند. شما فقط یک دستکش بپوشید، اما اگر می خواهید کاملاً مبتدی به نظر برسید، می توانید دو تا، یکی در سمت راست و دیگری در سمت چپ بپوشید. اما لطفا این کار را نکنید!

چیزهای زیادی در مورد دستکش گلف وجود دارد که باید بدانید. در حال حاضر بهترین دستکش بادوام نیز ارزان خواهد بود. نیازی به صرف مبالغ هنگفت برای دستکش نیست.

آیا نیازی به پوشیدن لباس گلف در حین رانندگی است؟

اکثرا نه. اگر محدوده رانندگی در مسیر واقعی باشد و نزدیک باشگاه باشد، ممکن است نیاز باشد که لباس گلف بپوشید. اما اگر چیز دیگری مانند تاپ گلف یا یک محدوده رانندگی مستقل باشد، می توانید با هر لباسی که دوست دارید به توپ ضربه بزنید. نیازی به پیراهن یقه دار و شلوار گلف نیست.

پیشنهاد می‌کنم با پیراهن‌های گلف انتخابی‌تان و همچنین کفش‌های گلف‌تان بازی کنید، با همان لباسی که در آن بازی می‌کنید، تمرین کنید. شلوارک و کلاه تفاوت چندانی ندارند، اما تنگی پیراهن، و جایی که درز روی شانه شما قرار می‌گیرد، می تواند روی نوبت شما تأثیر بگذارد، بنابراین باید پیراهنی را که در آن بازی می کنید بپوشید.

ارتفاع کفش نیز برای تمرین تفاوت ایجاد می کند. بنابراین اگر قرار دادن و زدن توپ را تمرین می کنید، از کفش های گلف خود استفاده کنید تا به معنای واقعی کلمه برای زمین گلف و ارتفاع دقیقی که می ایستید تمرین کنید و فاصله توپ گلف را تشخیص دهید.

لباس مناسب گلف

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم