در باشگاه ورزشی زنانه چه لباسی باید پوشید؟

داشتن برنامه تمرینی و همچنین وجود یک برنامه غذایی مناسب تاثیر بسیار زیادی در بهبود سلامت جسمانی و تناسب اندام دارد. اما یکی از مهم‌ترین مواردی که معمولا افراد از آن چشم پوشی می‌کنند، بهره گیری از بهترین و باکیفیت‌ترین لباس ورزشی زنانه است. لباس‌های ورزشی در بهبود کیفیت انجام حرکات تاثیر بسیار زیادی دارد و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. این که در باشگاه ورزشی چه نوع جنس لباسی می‌پوشیم یا این که در باشگاه از چه کفشی برای انجام تمرینات مختلف علی‌الخصوص تمرینات هوازی استفاده می‌کنیم بسیار حائز اهمیت است. برخی از افراد در باشگاه‌های ورزشی از تعرق بیش از اندازه بدن خود رنج می‌برند، برخی دیگر پس از مدتی تمرین کردن بدن آن‌ها بو می‌گیرد.

مشکلات مختلف دیگری نیز احتمال وقوع آن‌ها نیاز وجود دارد؛ مشکلاتی نظیر بی حالی و کسل شدن پس از مدت کوتاهی تمرین، یا گرما و حرارت آزار دهنده بدن مخصوصا در فصل تابستان. این موارد تنها بخشی از مشکلاتی است که پوشیدن لباس بی کیفیت برای افراد به وجود می‌آورد. از این رو اگر نمی‌خواهید در حین تمرین با این مسائل روبه‌رو شوید باید از لباس مناسبی استفاده کنید. برای داشتن لباس مناسب باید به موارد مختلفی توجه کرد که در ادامه این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

لباس ورزشی و لوازم ورزشی شرافیت
کوله پشتی شرافیت

قبل از خرید لباس ورزشی زنانه به این موارد توجه کنید

همواره خرید لباس ورزشی زنانه یکی از دغدغه‌های افراد قبل از رفتن به باشگاه بوده است چرا که فرد ابتدا باید به دنبال لباسی باشد که استاندارد‌های ورزشی در آن رعایت شده و در قدم دوم باید لباسی را انتخاب کند که ظاهر زیبایی داشته باشد. روانشناسان می‌گویند که طرح و رنگ لباس ورزشی در باشگاه می‌تواند روحیه و نشاط افراد را افزایش دهد. از طرفی پوشیدن لباسی که اندام شما را زیبا‌تر و بهتر کند، می‌تواند در افزایش روحیه‌ی فردی نیز بسیار کمک کننده باشد. از این رو خرید لباس ورزشی زنانه را کاملا جدی بگیرید. البته لازم به ذکر است که پوشیدن لباس‌های زیبا و استاندارد برای آقایان نیز بسیار مهم و ضرروی است و این افراد نیز باید به دنبال بهترین لباس ورزشی مردانه باشند.

برای افزایش انرژی لباس ضد عرق بپوشید

همانطور که گفته شد خانم‌ها برای خرید لباس ورزشی باید به نکات مختلفی توجه کنند، اما باید گفت که یکی از مهم‌ترین نکاتی که آن‌ها باید برای تهیه لباس مناسب و مرغوب به آن بیش از اندازه بها دهند، ضد عرق بودن لباس است. به طور کلی عرق کردن در هنگام ورزش فواید و مزایای زیادی دارد اما اگر از لباسی استفاده کنید که نتواند عرق‌ها را به خود جذب کند، این فواید به ضرر و عوارض مختلف برای پوست تبدیل می‌شود. افرادی که از لباس‌های نامرغوب و بی کیفیت در حین تمرین استفاده می‌کنند، بیشتر در ابتلا به انواع مختلف بیماری‌های پوستی قرار دارند و پس از مدتی این عوارض خود را نشان می‌دهد.

از طرفی اینگونه از لباس‌ها به دلیل عدم دفع عرق، گرمای بدن را به شدت افزایش می‌دهند که این موضوع مشکلات مختلفی نظیر بی حالی را برای فرد به همراه می‌آورد. از این رو با پوشیدن لباس ورزشی زنانه به راحتی می‌توانید انرژی خود را در حین تمرین افزایش دهید و با روحیه بیشتری تمرینات خود را به اتمام برسانید.

نه لباس خیلی تنگ بپوشید و نه لباس خیلی گشاد

بسیاری از افراد در هنگام تمرین بر این باورند که پوشیدن لباس‌های چسب می‌تواند تمرینات آن‌ها را راحت و آسان‌تر کند. برخی دیگر پوشیدن لباس‌های گشاد را ترجیح می‌دهند چرا که آن‌ها را لباس راحتی و مناسبی می‌دانند. اما اگر در هنگام خرید از لباس‌های گشاد استفاده کنید، این امکان وجود دارد که در حین تمرین لباس‌ها مزاحم وزنه زدن شما شوند و کیفیت تمرینات را کاهش دهند. همچنین استفاده از لباس‌های تنگ که خم و راست شدن مفاصل را تحت تاثیر خود قرار دهند، توان افراد در هنگام تمرین بسیار کاهش می‌دهند.

به طور کلی پوشیدن این دست از لباس ورزشی زنانه باعث می‌شوند که کیفیت ورزش کردن تا حد زیادی کاهش یابد. از این رو بهتر است که در هنگام خرید لباس ورزشی زنانه سعی کنید که لباس‌های کاملا هم اندازه سایز خود را تهیه نمایید. این لباس‌ها نه آنقدر تنگ هستند که در هنگام تمرین فرد را اذیت کنند و آنقدر گشاد که لباس در حین وزنه زدن زیر بدن فرد بمانند. بهترین لباس ورزشی زنانه را می‌توان لباس‌هایی با الاف سبک به شمار آورد؛ شلوار استرچ و لگ ورزشی زنانه مناسب‌ترین گزینه‌های پیش روی شما هستند.

پوشیدن کفش‌های مناسب و استاندارد را جدی بگیرید

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از ورزش کردن باید به آن توجه کنید، سلامت جسمی است. بسیاری از افراد به جای آن که ورزش سبب بهبود شرایط جسمانی آن‌ها شود، تاثیر معکوس داشته و این افراد به انواع مختلف بیماری‌های مفصلی و عضلانی دچار شده‌اند. یکی از رایج‌ترین دلایلی که سلامت جسمانی را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد، پوشیدن کفش‌های ورزشی نامناسب است. اینگونه کفش‌های فشار‌ زیادی را به قسمت‌های مختلف بدن وارد می‌کنند، این عوارض زمانی افزایش می‌یابد، که شما در باشگاه ورزشی انواع ورزش‌های هوازی را انجام دهید. از این رو اگر در برنامه تمرینی خود روزانه ورزش‌های هوازی را جای داده‌اید، باید از کفش‌های مناسب در حین تمرین استفاده کنید.

کفش‌های ورزشی مناسب بیشتر از یک لباس  مرغوب و باکیفیت در افزایش کیفیت تمرینات تاثیر گذار است. از این رو در هنگام خرید آن‌ها علاوه بر توجه به ظاهرش، به کیفیت و استاندارد بودنش نیز توجه کنید.

برای هر ورزش لباس ورزشی زنانه مخصوص به آن را بپوشید

در باشگاه بدنسازی افراد برای رسیدن به اهداف مختلفی ثبت نام می‌کنند. ورزش‌های مختلفی را می‌توان در این باشگاه‌ها انجام که هر کدام از آن‌ها شرایط خاص به خود را دارند و برای دریافت بهترین نتایج باید خود را با ورزش مورد نظرتان وقف دهید. یکی از مهم‌ترین موضوعات برای وقف دادن خود با انواع ورزش‌ها بدون شک استفاده از لباس مناسب است. در باشگاه‌های بدنسازی مردانه معمولا افراد به دنبال ساختن عضلات و آب کردن چربی‌ها هستند و از این رو پیدا کردن لباس ورزشی مردانه برای باشگاه‌های مردانه بسیار راحت و آسان است. اما در باشگاه‌های ورزشی زنانه تمرینات مختلف و متنوعی انجام می‌شود که هر کدام از آن‌ها نیازمند لباس خاص به خود هستند.

 1. اگر در باشگاه به دنبال کاهش وزن و تناسب اندام با استفاده از تمرینات هوازی هستید، باید از لباس‌هایی استفاده کنید که هوا در آن‌ها جریان داشته باشد، تا بدن عرق نکند و دمایش بیش از حد مجاز افزایش نیابد.
 2. برای ورزش‌هایی مانند یوگا که فرد نیاز به انعطاف بیشتری دارد و تحرک در آن‌ها کمتر است پوشیدن لباس‌های تنگ بسیار مناسب است. البته این لباس‌ها نباید به گونه‌ای انتخاب شود که به مفاصل و عضلات افراد فشار زیادی را وارد کند.
 3. برای تمرینات بدنسازی لباس‌های مختلفی را می‌توان به تن کرد اما راحت‌ترین و بهترین لباس ورزشی زنانه شرافیت  برای این امر، ست نیم تنه و شلوارک شرافیت  است. اما به جای نیم تنه و لگ می‌توانید از لباس‌های دیگری را نیز متناسب با سلیقه‌ی خود انتخاب کنید.
 4. برای استفاده از دوچرخه ثابت و الپتيكال که زانو‌ها پیوسته در حال خم راست شدن هستند، برای راحتی بیشتر بهتر است که شورت ورزشی مناسب استفاده کنید.
 5. لباس ورزشی زنانه شرافیت

  بهترین جنس لباس ورزشی زنانه چیست؟

  برای آن که لباس ورزشی با جنس مناسبی را خریداری کنید باید با جنس‌های مختلف موجود در بازار آشنا شوید، که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌‌کنیم.

  لباس ورزشی لاکرا: این لباس‌ها در مقابل کشش کاملا مقاوم هستند و هر میزان که آن‌ها را بکشید به حالت اولیه خود باز می‌گردند. این لباس‌ها عرق را به خود جذب می‌‌کنند و سبب خنکی بدن می‌شوند.

تیشرت جودون زنانه شرافیت
پلوشرت زنانه شرافیت
 1. لباس ورزشی مش: در این نوع لباس ورزشی احساس راحتی خواهید داشت لباس ورزشی زنانه مش در مقابل کشش نیز مقاوم است و همچنین به دلیل گردش هوا سبب رسیدن هوا به پوست می‌شود.پنبه: لباس‌های پنبه ای بهترین لباس‌ ورزشی زنانه در روز‌های گرم سال به حساب می‌آیند. این لباس‌ها با جذب عرق بدن را سرد نگه می‌دارند و همچنین به دلیل جنس مناسب جلوه زیبایی به بدن افراد می‌بخشند.

 

 1. پلی استر: این نوع لباس کیفیت بالایی ندارد و بزرگ‌ترین مزیت آن قیمت ارزانش است. اما مدل‌های باکیفیت آن‌ها نیز می‌تواند انتخاب مناسبی برای خرید لباس ورزشی زنانه باشد.
تیشرت نیم تنه ورزشی
نیم تنه ورزشی زنانه شرافیت

در باشگاه ورزشی زنانه چه لباسی باید پوشید؟

مقاله‌های پیشنهادی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم