تناسب اندام یعنی چه؟

لباس ورزشی مردانه شرافیت

تناسب اندام مسئله ای است که در چند سال اخیر توجه زیادی به آن می شود. با افزایش غذاهای فست فودی بیشتر افراد با مشکل چاقی و اضافه وزن مواجه هستند. در جهان امروز با پیشرفت تکنولوژی و جهان مد، بیشتر افراد در تمام سنین به دنبال تناسب اندام هستند.

در زمان های گذشته، اندام درشت و چاق ایده آل بود اما در عصر حاضر اندام کشیده و لاغر با عضله هایی توانمند، اندام ایده آل و متناسب محسوب می شود.برای اینکه بتوانید به اندام متناسب دست پیدا کنید لازم است مواردی را رعایت کنید. بدون رعایت این اصول رسیدن به هدفتان غیر ممکن خواهد بود. پس با ما همراه باشید.

تناسب اندام چیست و چگونه می توان به آن دست یافت؟

تناسب اندام زمانی حاصل می شود که فرد از لحاظ جسمانی دارای توانمندی بالایی است. اگر بخواهیم تناسب اندام را توصیف کنیم باید بگوییم که ویژگی هایی که سبب می شود فرد فعالیت های فیزیکی را به راحتی انجام دهد. تناسب اندام با داشتن عضله های قوی و بدنی ورزیده معنا پیدا می‌کند و سبب می شود فرد از لحاظ جسمانی دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد.

برای اینکه بتوانید به تناسب اندام دست پیدا کنید باید از لباس های ورزشی متناسبی نیز استفاده کنید. لوازم بدنسازی شرافیت جزء بهترین وسایلی است که می توانید برای انجام فعالیت های ورزشی از آنها استفاده کنید.

اگر بدن شما دارای آمادگی جسمانی کافی نباشد ممکن است با کوچکترین ضربه آسیب ببینید. ورزش و فعالیت های هوازی سبب توانمند شدن بدن شما می شود و در دراز مدت می توانید به اندام ایده آل خود دست پیدا کنید.

شلوارک ورزشی شرافیت

تناسب اندام هوازی

تناسب اندام هوازی سبب می شود تا بدن بتواند خون اکسیژن دار بیشتری را به تمام رگ های خونی پمپاژ کند. دویدن و شنا سبب افزایش فعالیت های هوازی و در نتیجه اکسیژن رسانی بیشتر به سایر اندام ها می شود.

تناسب اندام بی هوازی

تناسب اندام بی هوازی مرتبط به نوع کارکرد عضله است اینکه عضلات شما تا چه میزان توانایی دارند و از چه قدرتی برخوردار هستند.انجام تمرینات استقامتی نظیر دمبل زدن و یا اسکوات سبب تناسب اندام شما می شود.

 

یکی از ویژگی های تناسب اندام انعطاف پذیری بدن است !

انعطاف پذیری بدن زمانی حاصل می شود که شما بدنی ورزیده داشته باشید. انجام ورزش و حرکات اصلاحی سبب می شود تا بدن شما منعطف شود. زمانی که مفاصل بدن حرکت متناسبی داشتند به این معنا که دامنه‌ی حرکتی مفاصل بدن وسیع باشد، در این حالت بدن دارای انعطاف پذیری بیشری خواهد بود. برای داشتن یک بدن انعطاف پذیر انجام تمرینات کششی و اصلاحی لازم است. شما در باشگاه یا منزل خود می توانید به تناسب اندام دست پیدا کنید.

داشتن عضله های قوی یکی از ویژگی های تناسب اندام است

برای اینکه بدنی زیبا و ورزیده داشته باشید باید بتوانید پروسه‌ی چربی سوزی را پشت سر بگذارید تا چربی های شما به عضله تبدیل شوند.پس از اینکه عضله های شما به اندازه ی کافی قوی شدند، اندام شما به نقطه ی ایده آل نزدیک می شود. تناسب اندام با تلاش و ورزش حاصل می شود. اما در کنار تمرینات ورزشی تغذیه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. هر چه قدر میزان چربی بدن شما کمتر باشد بدن متناسب تری خواهید داشت.

تقویت عضلات قلب به واسطه ورزش

یکی از ویژگی هایی تناسب اندام، استقامت عضلات قلبی عروقی است. شما با وررزش کردن می توانید عضلات قلب خود را تقویت کنید. زمانی که تناسب اندام حاصل می شود تمام فاکتورهای جسمانی مد نظر گرفته می شود.

بسیاری تصور می کنند که لاغر بودن مساوی تناسب اندام است در صورتی که این تفکر کاملا اشتباه است بلکه در تناسب اندام باید تمام بدن از فرم و حالت ایده آل برخوردار باشد. استقامت قلبی عروقی به این معنی است که بدن می تواند در زمان فعالیت های مختلف سوخت متناسبی را به واسطه ی دستگاه گردش خون ارائه دهد. این استقامت توسط ورزش و تغذیه‌ی مناسب ایجاد می شود. البته ناگفته نماند که ورزش و فعالیت های بدنی باید به صورت مستمر انجام شود تا نتیجه ی مورد نظر حاصل شود.

تغذیه‌ی مناسب راهی برای رسیدن به تناسب اندام

برای رسیدن به اندامی ایده آل تغذیه از اهمیت زیادی برخوردار است. زمانی که فرد ریزه خواری می‌کند و با خوردن غذاهایی که کالری زیادی دارد، سبب می شود تا چربی بیشتری در بدن تجمع پیدا کند.به مرور زمان با تجمع چربی، بدن شکل ایده آل خود را از دست می دهد. وجود چربی در پهلو و شکم سبب از دست رفتن ظاهر زیبای بدن خواهد شد.

خوردن میوه و سبزیجات سبب می شود تا کالری کمتری دریافت کنید و ویتامین و مواد معدنی بیشتر جذب بدن شما شود. خوردن غذاهای چرب و شیرینیجات سبب افزایش میزان چربی بدن شما و در نتیجه از بین رفتن اندام ایده آل شما می شود.

برای رسیدن به تناسب اندام به اندازه بخورید

خوردن غذای مناسب و به اندازه سبب می‌شود اندام ایده آلی داشته باشید. زیاد غذا خوردن باعث بزرگ شدن معده ی شما نیز می شود.

ارتباط تناسب اندام و افزایش ایمنی بدن

زمانی که بدنی سالم و متناسب داشته باشید اکسیژن رسانی به سلول‌ها به درستی انجام می شود در نتیجه ایمنی بدن شما افزایش پیدا می‌کند. داشتن تناسب اندام سبب می شود تا فرد دارای روحیه و بدنی قوی باشد و در برابر  بیماری مقاومت بیشتری را نشان دهد.

اندام ایده آل باعث اعتماد به نفس فرد می شود

افراد ورزشکار به دلیل داشتن بدن قوی و روحیه ی بالا دارای اعتماد به نفس زیادی هستند. اینگونه افراد در زمان مواجه با مشکلات صبر بیشتری از خود نشان می دهند و مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.

داشتن تناسب اندام سبب زیبایی ظاهری فرد می شود و باعث می شود فرد حس خوبی نسبت به خود داشته باشد. ادامه یافتن این روند سبب افزایش اعتماد به نفس او می شد.

خواب مناسب و کافی از راه های رسیدن به تناسب اندام

خواب کافی سبب می شود تا فرد بتواند کالری بیشتری بسوزاند و در نتیجه اندام زیباتری داشته باشد. کسانی که اندام متناسبی دارند راحت‌تر می خوابند و آرامش بیشتری دارند. اینگونه افراد سبک زندگی سالمی داشته و نظم در زندگی آنها نقش ویژه‌ای را ایفا می کند.

افزایش انرژی بدن با تناسب اندام

تناسب اندام سبب می شود فرد انرژی بیشتری داشته باشد و بتواند فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. تناسب اندام موجب افزایش استقامت بدن و در نتیجه افزایش انرژی فرد می شود.

 تناسب اندام و افزایش سرعت بدن

تناسب اندام سبب می شود تا در کنار افزایش استقامت بدن سرعت بدن نیز افزایش پیدا کند. برای ورزشکاران و بدنسازان افزایش سرعت بدنی از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با انجام تمرینات هوازی می توانید سرعت بدنی خود را افزایش دهید و به اندام ایده آل و متناسب دست پیدا کنید.

افزایش تحرک بدنی و انعطاف پذیری بدن

تناسب اندام سبب افزایش تحرک بدنی و انعطاف پذیری بدن می‌شود. زمانی که شما بدنی خوش فرم داشته باشید بهتر می توانید فعالیت های خود را انجام دهید. افرادی که دارای وزن متعادل هستند می‌توانند فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.شلوارک ورزشی شرافیت

انجام تمرینات استقامتی

انجام تمرینات استقامتی سبب افزایش انعطاف پذیری بدن می شود و در نتیجه باعث می شود فرد به مرور زمان به وزن متناسب دست پیدا کند. تمرینات استقامتی سبب کاهش چربی بدن و افزایش عضله می شود که این روند در دراز مدت به تناسب اندام منجر می شود.

پیاده روی روشی برای رسیدن به تناسب اندام

توصیه ی ما به شما این است برای رسیدن به تناسب اندام پیاده روی را در برنامه‌ی اصلی زندگی خود قرار دهید.پیاده روی با سرعت زیاد سبب افزایش قدرت بدنی شده و سبب می شود ماهیچه های ورزیده و قدرتمندی داشته باشید.

آمادگی جسمانی سبب افزایش کیفیت زندگی می شود!

آمادگی جسمی با افزایش قدرت بدنی سبب می شود تا فرد بتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد. تناسب اندام سبب کاهش فشار خون و چربی می شود و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی کاهش پیدا می کند. برای خرید انواع لوازم ورزشی مانند رکابی بدنسازی شرافیت، مایو ورزشی شرافیت و انواع اکسسوری های ورزشی می توانید به فروشگاه اینترنتی شرافیت مراجعه نمایید.

بسیاری از افراد برای افزایش زیبایی ظاهری خود، از روش‌های مختلفی نظیر ورزش کردن، رژیم غذایی درست و اصولی استفاده می‌کنند تا به تناسب اندام برسند. معیار‌های مختلفی برای آگاهی از میزان تناسب اندام وجود دارد که این معیار‌ها به شرح زیر هستند.

 • انعطاف پذیری
 • قدرت عضلانی
 • استقامت عضلانی
 • ساختار بدن
 • استقامت قلبی و تنفسی

در ادامه مطلب با هر کدام از این موارد بیش از پیش آشنا خواهید شد.

تناسب اندام
تناسب اندام در وبلاگ شرافیت

انعطاف پذیری بدن رابطه‌ی مستقیمی با تناسب اندام دارد

یکی از مهم‌ترین معیار‌هایی که می‌توان میزان تناسب اندام افراد را با آن سنجید، انعطاف پذیری بدن است. انعطاف پذیری می‌تواند زندگی روزمره را بسیار راحت کند از این رو اگر انعطاف بالایی داشته باشید می‌توانید کار‌های روزانه خود را به آسانی و با سرعت بیشتری انجام دهید. به طور کلی داشتن بدنی منعطف، مزیت‌های زیادی را به همراه می‌آورد، که از مهم‌ترین این مزیت‌ها می‌توان به کاهش احتمال کشیدگی و درد عضلات اشاره کرد.

برای آن که بتوانید بدنی منطعف داشته باشید، باید در برنامه تمرینی خود بیش از هر چیزی به تمرینات کششی اهمیت دهید تا روز به روز انعظاف بدنتان بیشتر شود. همچنین باید در هنگام انجام تمرینات کششی به لباس ورزشی زنانه یا مردانه خود نیز توجه کنید. پوشیدن لباس‌ها بسیار تنگ و یا بسیار گشاد می‌تواند مشکلاتی مختلفی در هنگام انجام تمرینات کششی به وجود آورد. از این رو استفاده از لباس‌های استاندارد با جنس مرغوب،  انجام تمرینات را راحت‌تر می‌کند. شرافیت از جمله برند‌ها و فروشگاه‌هایی است که در تولید لباس مناسب و مرغوب فعالیت دارد. با خرید لباس ورزشی شرافیت می‌توانید به هر آن چه که از یک لباس خوب انتظار دارید، برسید.

قدرت عضلانی بدن را برای رسیدن به تناسب اندام جدی بگیرید

هر فرد با توجه به قدرت عضلانی خود، می‌تواند در انجام فعالیت‌های فیزیکی نیروی مشخصی را به کار گیرد. هر چه بتوان قدرت عضلانی بدن را افزایش داد، نیرو و توان نیز برای انجام کار‌های مختلف افزایش پیدا می‌کند. افزایش قدرت عضلانی رابطه‌ی مستقیمی با افزایش اعتماد به نفس و روحیه‌ی فردی دارد.

تناسب اندام با بدنسازی
بدنسازی با شرافیت

رشته‌های ورزشی مختلفی را می‌توان برای افزایش قدرت عضلانی انجام داد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به فوتبال، والیبال، تنیس، رشته‌های رزمی و… اشاره کرد. اما مهم‌ترین ورزشی که می‌‌توان از آن برای افزایش قدرت عضلانی استفاده کرد، پروش اندام و بدنسازی است. در این رشته می‌توانید به طور متمرکز ورزش‌های ناحیه‌های مختلف بدن را انجام دهید و علاوه بر زیبایی و تناسب اندام، قدرت خود را نیز مضاعف کنید. از این رو می‌توانید با خرید لباس ورزشی مردانه یا زنانه شرافیت و همچنین خرید ساک ورزشی شرافیت در اسرع وقت در سالن‌های بدن‌سازی نام نویسی کنید.

با افزایش استقامت عضلانی کمتر خسته شوید

بسیاری از افراد با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند، که در طول روز با کمترین تحرک و فعالیتی سریعا خسته می‌شوند. شما نیز اگر از این دسته افراد هستید باید راهکاری برای حل این مشکل داشته باشید. استقامت کم بدن، علاوه بر خستگی مفرط ضرر‌های دیگری را نیز برای بدن دارد که از جمله‌ی آن‌ می‌توان به مشکلات تنفسی و قلبی اشاره کرد. اصلی‌ترین دلیلی که سبب کاهش استقامت بدن افراد می‌شود، عدم تناسب اندام است. به همین دلیل فرد با کمترین تحرک، ضربان قلبش بالا می‌رود و در اصطلاح نفس نفس می‌زند. ورزش‌های هوازی بهترین راه حل برای افزایش استقامت عضلانی بدن است. ورزش‌هایی مانند پیاده روی تند، دوچرخه سواری و… می‌توانند این مشکل را به طور کامل حل کنند.

در هنگام انجام تمرینات هوازی فشار یکسانی را به بدن وارد نکنید چرا که با کم و زیاد کردن فشار تمرینات، اثر آن نیز افزایش می‌یابد.

ورزش بدنسازی با شرافیت
تناسب اندام یعنی چه ؟

با تناسب اندام خوشتیپ و جذاب‌تر می‌شوید

چربی، استخوان، عضلات و آب بخش زیادی از بدن را به خود اختصاص داده‌اند. هر چه بتوان میزان چربی بدن را کاهش و در ازای آن عضلات خود را بیشتر و قوی‌تر کرد، می‌توان ظاهرزیبایی را برای خود ساخت. شما نیز اگر از آن دست افرادی هستید که زیبایی ظاهری برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد، همین حالا لباس ورزشی مردانه یا زنانه خود را بپوشید و از ساده‌ترین تمرینات، استارت خوشتیپ شدن را بزنید. هنگامی که به تناسب اندام برسید، این لباس‌ها نیستند که ظاهر شما را زیبا می‌کنند، بلکه بدن شما است که لباس‌ها را دیدنی و جذاب می‌کند.

افزایش استقامت قلبی و تنفسی با رسیدن به تناسب اندام

معمولا افراد برای افزایش زیبایی ظاهری خود، برای رسیدن به تناسب اندام تلاش می‌کنند، اما باید گفت که تناسب اندام به مرور زمان سلامت جسمی را نیز افزایش می‌دهد. افرادی که تناسب اندام دارند، قلبشان منظم‌تر کار می‌کند و راحت‌تر نفس می‌کشند و همچنین از استخوان و عضلات قوی‌تری به نسبت سایر افراد بهره مندند. با گذشت زمان و افزایش سن، احتمال بروز بیماری های مختلفی وجود دارد که بیشتر آن‌ها از عدم تناسب اندام نشات می‌گیرد، به همین دلیل برای سلامت جسمانی خود در دوران میانسالی و پیری تلاش کنید تا در آن زمان حسرتی نداشته باشید.

بهترین ورزش‌ها برای داشتن بدنی زیبا

مهم‌ترین عواملی که  در سلامت جسمی و تناسب اندام نقش دارند، رژیم غذای درست و مطقی، ورزش کردن و ترک کردن عادات مضر است. به طور کلی ورزش به خودی خود، مزایای زیادی را برای افراد دارد؛ اما معمولا افراد در آغاز ورزش کردن از انجام تمرینات سخت و طاقت فرسا گریزانند. از این رو در ادامه بهترین ورزش‌هایی که به راحتی می‌توان آن‌ها را انجام داد معرفی می‌کنیم. اما قبل از آن باید گفت که برای وارد کردن ورزش در برنانه روزانه خود باید موارد مختلفی را آماده کنید. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خرید لباس ورزشی زنانه و مردانه اشاره کرد. با انتخاب کردن لباس‌های زیبا و شیک حس بهتری را در هنگام ورزش کردن خواهید داشت. به عنوان مثال شلوار اسلش شرافیت از جمله پوشاک محبوب به شمار می‌ورد که علاوه بر کیفیت بالا، یک لباس ورزشی مردانه یا زنانه‌ای به حساب می‌آید که می‌‌تواند اندام فرد را زیبا‌تر نشان دهد.

چطور به تناسب اندام برسیم
چگونه به تناسب اندام برسیم ؟

پیاده روی؛ راهی ساده برای تناسب اندام

پیاده روی از جمله ورزش‌های ساده‌ای است که به راحتی می‌توان زمانی از طول روز را به آن اختصاص داد. با نیم ساعت پیاده‌روی و داشتن رژیم غذایی درست می‌توانید در زمان مناسبی به وزن ایده آل خود برسید. در روز‌های ابتدایی بهتر است که آرام قدم بزنید و با گذشت زمان، سرعت خود را افزایش دهید. 30 دقیقه پیاده روی پیوسته در طول روز، زمان ایده آل و مناسبی برای رسیدن به تناسب اندام است.

یوگا؛ راهی مناسب برای تقویت وضعیت جسمانی

یوگاه از حرکات ساده و کمی سخت تشکیل شده است؛ از این رو می‌تواند ورزش مناسبی برای مبتدی‌ها باشد. در شروع این ورزش می‌توانید از تمرینات ساده و راحت استفاده کنید؛ سپس با انجام تمرینات پیشرفته‌‌تر، سرعت رسیدن به تناسب اندام خود را افزایش دهید. به طور کلی این ورزش علاوه بر تناسب اندام فواید دیگری نیز دارد که عبارت‌انداز:

 • افزایش انعطاف پذیری بدن
 • افزایش قدرت جسمانی
 • افزایش تمرکز
 • کاهش استرس و افزایش آرامش
 • درمان بسیاری از بیماری‌ها
 • و…

با شنا کردن، همزمان تفریح و ورزش کنید

ورزش شنا یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها در بین ایرانی‌ها است که تاثیر زیادی در سلامتی جسمانی دارد؛ همچنین با این ورزش می‌توان روحیه و نشاط خود را نیز افزایش داد. این ورزش به نوعی تمام اندام های بدن را درگیر می‌کند و از این رو یکی از بهترین و ساده‌ترین ورزش‌ها برای تناسب اندام است.

شنا دارای ویژگی است که آن را از سایر ورزش‌ها هوازی متمایز می‌کند. این ورزش بدون آن که به استخوان‌های سخت بدن فشاری وارد کند، سبب افزایش آمادگی جسمانی و تناسب اندام افراد می‌شود. از این رو می‌توان گفت شنا، برای افرادی که دچار درد مفاصل هستند بسیار مناسب است و می‌تواند بسیاری از بیماری‌های مفصلی و عضلانی را درمان کند.

شلوارک لگ دار مردانه شرافیت

سخن پایانی

تناسب اندام می‌تواند علاوه بر زیبایی ظاهری سبب سلامت جسمی و روحی نیز شود. ورزش کردن مهم‌ترین نقش را در تناسب اندام دارد و توصیه می‌شود که روزانه زمانی از خود را به انجام تمرینات ورزشی اختصاص دهید. برخی از افراد عقیده دارند که برای تناسب اندام باید سخت‌ترین ورزش‌ها را انجام دهند، اما باید گفت که انجام تمرینات ورزشی ساده که پس از مدتی فرد از انجام آن خسته نشود، بهترین ورزش برای تناسب اندام است.

تناسب اندام یعنی چه؟

مقاله‌های پیشنهادی

طراحی و توسعه توسط کاسبی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام . شرافیت همیشه پاسخگوی شماست .
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم